urząd pracy

Artykuły - Urząd pracy (104)

Filmy - Urząd pracy (4)

 • Dodatkowe wsparcie dla bezrobotnych

  Współpraca urzędów pracy i prywatnych agencji zatrudnienia to krok w dobrym kierunku – uważają niektórzy eksperci. Wskazują przykłady innych krajów, gdzie od lat widać pozytywne skutki takiego współdziałania. W Polsce pierwszy program pilotażowy w Gdańsku nie zakończył się sukcesem, ale resort pracy zamierza uruchomić kolejny. Ma ruszyć na początku przyszłego roku i będzie kosztować ok. 30 mln zł. Komentuje Kazimierz Sedlak, prezes firmy doradztwa personalnego Sedlak & Sedlak.
 • Minister pracy odpowiada na pytania słuchaczy RMF FM

  Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiadał na pytania słuchaczy RMF FM dotyczące m.in. emerytur górniczych, działalności urzędów pracy w Polsce i sytuacji młodych osób na rynku pracy.
 • Maja Sablewska: Wizerunek to nie tylko ubiór

  Zdaniem Mai Sablewskiej, w wizerunku najważniejsza jest autentyczność. Była menedżerka gwiazd opowiedziała nam również o swoich spotkaniach z bezrobotnymi kobietami w urzędzie pracy, którym doradza w sprawach tzw. dress code'u. - Czuję, że rosną mi skrzydła!
 • Polskie urzędy pracy do prywatyzacji?

  W urzędach pracy na koniec grudnia 2011 roku zarejestrowanych było blisko 2 mln bezrobotnych. Połowa z nich szuka pracy ponad rok. To wskazuje przede wszystkim na nieefektywny system poszukiwania zatrudnienia. Komentuje Wioletta Żukowska z Pracodawców RP.