Turcja

Artykuły - Turcja (2028)

 • Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy składkę do budżetu Rady Europy

  Turcja ograniczy swój wkład finansowy do budżetu Rady Europy - poinformował w środę sekretarz generalny tej organizacji Thorbjoern Jagland na konferencji prasowej z Kemalem Kilicdaroglu, przewodniczącym opozycyjnej tureckiej Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP).
 • Gorsze nastroje w Turcji

  Gorsze nastroje w Turcji

  Na rynkach wiele mówi się o Turcji, główny indeks tracił wczoraj blisko 3%. To echo konfliktu dyplomatycznego, do jakiego doszło w weekend na linii USA-Turcja. Kurs TRY/PLN po raz pierwszy w historii spadł poniżej parytetu.
 • ​Turcja: Niezapowiedziane manewry wojskowe przy granicy z Irakiem

  ​Turcja: Niezapowiedziane manewry wojskowe przy granicy z Irakiem

  Niezapowiedziane manewry tureckiej armii rozpoczęły się w poniedziałek w okolicach miasta Silopi, w pobliżu przejścia granicznego Habur między Turcją i irackim autonomicznym Kurdystanem - poinformowały tureckie siły zbrojne.
 • Prezydent Turcji: Możliwa wspólna operacja z Iranem przeciwko Kurdom

  Prezydent Turcji: Możliwa wspólna operacja z Iranem przeciwko Kurdom

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył w poniedziałek, że nie wyklucza współpracy z Iranem. Stwierdził, że możliwa jest turecko-irańska operacja wojskowa przeciwko kurdyjskim bojownikom. Deklarację tę złożył po ubiegłotygodniowym spotkaniu szefów sztabów generalnych armii obu państw w Ankarze.
 • Rząd w Turcji chce ponownie przedłużyć stan wyjątkowy

  Rząd w Turcji chce ponownie przedłużyć stan wyjątkowy

  Turecki rząd zwrócił się w poniedziałek do parlamentu o przedłużenie stanu wyjątkowego na kolejne trzy miesiące. Został on wprowadzony po udaremnionej próbie puczu w lipcu ubiegłego roku.
 • Turcja: Kolejne zatrzymania oskarżonych o pucz

  Turcja: Kolejne zatrzymania oskarżonych o pucz

  Pozarządowa agencja prasowa Anatolia podała, że tureckie władze wydały nakaz zatrzymania kolejnych 127 osób podejrzanych o związki z ubiegłoroczną próbą wojskowego zamachu stanu. W sobotę i w niedzielę świętowano w Turcji pierwszą rocznicę udaremnienia puczu.
 • Akcja tureckiej policji przeciwko IS. Zginęło pięciu bojowników

  Akcja tureckiej policji przeciwko IS. Zginęło pięciu bojowników

  W czasie operacji tureckiej policji w mieście Konya, w środkowej części kraju, zabitych zostało pięciu bojowników Państwa Islamskiego. Jak podała prywatna agencja prasowa Dogan, czterech policjantów zostało lekko rannych.
 • Fethullah Gulen wyklucza możliwość ucieczki do Kanady

  Fethullah Gulen wyklucza możliwość ucieczki do Kanady

  Przebywający na emigracji w USA islamski kaznodzieja Fethullah Gulen, którego Ankara oskarża o zorganizowanie w ubiegłym roku próby zamachu stanu, podkreślił, iż nie zamierza uciekać do Kanady, by uniknąć ekstradycji do Turcji.
 • Dyrektor tureckiej sekcji Amnesty International zatrzymana przez policję

  Dyrektor tureckiej sekcji Amnesty International zatrzymana przez policję

  Policja w Turcji zatrzymała ośmiu obrońców praw człowieka. Wśród tych osób znalazła się szefowa tureckiej sekcji Amnesty International - poinformowała na swojej stronie organizacja. Zatrzymano ich "zupełnie bez powodu" - jak podkreślono w komunikacie.
 • Erdogan: Ultimatum wobec Kataru jest nielegalne

  Erdogan: Ultimatum wobec Kataru jest nielegalne

  13-punktowe ultimatum przedstawione Katarowi przez Arabię Saudyjską i jej sojuszników jest w ocenie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana niezgodne z międzynarodowym prawem. Kilka krajów arabskich oskarża Katar o wspieranie terroryzmu.

Filmy - Turcja (53)