turystyka

Artykuły - Turystyka (110)

 • Koniec z opłatą klimatyczną i uzdrowiskową? Samorządy chcą wprowadzenia opłaty turystycznej

  Koniec z opłatą klimatyczną i uzdrowiskową? Samorządy chcą wprowadzenia opłaty turystycznej

  150 mln zł rocznie - na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I proponują zmiany, które mogą wywrócić do góry nogami system opłat lokalnych.
 • Turystyka Egiptu podnosi się z kolan

  Turystyka Egiptu podnosi się z kolan

  20 lat temu przed świątynią Hatszepsut w Luksorze grupa ekstremistów zabiła 58 zagranicznych turystów, ale nie osłabiło to zainteresowania turystów Egiptem. Sytuacja zmieniła się po rewolucji 2011 roku, która pozbawiła władzy prezydenta Hosniego Mubaraka. Od tego czasu starożytne świątynie świecą pustkami, a kraj pogrążony jest w kryzysie ekonomicznym. Zdaniem ekspertów , siedem lat temu Egipt był pierwszy na liście najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez naszych rodaków.
 • Od 2018 roku rusza program Otwartych Stref Aktywności

  Od 2018 roku rusza program Otwartych Stref Aktywności

  Minister sportu i turystyki Witold Bańka zapowiedział historyczny budżet na dofinansowanie infrastruktury sportowej. Otwarte Strefy Aktywności to nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ruszy od 1 stycznia. Mają służyć dzieciom, rodzinom, młodzieży, seniorom - zapowiedziała premier Beata Szydło, która wraz z szefem resortu Witoldem Bańką przedstawiła projekt.
 • W październiku ceny wybranych usług turystycznych będą o 50 proc. niższe

  W październiku ceny wybranych usług turystycznych będą o 50 proc. niższe

  W drugi weekend października ceny wybranych usług turystycznych w Polsce będą o 50 proc. niższe. W akcji biorą udział wszystkie regiony kraju. Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna chcą ten ruch zintensyfikować - ma temu służyć akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", której trzecia edycja będzie miała miejsce od 6 do 8 października. Zgłosiło się do niej 560 podmiotów oferujących usługi turystyczne.
 • Opłata za pobyt. Samorządy chcą wprowadzenia nowej opłaty turystycznej

  Opłata za pobyt. Samorządy chcą wprowadzenia nowej opłaty turystycznej

  Związek Miast Polskich przygotował projekt ustawy wprowadzający nową opłatę turystyczną, która zastąpiłaby obecną tzw. opłatę klimatyczną. Byłaby to klasyczna opłata związana z pobytem.
 • Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl Polska uruchamia nową usługę Lidl Podróże, w ramach której jako agent turystyczny od 12 września br. będzie oferować wycieczki krajowe i zagraniczne.
 • Jak podróżują Polacy? Miasto kontra wieś

  Jak podróżują Polacy? Miasto kontra wieś

  Gdzie i na jak długo wyjeżdżamy z miast, a gdzie ze wsi? Jakie są najczęściej wybierane cele wyjazdów? Porównywarka ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl analizuje zagraniczne wyjazdy Polaków. Czy to prawda, że zwyczaje mieszkańców miast i wsi różnią się diametralnie?
 • Polska Izba Turystyki: Grecja numerem jeden tegorocznych wakacji Polaków

  Polska Izba Turystyki: Grecja numerem jeden tegorocznych wakacji Polaków

  Grecja była ulubionym kierunkiem Polaków udających się na tegoroczne wakacje z organizatorami turystyki - wynika z raportu Polskiej Izby Turystyki (PIT). Na drugim miejscu znalazła się Bułgaria, a za nią Hiszpania. Średnia cena wakacji rok do roku zmieniła się o ok. 2-3 proc.
 • Warszawa zarabia miliardy na turystyce

  Warszawa zarabia miliardy na turystyce

  Wkład turystyki w PKB stolicy w ubiegłym roku wyniósł ponad 15 mld zł - podaje Stołeczne Biuro Turystyki. Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które dokonało takich szacunków.
 • Polacy coraz częściej składają reklamacje w biurach podróży

  Polacy coraz częściej składają reklamacje w biurach podróży

  Turyści wiedzą coraz więcej o swoich prawach. Przybywa reklamacji nieudanych wyjazdów z biurami podróży.

Filmy - Turystyka (71)