ubezpieczenia komunikacyjne

Artykuły - Ubezpieczenia komunikacyjne (8)

 • Nie tylko dowód rejestracyjny będzie cyfrowy

  Nie tylko dowód rejestracyjny będzie cyfrowy

  Na III kwartał 2018 roku Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada wdrożenie do aplikacji mDokumenty dowodu rejestracyjnego, polisy OC i prawa jazdy. Oznacza to, że wszystkie te dokumenty będzie można okazywać za pomocą smartfona.
 • Posłowie PiS chcą zmiany prawa. To będzie rewolucja w ubezpieczeniu OC pojazdów

  Posłowie PiS chcą zmiany prawa. To będzie rewolucja w ubezpieczeniu OC pojazdów

  Piotr Liroy-Marzec nie ma już monopolu na walkę z absurdami? Okazuje się, że dwaj posłowie PiS Adam Ołdakowski i Jerzy Gosiewski również postanowili ułatwić życie polskim kierowcom. Parlamentarzyści chcą zmienić przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC.
 • PZU zaktualizuje wkrótce swoją strategię

  PZU zaktualizuje wkrótce swoją strategię

  Nowe technologie w branży, wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych, który już się stabilizuje, starzenie się społeczeństwa, dwa banki w grupie - to powody, dla których największy polski ubezpieczyciel PZU zamierza zaktualizować swoją strategię.
 • 9 stycznia będziemy chcieli ogłosić coś, co nazywamy "Nowe PZU"

  9 stycznia będziemy chcieli ogłosić coś, co nazywamy "Nowe PZU"

  PZU planuje w styczniu 2018 roku przedstawić aktualizację strategii - poinformował prezes PZU SA Paweł Surówka. Po III kwartałach Grupa PZU uzyskała wynik z działalności operacyjnej na poziomie 3 896 mln zł wobec 1 960 mln zł w poprzednim roku (wzrost o 98,8%). Zysk netto wzrósł o 1 495 mln zł (+99,1%) do poziomu 3 003 mln zł.
 • Złoty Laur "Super Biznesu" dla LINK4

  Złoty Laur "Super Biznesu" dla LINK4

  Polski ubezpieczyciel LINK4 uznany za najbardziej innowacyjną spółkę. Właśnie otrzymał Złoty Laur "Super Biznesu" za rozwiązanie telematyczne w ubezpieczeniach komunikacyjnych - "Bezpieczna jazda z LINK4" oraz "Kasa wraca".
 • Ubezpieczenia spersonalizowane dla kierowców

  Ubezpieczenia spersonalizowane dla kierowców

  Nowe technologie zmieniają drastycznie ofertę firm ubezpieczeniowych. Dzięki gromadzonym i przetwarzanym danym ubezpieczyciele będą mogli lepiej ocenić ryzyko podczas przygotowywania oferty dla klienta. Trendem, który się pojawia w kontekście nowych technologii i informacji, będą bezpieczenia spersonalizowane. Do końca dekady na każdego człowieka przypadać będą 3- 4 urządzenia połączone z internetem. Dla ubezpieczycieli najważniejsze będą te zamontowane w inteligentnych domach i samochodach.
 • Niewykluczone kolejne podwyżki samochodowego OC

  Niewykluczone są kolejne podwyżki samochodowych ubezpieczeń OC, a zależeć to będzie od wartości wypłat dla poszkodowanych - uważa Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).
 • Ceny OC nadal rosną, ale wolniej

  Ceny OC nadal rosną, ale wolniej

  Nadal jest drogo, ale ceny OC już nie rosną tak szybko. Od początku 2017 roku do końca lipca średni koszt polisy zwiększył się o 2,7 proc. Analogiczny okres w poprzednim roku charakteryzował się podwyżką na poziomie aż 30,7 proc. - wynika z analizy CUK Ubezpieczenia. Choć podwyżki jeszcze nie ustały, to ich stopniowe zahamowanie może zwiastować pozytywne zmiany na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych.
 • Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC

  Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC

  Telemetria może zrewolucjonizować stawki ubezpieczeń OC. Kierowcy za bezpieczny styl jazdy będą premiowani.Oznacza ona w uproszczeniu zdalny pomiar na odległość. Jednym z jej głównych zastosowań jest analiza danych dotyczących pojazdu i stylu jazdy kierowcy.
 • Ceny polis będą nadal rosły?

  Ceny polis będą nadal rosły?

  Każdorazowe rozszerzenie zakresu odpowiedzialności zakładów ubezpieczeń oraz zwiększenie wysokości wypłacanych odszkodowań i zadośćuczynień, bezpośrednio wpływa na wzrost cen obowiązkowych ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych - poinformował wczoraj na posiedzeniu sejmowej Komisji Finansów Publicznych Paweł Sawicki, dyr. Departamentu Inspekcji Ubezpieczeniowych i Emerytalnych w KNF.

Filmy - Ubezpieczenia komunikacyjne (6)

 • Wojna cenowa na rynku OC wyniszcza ubezpieczycieli. Podwyżki są nieuniknione

  Wojna cenowa w ubezpieczeniach komunikacyjnych prowadzi do problemów branży ubezpieczeniowej. Mniejsi gracze na rynku już teraz na nich tracą, a sytuacja może się tylko pogorszyć. Nawet jeśli ubezpieczyciele podniosą ceny, co wydaje się nieuniknione, to efekty podwyżek odczują dopiero za jakiś czas. – Sektor ubezpieczeniowy czeka bardzo trudny rok. Ciągle trwa wariacka wojna cenowa, szczególnie w ubezpieczeniach motoryzacyjnych. Mam wrażenie, że niektórzy nasi konkurenci już widzą, jak bardzo są na czerwono, a więc w stratach. Niestety, w ubezpieczeniach jest tak, że nawet jakiekolwiek podwyżki cen, które muszą się zdarzyć, będziemy mogli dopiero skonsumować w przyszłym roku – tłumaczy Andrzej Klesyk, prezes PZU.
 • Ubezpieczenia komunikacyjne mocno podrożeją!

  Ceny polis komunikacyjnych będą rosnąć, bo utrzymujące się niskie stawki w długiej perspektywie mogą obniżyć jakość obsługi klienta – ocenia prezes Compensy, Artur Borowiński. Prognozuje, że klienci muszą przygotować się na skokowy przyrost cen, a nie stopniowe podwyżki. Rynek przygotowuje się do wdrożenia nowych rygorystycznych wymogów, które wiążą się z dostosowaniem do dyrektywy Solvency II.
 • Wypadek za granicą - jakie masz prawa?

  Każdego roku za granicą dochodzi do kilku tysięcy wypadków, w których poszkodowani są Polacy. Jak sobie radzić w takich sytuacjach - o tym mecenas Paweł Lewandowski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Europejskiego Centrum Odszkodowań (Newseria).
 • Nie unikniemy podwyżek składek OC?

  Rynek obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych wciąż przynosi straty. To oznacza, że kierowcy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek składek OC. Komentuje Artur Olech, prezes Grupy Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.