upadłość konsumencka

Artykuły - Upadłość konsumencka (0)

Filmy - Upadłość konsumencka (8)

 • Czy właściciel firmy może ogłosić upadłość konsumencką

  Czy wspólnik w spółce może ogłosić upadłość konsumencką? To zależy od tego, jakiego rodzaju jest to spółka. - Jeżeli jest to spółka osobowa, to jej udziałowiec musi najpierw zamknąć taką działalność, czyli musi przestać być jej udziałowcem - mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Baran z kancelarii Baran&Pluta.
 • Czy można ogłosić upadłość konsumencką, gdy pracuje się poza Polską

  W Wielkiej Brytanii pracuje prawie milion Polaków. Wielu rodzinę i mieszkanie ma nadal w Polsce. Czy w takiej sytuacji można starać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?
 • Z upadłości konsumenckiej mogą skorzystać też właściciele firm

  Z upadłości konsumenckiej moga skorzystać także właściciele firmy. Dotyczy to również prowadzących własną działalność gospodarczą. To bardzo ważna zmiana w prawie upadłościowym. Taką możliwość dają zmiany w prawie, wprowadzone z początkiem jeszcze poprzedniego roku kalendarzowego, choć jak ocenia Grzegorz Baran z kancelarii prawniczej Baran&Pluta skorzystało z nich bardzo niewielu przedsiębiorców, a powodem jest niedostrzeganie tych zmian w prawie.
 • Czy możesz zostać bankrutem? Sprawdź kto ogłasza upadłość konsumencką

  Więcej Polaków bankrutuje. W rok aż o 85 proc. wzrosła liczba ogłoszonych upadłości konsumenckich w sądach gospodarczych. Najczęściej decydują się na to kobiety, osoby w wieku od 40 do 49 lat. Najwięcej upadłości było w w województwie mazowieckim.