turystyka

Artykuły - Turystyka (107)

 • "City break" bez polisy turystycznej może cię kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro

  "City break" bez polisy turystycznej może cię kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro

  Wakacyjny wyjazd nie musi oznaczać dwutygodniowego wylegiwania się na plaży lub spacerowania po górach. W Polsce coraz większą popularność zdobywają "city breaks", czyli krótkie (zwykle dwu-, trzydniowe) wypady turystyczne do miast. Decyduje się na nie już ponad 6 proc. Polaków.
 • Pijany Polak bezpieczniejszy na wakacjach

  Pijany Polak bezpieczniejszy na wakacjach

  Przybywa ubezpieczycieli, którzy gwarantują ochronę wypoczywającym urlopowiczom będącym pod wpływem napojów wyskokowych. To zasługa rosnącej popularności wycieczek typu all-inclusive.
 • Przed wyjazdem sprawdź biuro podróży

  Przed wyjazdem sprawdź biuro podróży

  Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie wakacji poza granicami naszego kraju. Ankiety pokazują, że w tym roku zagraniczne wojaże planuje nawet 4 mln rodaków. Przed wyjazdem warto sprawdzić biuro podróży, z którego usług zamierzamy skorzystać.
 • Nadchodzący sezon turystyczny nie zapowiada się tak rekordowo jak poprzedni

  Nadchodzący sezon turystyczny nie zapowiada się tak rekordowo jak poprzedni

  Jak pokazują wstępne dane dotyczące obłożenia hoteli w Polsce, ten rok w turystyce będzie udany, choć pierwsze informacje z rynku nie zapowiadają przekroczenia rekordowych wyników, które padły w poprzednim sezonie. O tegorocznym wyniku zadecydują więc cena i pogoda. Jednak przy gwarancji pogody w innych krajach turyści, którzy w ubiegłym roku spędzili wakacje w niekorzystnych warunkach pogodowych w Polsce, raczej już nie wrócą.
 • Zastaw się, a wyjedź. Niemal 1 mln Polaków zaciąga pożyczkę na wakacje

  Zastaw się, a wyjedź. Niemal 1 mln Polaków zaciąga pożyczkę na wakacje

  43 proc. Polaków wyjedzie w tym roku na wakacje - wynika z badania Barometr Providenta. Jest to wynik o 7 proc. wyższy niż w roku ubiegłym. Coraz częściej decydujemy się wypoczywać za granicą (tego lata wybiera się tam 31 proc. respondentów). Wiąże się to z tym, że wzrasta nasza zamożność. Mimo to, 840 tys. Polaków na wakacyjny wyjazd musi zaciągnąć pożyczkę.
 • "Puls Biznesu": Państwo wchodzi w turystykę

  "Puls Biznesu": Państwo wchodzi w turystykę

  Rząd chce połączyć hotele i ośrodki wczasowe należące do spółek Skarbu Państwa i stworzyć Polski Holding Hotelowy - informuje "Puls Biznesu".
 • Co 15. dziecko pojedzie na wakacje dzięki świadczeniu z programu 500 plus

  Co 15. dziecko pojedzie na wakacje dzięki świadczeniu z programu 500 plus

  Przeszło 16 mln Polaków zamierza wyjechać w tym roku na wakacje. 26 proc. wyjeżdżających (4,2 mln) wybiera się za granicę. Pozostałe 74 proc. (12,3 mln) zdecydowało się na wypoczynek w Polsce. Zwraca uwagę, że ok. 7 proc. dzieci będzie mogło pojechać na wakacje dzięki świadczeniu z programu Rodzina 500 plus. Co jeszcze wynika z badania firmy Mondial Assistance?
 • W tym roku na wakacyjny urlop planuje wyjechać o 800 tys. Polaków mniej niż przed rokiem

  W tym roku na wakacyjny urlop planuje wyjechać o 800 tys. Polaków mniej niż przed rokiem

  W tym roku wakacyjny wyjazd planuje ponad 16,5 mln Polaków, czyli blisko 800 tys. mniej niż w 2016 roku. Zdecydowana większość z nich zamierza spędzić urlop w kraju. Co czwarty Polak wybiera się natomiast za granicę. Najpopularniejsze kierunki to niezmiennie od lat Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie, a także Chorwacja i Grecja. Świadczenie w ramach Rodziny 500 plus wpłynęło na wakacyjne plany zaledwie 22 proc. Polaków korzystających z tego programu.
 • Coraz więcej Europejczyków chce wyjechać na wakacje

  Coraz więcej Europejczyków chce wyjechać na wakacje

  Mieszkańcy bogatszych krajów Europy nie zamierzają oszczędzać na wakacyjnych wyjazdach. Najczęściej planują wyjazd nad morze. Europejczycy preferują plażowanie. Najwyższy wakacyjny budżet mają Szwajcarzy (średnio równowartość ponad 2,8 tys. euro). Najmniej na wakacje wydadzą Hiszpanie - 1651 euro.

Filmy - Turystyka (70)

 • City break bez polisy turystycznej może cię kosztować nawet kilkanaście tysięcy euro

  Wakacyjny wyjazd nie musi oznaczać dwutygodniowego wylegiwania się na plaży lub spacerowania po górach. W Polsce coraz większą popularność zdobywają city breaks, czyli krótkie (zwykle dwu-, trzydniowe) wypady turystyczne do miast. Decyduje się na nie już ponad 6% Polaków.
 • Płacisz kartą za granicą? Zobacz, jak uniknąć kosztów przewalutowania

  Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje (i nie tylko) za granicę i coraz częściej płacą tam kartą. Denerwuje nas jednak pobieranie prowizji za przewalutowanie. Na szczęście można jej uniknąć.
 • Martyna Wojciechowska o problemach w Pakistanie: To nie wyglądało dobrze

  W studiu TVN24 gościła Martyna Wojciechowska, dziennikarka i prowadząca program „Kobieta na krańcu świata”. Opowiedziała o traumatycznym wydarzeniu z końca kwietnia, kiedy to wraz z ekipą filmową została zatrzymana przez pakistański wywiad wojskowy. - To nie wyglądało dobrze. Część naszej ekipy zatrzymał uzbrojony, zamaskowany oddział. Lata doświadczenia sprawiają, że materiał kopiujemy na bieżąco, więc oddaliśmy karty pamięci, ale cały materiał zarejestrowany przywieźliśmy do Polski - powiedziała. (Źródło: TVN24/x-news).
 • Uważaj na 4-gwiazdkowe hotele w tym kraju. Możesz się zdziwić

  Kuba jest w modzie. W 2016 roku wyspę odwiedziło ponad 4 miliony turystów. Liczba odwiedzających rośnie. Podobnie jak ceny w branży hotelowej. Pokój, za który dwa lata temu trzeba było zapłacić 110 dolarów, dziś kosztuje 280 dolarów. Ale ta cena nie gwarantuje wysokiej jakości. Goście hotelowi skarżą się na brud i zły stan urządzeń sanitarnych. Jaka jest alternatywa? Zobaczcie.