turystyka

Artykuły - Turystyka (110)

 • 14,2 mln osób skorzystało z obiektów noclegowych w Polsce

  14,2 mln osób skorzystało z obiektów noclegowych w Polsce

  W pierwszym półroczu tego roku z turystycznych obiektów noclegowych w naszym kraju skorzystało 14,2 mln osób, w tym 2,9 mln zagranicznych turystów - poinformował w tym tygodniu GUS. W porównaniu do analogicznego okresu ub.r. odnotowano ogółem wzrost liczby turystów o 6,7 proc.
 • Prawie 5,5 mld złotych wydali turyści w Krakowie w 2016 r.

  Prawie 5,5 mld złotych wydali turyści w Krakowie w 2016 r.

  Prawie 5,5 mld złotych wydali turyści w Krakowie w 2016 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez Urząd Miasta Krakowa. W środę dane przedstawiono dziennikarzom.
 • PIT wywalczyła poprawki do projektu ustawy o imprezach turystycznych

  PIT wywalczyła poprawki do projektu ustawy o imprezach turystycznych

  Polska Izba Turystyki już na posiedzeniach nadzwyczajnej podkomisji zgłaszała ważne dla organizatorów turystyki poprawki. Dwie z nich zostały przyjęte podczas posiedzenia Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, poświęconego rozpatrzeniu sprawozdania Podkomisji nadzwyczajnej o rządowym projekcie ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. W sumie komisja przyjęła tylko trzy poprawki merytoryczne do projektu, z czego dwie z inicjatywy PIT.
 • Koniec z opłatą klimatyczną i uzdrowiskową? Samorządy chcą wprowadzenia opłaty turystycznej

  Koniec z opłatą klimatyczną i uzdrowiskową? Samorządy chcą wprowadzenia opłaty turystycznej

  150 mln zł rocznie - na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I proponują zmiany, które mogą wywrócić do góry nogami system opłat lokalnych.
 • Turystyka Egiptu podnosi się z kolan

  Turystyka Egiptu podnosi się z kolan

  20 lat temu przed świątynią Hatszepsut w Luksorze grupa ekstremistów zabiła 58 zagranicznych turystów, ale nie osłabiło to zainteresowania turystów Egiptem. Sytuacja zmieniła się po rewolucji 2011 roku, która pozbawiła władzy prezydenta Hosniego Mubaraka. Od tego czasu starożytne świątynie świecą pustkami, a kraj pogrążony jest w kryzysie ekonomicznym. Zdaniem ekspertów , siedem lat temu Egipt był pierwszy na liście najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez naszych rodaków.
 • Od 2018 roku rusza program Otwartych Stref Aktywności

  Od 2018 roku rusza program Otwartych Stref Aktywności

  Minister sportu i turystyki Witold Bańka zapowiedział historyczny budżet na dofinansowanie infrastruktury sportowej. Otwarte Strefy Aktywności to nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki, który ruszy od 1 stycznia. Mają służyć dzieciom, rodzinom, młodzieży, seniorom - zapowiedziała premier Beata Szydło, która wraz z szefem resortu Witoldem Bańką przedstawiła projekt.
 • W październiku ceny wybranych usług turystycznych będą o 50 proc. niższe

  W październiku ceny wybranych usług turystycznych będą o 50 proc. niższe

  W drugi weekend października ceny wybranych usług turystycznych w Polsce będą o 50 proc. niższe. W akcji biorą udział wszystkie regiony kraju. Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna chcą ten ruch zintensyfikować - ma temu służyć akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", której trzecia edycja będzie miała miejsce od 6 do 8 października. Zgłosiło się do niej 560 podmiotów oferujących usługi turystyczne.
 • Opłata za pobyt. Samorządy chcą wprowadzenia nowej opłaty turystycznej

  Opłata za pobyt. Samorządy chcą wprowadzenia nowej opłaty turystycznej

  Związek Miast Polskich przygotował projekt ustawy wprowadzający nową opłatę turystyczną, która zastąpiłaby obecną tzw. opłatę klimatyczną. Byłaby to klasyczna opłata związana z pobytem.
 • Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl uruchamia w Polsce nową usługę

  Lidl Polska uruchamia nową usługę Lidl Podróże, w ramach której jako agent turystyczny od 12 września br. będzie oferować wycieczki krajowe i zagraniczne.
 • Jak podróżują Polacy? Miasto kontra wieś

  Jak podróżują Polacy? Miasto kontra wieś

  Gdzie i na jak długo wyjeżdżamy z miast, a gdzie ze wsi? Jakie są najczęściej wybierane cele wyjazdów? Porównywarka ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl analizuje zagraniczne wyjazdy Polaków. Czy to prawda, że zwyczaje mieszkańców miast i wsi różnią się diametralnie?

Filmy - Turystyka (72)