Turcja

Artykuły - Turcja (2006)

 • ​Turcja: Erdogan ponownie przywódcą islamskiej partii AKP

  ​Turcja: Erdogan ponownie przywódcą islamskiej partii AKP

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan stanął w niedzielę ponownie na czele rządzącej islamskiej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), z której zgodnie z konstytucją musiał wystąpić w roku 2014, gdy został wybrany na szefa państwa.
 • Erdogan liczy na poprawienie relacji z Trumpem

  Erdogan liczy na poprawienie relacji z Trumpem

  - Mam nadzieję że wizyta w USA będzie nowym kamieniem milowym – powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, odnosząc się do sporu pomiędzy USA a Turcją w sprawie dozbrajania bojowników kurdyjskich w Syrii.
 • Rosja może stracić 1,5 mld dolarów

  Rosja może stracić 1,5 mld dolarów

  Rosja może stracić do półtora miliarda dolarów w wyniku "wojny pomidorowej" z Turcją. To ocena rosyjskich specjalistów z czołowych uczelni ekonomicznych kraju.
 • MFW podniósł prognozy wzrostu naszego PKB

  MFW podniósł prognozy wzrostu naszego PKB

  Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że wzrost PKB Polski w 2017 r. wyniesie 3,4 proc., a w 2018 r. 3,2 proc. - wynika z kwietniowej edycji World Economic Outlook. Zdaniem analityków "perspektywy gospodarcze Europy rozwijającej się są relatywnie dobre, za wyjątkiem Turcji".
 • Turcja: Aż 2,5 mln zmanipulowanych głosów?

  Turcja: Aż 2,5 mln zmanipulowanych głosów?

  Wynik niedzielnego referendum w Turcji w sprawie zmiany systemu rządów mógłby być inny, gdyby nie nieprawidłowości - powiedziała we wtorek austriacka deputowana Alev Korun z misji obserwacyjnej Rady Europy.
 • Tureckie referendum: Reakcje zagranicy i protesty

  Tureckie referendum: Reakcje zagranicy i protesty

  Prezydent USA Donald Trump zadzwonił do tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, by pogratulować mu zwycięstwa w niedzielnym referendum w sprawie zmiany systemu rządów z parlamentarnego na prezydencki - poinformowała w poniedziałek agencja Reutera.
 • Cztery wiece Erdogana. "Głosujcie. Przywrócimy karę śmierci"

  Cztery wiece Erdogana. "Głosujcie. Przywrócimy karę śmierci"

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan apelował w sobotę, ostatnim dniu kampanii przed niedzielnym referendum w sprawie zmian w konstytucji, o wysoką frekwencję. "Zagłosowanie za tymi zmianami utoruje drogę do przywrócenia w kraju kary śmierci" - powiedział.
 • Turcja wciąż chce wstąpić do Unii Europejskiej?

  Turcja wciąż chce wstąpić do Unii Europejskiej?

  Po referendum 16 kwietnia w sprawie zmian w konstytucji wzmacniających kompetencje głowy państwa Turcja wróci do kwestii przystąpienia do Unii Europejskiej - oświadczył w niedzielę w Izmirze na zachodzie kraju turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan.
 • Erdogan: Nadal będę nazywał Europę faszystowską

  Erdogan: Nadal będę nazywał Europę faszystowską

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział we wtorek, że nie przestanie określać państw Unii Europejskiej jako "nazistowskich i faszystowskich", jeśli utrzymają one "obecną postawę" wobec Ankary. Jest ona skonfliktowana m.in. z Niemcami i Holandią.
 • Berlin grozi Ankarze zakazem wjazdu dla tureckich polityków

  Berlin grozi Ankarze zakazem wjazdu dla tureckich polityków

  Po szeregu obraźliwych wypowiedzi ze strony tureckiej szef urzędu kanclerskiego Peter Altmaier zagroził Turcji we wtorek jako pierwszy przedstawiciel rządu Angeli Merkel wydaniem zakazu wjazdu do Niemiec dla tureckich polityków pragnących uczestniczyć w wiecach wyborczych.

Filmy - Turcja (60)

 • Referendum ustrojowe w Turcji: Erdogan zwyciężył

  W niedzielnym referendum w Turcji zwyciężyli zwolennicy prezydenckiego system rządów, który zastąpi dotychczasowy system parlamentarny. Za zmianami opowiedziało się o 1,25 mln więcej głosujących - poinformował szef Najwyższej Komisji Wyborczej, Sadi Guven.
 • Referendum ustrojowe w Turcji: Erdogan zwyciężył

  W niedzielnym referendum w Turcji zwyciężyli zwolennicy prezydenckiego system rządów, który zastąpi dotychczasowy system parlamentarny. Za zmianami opowiedziało się o 1,25 mln więcej głosujących - poinformował szef Najwyższej Komisji Wyborczej, Sadi Guven.
 • Premier Holandii: Nie przeprosimy Turcji

  Premier Holandii - Mark Rutte wykluczył możliwość przeproszenia Turcji za niewpuszczenie tureckich ministrów do Holandii i uniemożliwienie wzięcia im udziału w kampanii przez referendum ws. zwiększenia kompetencji prezydenta Turcji.
 • Erdogan ostrzega Holandię: Poniesiecie karę!

  Występując na wiecu w prowincji Kocaeli w zachodniej Turcji, Erdogan powiedział, że Holandia zachowuje się jak "republika bananowa". Potępił także kraje Europy za to, że nie skrytykowały sposobu, w jaki Holandia potraktowała tureckich ministrów. Wcześniej, podczas wystąpienia w Stambule, Erdogan mówił, że Holandia "zapłaci wysoką cenę i nauczy się, czym jest dyplomacja".