usługi

Artykuły - Usługi (40)

 • Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach

  Koniunktura w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach

  W lutym dyrektorzy przedsiębiorstw w większości badanych sekcji zgłaszają korzystne oceny koniunktury, lepsze od formułowanych przed miesiącem. Jednostki z sekcji przetwórstwo przemysłowe oceniają koniunkturę pozytywnie, lepiej niż w styczniu br., a także w lutym ostatnich ośmiu lat. Podmioty prowadzące działalność w zakresie budownictwa zgłaszają oceny koniunktury mniej pesymistyczne niż przed miesiącem i w lutym ostatnich ośmiu lat.
 • Izba Domów Maklerskich: Na rynku usług finansowych wciąż działają podmioty bez licencji. Obiecują wysokie zyski bez ryzyka

  Izba Domów Maklerskich: Na rynku usług finansowych wciąż działają podmioty bez licencji. Obiecują wysokie zyski bez ryzyka

  - Szukając dostawcy usług finansowych, należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy dany podmiot ma licencję Komisji Nadzoru Finansowego - radzi Marek Wołos z Izby Domów Maklerskich. Ostrzega, że licencjonowane domy maklerskie prowadzące działalność na rynku walutowym są często mylone z podmiotami świadczącymi swoje usługi nielegalnie, których działalność oparta jest na agresywnej promocji i sprzedaży, a nie doradztwie inwestycyjnym. Tego typu firmy obiecują wysokie zyski przy braku ryzyka, co przyciąga często nieświadomych klientów chcących szybko zarobić. Należy jednak pamiętać, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem.
 • Bluetooth 5.0 wywoła rewolucję. Nastąpi przełom w handlu detalicznym i usługach bezpośrednich

  Bluetooth 5.0 wywoła rewolucję. Nastąpi przełom w handlu detalicznym i usługach bezpośrednich

  Wkrótce obiekty handlowe i lokale usługowe będą mogły wysyłać oferty do klientów oddalonych nawet do 400 metrów. Ale od dystansu ważniejsza okaże się możliwość przesyłania większej ilości danych, np. zdjęć. Co więcej, komunikaty reklamowe w końcu zaczną odpowiadać na indywidualne i zmieniające się potrzeby konsumentów.
 • KE mające ułatwić życie usługodawcom w UE

  KE mające ułatwić życie usługodawcom w UE

  Po dwóch latach dyskusji KE zaprezentuje dziś swoje pomysły na ułatwienie życia usługodawcom w UE. Flagową inicjatywą sygnowaną przez komisarz Elżbietę Bieńkowską ma być "e-karta usługowa", dzięki której firmy mają uzyskać dostęp do zagranicznych rynków.
 • Tylko co dziesiąty urlopowicz korzysta z usług biur podróży

  Tylko co dziesiąty urlopowicz korzysta z usług biur podróży

  Tegoroczne wakacje Polacy organizują głównie we własnym zakresie. Niemal 68 proc. osób, które zamierzają wyjechać na urlop, zaplanuje go samodzielnie - wynika z danych Diners Club Polska. Z usług biur podróży skorzysta jedynie 12 proc. urlopowiczów. Powodem jest przede wszystkim fakt, że większą popularnością cieszą się w tym roku wyjazdy krajowe. Poza tym organizacja wyjazdów na własną rękę jest dużo łatwiejsza chociażby dzięki coraz większej liczbie portali hotelowych i aplikacji, które umożliwiają rezerwację tanich noclegów bezpośrednio u osoby oferującej nocleg za granicą.
 • Qumak z nowym kontraktem na usługi IT dla Grupy Kapitałowej Kęty

  Qumak podpisał umowę na realizację usług outsourcingu IT dla Grupy Kapitałowej Kęty.
 • Cyfrowa rewolucja w bankowości. Zmieniają się sposoby komunikacji z klientem oraz kanały świadczenia usług

  Cyfrowa rewolucja w bankowości. Zmieniają się sposoby komunikacji z klientem oraz kanały świadczenia usług

  Tradycyjne formy kontaktu z bankiem tracą na rzecz mobilnych. Klienci chcą przez smartfony sprawdzać stan konta, robić przelew i kupować produkty. Eksperci oceniają, że płatności mobilne, które są dziś popularne wśród klientów indywidualnych, wkrótce wejdą także do firm. Nowe technologie pozwalają także dostosowywać ofertę dla klienta do jego indywidualnych potrzeb. Do tego w coraz większym stopniu wykorzystują zaawansowane algorytmy i technologię big data. Kluczowym problemem jest zapewnienie przy tym wszystkim bezpieczeństwa klientów, ich danych osobowych i środków.
 • Stawka VAT przy dostawie towaru wraz z usługą budowlaną

  Stawka VAT przy dostawie towaru wraz z usługą budowlaną

  Preferencyjną 8% stawkę VAT stosuje się do usług budowlanych wykonywanych w budynkach lub ich częściach zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Stawką tą natomiast nie jest objęta dostawa towarów zużywanych przy wykonywaniu usług budowlanych. W praktyce dość często występują sytuacje, kiedy producenci np. betonu czy okien świadczą także usługi budowlane. W takim przypadku bardzo ważne jest ustalenie, co jest przedmiotem sprzedaży: dostawa towaru czy świadczenie usług?
 • Łączone usługi rosną w siłę

  Łączone usługi rosną w siłę

  Konsumenci coraz częściej decydują się na ofertę łączonych usług różnych dostawców. Na rynku jest coraz więcej propozycji sprzedaży pakietów energii i gazu czy usług telekomunikacyjnych i energii. Już 50 tys. klientów skorzystało z takiej oferty.
 • Karty płatnicze ograniczą szarą strefę

  Karty płatnicze ograniczą szarą strefę

  Szara strefa w Polsce w 2014 roku wyniosła 12,4% PKB. Upowszechnienie płatności elektronicznych może znacząco zmniejszyć ten poziom. Wzrost bezgotówkowych transakcji płatniczych w Polsce o 100% doprowadziłby do spadku szarej strefy o 2,3% PKB i do wzrostu dochodów sektora finansów publicznych o ok. 7 mld zł - wynika z raportu EY pt. "Ograniczanie szarej strefy poprzez płatności elektroniczne" przeprowadzonego w ośmiu europejskich krajach na zlecenie firmy MasterCard.

Filmy - Usługi (5)

 • Remont po polsku: kompleksowy i z rozmachem

  Jeśli remont, to duży, najlepiej obejmujący od razu kilka pomieszczeń – jak pokazuje badanie serwisu Oferteo.pl, właśnie z takiego założenia wychodzą Polacy. Najczęściej remontujemy pokój dzienny (27%).
 • Krajowy sektor usług biznesowych wciąż rośnie

  Polski sektor wykonywanych na zlecenie innych przedsiębiorstw usług biznesowych jest coraz większy. W ubiegłym roku tego rodzaju prace wykonywały 532 centra należące do 356 inwestorów zagranicznych. Pracowało w nich ponad 150 tys. osób. Do 2020 roku w tym sektorze, przede wszystkim w branży IT oraz usług finansowych, może znaleźć zatrudnienie 100 tys. osób. – Polski sektor usług biznesowych jest najbardziej innowacyjny w sektorze IT – przekonuje Paweł Panczyj, dyrektor zarządzający w firmie ABSL. – W porównaniu z firmami zachodnimi jesteśmy ciągle w tyle, ale w ciągu ostatnich trzech lat szybko nadganialiśmy zaległości.
 • 40–50 tys. Polaków ma przynajmniej 3 mln zł wolnych środków

  Rynek private banking w Polsce będzie rósł w tempie 19 proc. rocznie do 2020 roku – wynika z badań przeprowadzonych przez Citi Handlowy i „The Economist”. Liczba klientów tego typu usług, czyli osób z płynnymi aktywami wartymi przynajmniej 3 mln zł, szacowana jest na 40–50 tys. osób. Oprócz tradycyjnej oferty banku osoby te interesują się także rynkiem walutowym oraz produktami strukturyzowanymi. Przyszłość z kolei stanowi kompleksowa oferta ubezpieczeniowa. – Segment klientów zamożnych jest w tej chwili oceniany jako ten, który będzie rósł najszybciej w bankowości. Nasz bank wraz z brytyjskim magazynem „The Economist” przeprowadził badanie wskazujące na to, że liczba tych klientów w Polsce będzie rosła w tempie dwucyfrowym – mówi Tomasz Pol, dyrektor pionu produktów i dystrybucji w Citi Handlowy. Szacunki Citi Handlowego mówią, że do 2020 roku rynek usług private bankingu w Polsce będzie rosnąć średnio o 19 proc. rocznie. Wielkość tego segmentu określana jest na podstawie liczby osób, które mają płynne aktywa w wysokości przynajmniej od 400 tys. zł do 8 mln zł. Ta grupa szacowana jest dzisiaj w Polsce na poziomie nieco ponad 700 tys., a w ciągu 5 lat ma powiększyć się do 2 mln.
 • Europejskie firmy usługowe nie radzą sobie z kryzysem

  W stosunku do sytuacji, która miała miejsce 5 lat temu przesunął się ciężar upadłości. O ile w pierwszej fazie kryzysu w większości krajów najgwałtowniej wzrastała liczba upadłości w branżach produkcyjnych, w przemyśle, tak obecnie w największej liczbie krajów wzrost upadłości następuje przede wszystkim w branżach usługowych – wyjaśnia w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Grzegorz Błachnio, ekspert Euler Hermes.