Turcja

Artykuły - Turcja (2028)

 • Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy swój wkład finansowy do budżetu Rady Europy - poinformował w środę sekretarz generalny tej organizacji Thorbjoern Jagland na konferencji prasowej z Kemalem Kilicdaroglu, przewodniczącym opozycyjnej tureckiej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP).
 • Gorsze nastroje w Turcji

  Gorsze nastroje w Turcji

  Na rynkach wiele mówi się o Turcji, główny indeks tracił wczoraj blisko 3%. To echo konfliktu dyplomatycznego, do jakiego doszło w weekend na linii USA-Turcja. Kurs TRY/PLN po raz pierwszy w historii spadł poniżej parytetu.
 • ​Turcja: Niezapowiedziane manewry wojskowe przy granicy z Irakiem

  ​Turcja: Niezapowiedziane manewry wojskowe przy granicy z Irakiem

  Niezapowiedziane manewry tureckiej armii rozpoczęły się w poniedziałek w okolicach miasta Silopi, w pobliżu przejścia granicznego Habur między Turcją i irackim autonomicznym Kurdystanem - poinformowały tureckie siły zbrojne.
 • Prezydent Turcji: Możliwa wspólna operacja z Iranem przeciwko Kurdom

  Prezydent Turcji: Możliwa wspólna operacja z Iranem przeciwko Kurdom

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył w poniedziałek, że nie wyklucza współpracy z Iranem. Stwierdził, że możliwa jest turecko-irańska operacja wojskowa przeciwko kurdyjskim bojownikom. Deklarację tę złożył po ubiegłotygodniowym spotkaniu szefów sztabów generalnych armii obu państw w Ankarze.
 • Rząd w Turcji chce ponownie przedłużyć stan wyjątkowy

  Rząd w Turcji chce ponownie przedłużyć stan wyjątkowy

  Turecki rząd zwrócił się w poniedziałek do parlamentu o przedłużenie stanu wyjątkowego na kolejne trzy miesiące. Został on wprowadzony po udaremnionej próbie puczu w lipcu ubiegłego roku.
 • Turcja: Kolejne zatrzymania oskarżonych o pucz

  Turcja: Kolejne zatrzymania oskarżonych o pucz

  Pozarządowa agencja prasowa Anatolia podała, że tureckie władze wydały nakaz zatrzymania kolejnych 127 osób podejrzanych o związki z ubiegłoroczną próbą wojskowego zamachu stanu. W sobotę i w niedzielę świętowano w Turcji pierwszą rocznicę udaremnienia puczu.
 • Akcja tureckiej policji przeciwko IS. Zginęło pięciu bojowników

  Akcja tureckiej policji przeciwko IS. Zginęło pięciu bojowników

  W czasie operacji tureckiej policji w mieście Konya, w środkowej części kraju, zabitych zostało pięciu bojowników Państwa Islamskiego. Jak podała prywatna agencja prasowa Dogan, czterech policjantów zostało lekko rannych.
 • Fethullah Gulen wyklucza możliwość ucieczki do Kanady

  Fethullah Gulen wyklucza możliwość ucieczki do Kanady

  Przebywający na emigracji w USA islamski kaznodzieja Fethullah Gulen, którego Ankara oskarża o zorganizowanie w ubiegłym roku próby zamachu stanu, podkreślił, iż nie zamierza uciekać do Kanady, by uniknąć ekstradycji do Turcji.
 • Dyrektor tureckiej sekcji Amnesty International zatrzymana przez policję

  Dyrektor tureckiej sekcji Amnesty International zatrzymana przez policję

  Policja w Turcji zatrzymała ośmiu obrońców praw człowieka. Wśród tych osób znalazła się szefowa tureckiej sekcji Amnesty International - poinformowała na swojej stronie organizacja. Zatrzymano ich "zupełnie bez powodu" - jak podkreślono w komunikacie.
 • Erdogan: Ultimatum wobec Kataru jest nielegalne

  Erdogan: Ultimatum wobec Kataru jest nielegalne

  13-punktowe ultimatum przedstawione Katarowi przez Arabię Saudyjską i jej sojuszników jest w ocenie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana niezgodne z międzynarodowym prawem. Kilka krajów arabskich oskarża Katar o wspieranie terroryzmu.

Filmy - Turcja (56)

 • Kontrowersyjna kara dla pijanych kierowców. W końcu zmądrzeją?

  Nietrzeźwi kierowcy to zmora polskich dróg. Jak się okazuje, nie dotyczy to jedynie naszego kraju, za to kara, jaka obowiązuje chojraków, którzy siadają za kierownicę pod wpływem, w Turcji jest bardzo… interesująca. Nietrzeźwych kierowców wywozi się tam 30 kilometrów od miejsca zamieszkania. Dlaczego? A dlatego, by wlekli się do domu piechotą. Pod groźbą kary więzienia zabrania się im wtedy korzystania z publicznych środków komunikacji. Jak myślicie, przydałoby się w Polsce takie prawo, kiedy inne metody nie przynoszą skutków?
 • Migranci na mieliźnie uratowani przez śmigłowce

  Turecka straż przybrzeżna uratowała 68 uchodźców, którzy utknęli na małej skalistej wyspie na Morzu Egejskim. Uratowani to głównie kobiety i dzieci z Afryki Północnej. Migranci próbowali dopłynąć łodzią na jedną z greckich wysp, jednak podczas podróży utknęła ona na mieliźnie. Do ich ewakuacji użyto śmigłowców ratowniczych oraz łodzi. (TR NTV/x-news)
 • Koniec gościnności dla syryjskich uchodźców w Turcji

  Turcy, którzy do niedawna z otwartością przyjmowali nielegalnych uchodźców z sąsiedniej Syrii, dziś są do nich wrogo nastawieni. Żołnierze na granicy znęcają się nad nimi fizycznie i psychicznie. Dodatkowo, kontrole policji i straży granicznej są coraz ostrzejsze.
 • Prezydent Turcji przyjechał z wizytą do Polski. Spotkał się z A. Dudą w "cztery oczy"

  Prezydent Turcji Recep Tayyipem Erdogan przyjechał do Polski. Został przywitany na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Następnie obaj przywódcy udali się na rozmowę "w cztery oczy". Tematem rozmowy były m.in. współpraca w ramach NATO oraz relacje Ankary z Unią Europejską. Następnie prezydenci podpiszą dokumenty, spotkają się z dziennikarzami oraz wezmą udział w Polsko-Tureckim Forum Gospodarczym. Prezydent Turcji spotka się również z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu.