ubezpieczenia komunikacyjne

Artykuły - Ubezpieczenia komunikacyjne (8)

 • Niewykluczone kolejne podwyżki samochodowego OC

  Niewykluczone są kolejne podwyżki samochodowych ubezpieczeń OC, a zależeć to będzie od wartości wypłat dla poszkodowanych - uważa Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).
 • Ceny OC nadal rosną, ale wolniej

  Ceny OC nadal rosną, ale wolniej

  Nadal jest drogo, ale ceny OC już nie rosną tak szybko. Od początku 2017 roku do końca lipca średni koszt polisy zwiększył się o 2,7 proc. Analogiczny okres w poprzednim roku charakteryzował się podwyżką na poziomie aż 30,7 proc. - wynika z analizy CUK Ubezpieczenia. Choć podwyżki jeszcze nie ustały, to ich stopniowe zahamowanie może zwiastować pozytywne zmiany na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.
 • Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC

  Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC

  Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC. Kierowcy za bezpieczny styl jazdy będą premiowani.Oznacza ona w uproszczeniu zdalny pomiar na odległość. Jednym z jej głównych zastosowań jest analiza danych dotyczących pojazdu i stylu jazdy kierowcy.
 • Ceny polis będą nadal rosły?

  Ceny polis będą nadal rosły?

  Każdorazowe rozszerzenie zakresu odpowiedzialności zakładów ubezpieczeń oraz zwiększenie wysokości wypłacanych odszkodowań i zadośćuczynień, bezpośrednio wpływa na wzrost cen obowiązkowych ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych - poinformował wczoraj na posiedzeniu sejmowej Komisji Finansów Publicznych Paweł Sawicki, dyr. Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych w KNF.
 • Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych może uniknąć podwyżek cen?

  Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych może uniknąć podwyżek cen?

  Kierowcy mocno odczuli ubiegłoroczne podwyżki cen obowiązkowych polis OC. W niektórych przypadkach wzrosty sięgały nawet kilkuset procent. Eksperci firmy Marsh Polska podkreślają, że w tym roku raczej nie spodziewają się odwrócenia tego trendu.
 • Ubezpieczyciele znowu utopili miliard w odszkodowaniach z OC

  Ubezpieczyciele znowu utopili miliard w odszkodowaniach z OC

  Zła wiadomość dla kierowców: polisy będą drożały. Dobra: tempo podwyżek będzie mniejsze. Niemal 1,1 mld zł straciły w 2016 r. towarzystwa na komunikacyjnych polisach OC. To druga tak wysoka strata z rzędu. I to mimo drastycznych podwyżek cen ubezpieczeń.
 • Drogie OC przesądzone? Spadają szanse na tańsze polisy komunikacyjne

  Drogie OC przesądzone? Spadają szanse na tańsze polisy komunikacyjne

  Spadają szanse na tańsze polisy komunikacyjne OC dzięki rozszerzeniu czasowego wyrejestrowania pojazdów na prywatne auta.
 • Baza UFG. Kierowco lepiej pilnuj historii swojego ubezpieczenia

  Baza UFG. Kierowco lepiej pilnuj historii swojego ubezpieczenia

  Rosnące ceny polis OC powodują, że coraz więcej kierowców sprawdza - na portalu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego - swoją historię ubezpieczenia i szkód. To właśnie ta historia brana jest pod uwagę przez towarzystwa przy kalkulacji składki za OC.
 • Ceny OC spadły. Ile zapłacimy za ubezpieczenie?

  Ceny OC spadły. Ile zapłacimy za ubezpieczenie?

  Za OC płaciliśmy mniej. W styczniu cena ubezpieczenia była nieco niższa, spadła o 0,7 proc. w odniesieniu do poprzedniego miesiąca. To oznacza, że mieliśmy do czynienia z pierwszą od blisko dwóch lat obniżką cen polis OC. Czy to chwilowy trend czy ceny OC spadną?
 • Grecy masowo zmieniają tablice aut na bułgarskie

  Grecy masowo zmieniają tablice aut na bułgarskie

  Grecy masowo zmieniają tablice rejestracyjne swoich aut na bułgarskie. W ten sposób mogą zaoszczędzić nawet kilka tysięcy euro rocznie na ubezpieczeniu.

Filmy - Ubezpieczenia komunikacyjne (6)

 • Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione

  Wojna cenowa w ubezpieczeniach komunikacyjnych prowadzi do problemów branży ubezpieczeniowej. Mniejsi gracze na rynku już teraz na nich tracą, a sytuacja może się tylko pogorszyć. Nawet jeśli ubezpieczyciele podniosą ceny, co wydaje się nieuniknione, to efekty podwyżek odczują dopiero za jakiś czas. – Sektor ubezpieczeniowy czeka bardzo trudny rok. Ciągle trwa wariacka wojna cenowa, szczególnie w ubezpieczeniach motoryzacyjnych. Mam wrażenie, że niektórzy nasi konkurenci już widzą, jak bardzo są na czerwono, a więc w stratach. Niestety, w ubezpieczeniach jest tak, że nawet jakiekolwiek podwyżki cen, które muszą się zdarzyć, będziemy mogli dopiero skonsumować w przyszłym roku – tłumaczy Andrzej Klesyk, prezes PZU.
 • Ubezpieczenia komunikacyjne mocno podrożeją!

  Ceny polis komunikacyjnych będą rosnąć, bo utrzymujące się niskie stawki w długiej perspektywie mogą obniżyć jakość obsługi klienta – ocenia prezes Compensy, Artur Borowiński. Prognozuje, że klienci muszą przygotować się na skokowy przyrost cen, a nie stopniowe podwyżki. Rynek przygotowuje się do wdrożenia nowych rygorystycznych wymogów, które wiążą się z dostosowaniem do dyrektywy Solvency II.
 • Wypadek za granicą - jakie masz prawa?

  Każdego roku za granicą dochodzi do kilku tysięcy wypadków, w których poszkodowani są Polacy. Jak sobie radzić w takich sytuacjach - o tym mecenas Paweł Lewandowski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Europejskiego Centrum Odszkodowań (Newseria).
 • Nie unikniemy podwyżek składek OC?

  Rynek obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych wciąż przynosi straty. To oznacza, że kierowcy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek składek OC. Komentuje Artur Olech, prezes Grupy Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.