Tour de Pologne

Artykuły - Tour de Pologne (970)

 • Tour de Pologne: drużyny w składach siedmioosobowych

  W 74. Tour de Pologne, który rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, drużyny będą startować w mniejszych składach. Zamiast ośmiu kolarzy, pojedzie siedmiu - poinformował w środę dyrektor zawodów Czesław Lang.
 • Vincenzo Nibali wystartuje w Tour de Pologne

  Vincenzo Nibali wystartuje w Tour de Pologne

  ​Vincenzo Nibali wystartuje w kolarskim wyścigu Tour de Pologne. Zawodnik grupy Bahrain-Merida na polskich trasach będzie przygotowywał się do rywalizacji w Vuelta a Espana.
 • Trasa 74. Tour de Pologne poprowadzi z Krakowa do Bukowiny

  Trasa 74. Tour de Pologne poprowadzi z Krakowa do Bukowiny

  W 74. edycji Tour de Pologne nie będzie tradycyjnego finału w Krakowie. Wyścig wystartuje w królewskim mieście, a zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej. - To impreza organizowana z wielkim rozmachem, niezwykle profesjonalna, będąca znakomitą promocją kraju - powiedział minister sportu Witold Bańka.
 • Tour de Pologne. Czesław Lang: W 2017 roku start w Krakowie

  Tour de Pologne. Czesław Lang: W 2017 roku start w Krakowie

  - 74. Tour de Pologne ma się rozpocząć w Krakowie, a zakończyć w Bukowinie Tatrzańskiej - poinformował dyrektor tego kolarskiego wyścigu Czesław Lang. W trakcie przyszłorocznej imprezy nie będzie przeprowadzona jazda indywidualna na czas.
 • W 2017 roku dziesięć nowych wyścigów kolarskich

  W 2017 roku dziesięć nowych wyścigów kolarskich

  Dziesięć nowych wyścigów znalazło się w cyklu World Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) na sezon 2017.
 • Tour de Pologne kobiet - triumf Jolandy Neff

  Tour de Pologne kobiet - triumf Jolandy Neff

  Szwajcarka Jolanda Neff wygrała zorganizowany po raz pierwszy wyścig kolarski kobiet Tour de Pologne. Sukces przypieczętowała zwycięstwem na trzecim, ostatnim etapie wokół Bukowiny Tatrzańskiej, wyprzedzając towarzyszkę ucieczki Brazylijkę Flavię Oliveirę.
 • Tour de Pologne kobiet: Paulina Brzeźna-Bentkowska trzecia na 2. etapie

  Tour de Pologne kobiet: Paulina Brzeźna-Bentkowska trzecia na 2. etapie

  Paulina Brzeźna-Bentkowska zajęła trzecie miejsce na 2. etapie kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, jeździe indywidualnej na czas wokół Bukowiny Tatrzańskiej (4 km). Wygrała Brazylijka Flavia Oliveira, a prowadzenie w "generalce" utrzymała Szwajcarka Jolanda Neff.
 • Tour de Pologne. Wellens: Przyjechałem po to, żeby wygrać

  Tour de Pologne. Wellens: Przyjechałem po to, żeby wygrać

  Belg Tim Wellens, najlepszy kolarz 73. Tour de Pologne, powiedział po dekoracji, że przyjechał do Polski po zwycięstwo, a nie na ostrzejszy trening przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro, na które się wybiera.
 • Tim Wellens wygrał 73. edycję Tour de Pologne

  Tim Wellens wygrał 73. edycję Tour de Pologne

  Belg Tim Wellens wygrał 73. edycję kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Ostatni, siódmy etap, jazdę indywidualną na czas (25 km), wygrał Brytyjczyk Alex Dowsett z hiszpańskiej grupy Movistar.
 • Anulowano niedzielny etap Tour de Pologne

  Anulowano niedzielny etap Tour de Pologne

  Niedzielny etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne wokół Bukowiny Tatrzańskiej został anulowany z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych.

Filmy - Tour de Pologne (5)

 • Michał Kwiatkowski: Start w TdP po TdF to nowość

  - Start w Tour de Pologne od razu po Tour de France to dla mnie nowość. Nie jestem pewien tego, co będę sobą reprezentować - powiedział Michał Kwiatkowski. Mistrz świata dodał, że trasa wyścigu sprzyja najlepiej przygotowanym kolarzom. Źródło: Agencja TVN/x-news
 • Mama Rafała Majki: On musiał wygrać ten wyścig

  Rafał Majka z grupy Tinkoff Saxo wygrał 71. Tour de Pologne. To pierwsze zwycięstwo Polaka w "generalce" narodowego touru od 11 lat. - Pogoda mu sprzyjała, on musiał wygrać ten wyścig - mówi Kamila Majka, mama Rafała. Weber/x-news
 • Niemiec: Będziemy świadkami wielu ucieczek w TdP

  Czech Petr Vakocz z grupy Omega Pharma-Quick Step wygrał po samotnej ucieczce 2. etap Tour de Pologne z Torunia do Warszawy. - Myślę, że codziennie, aż do piątku, będziemy świadkami ucieczek - mówi Przemysław Niemiec, kolarz grupy Lampre-Merida. Weber/x-news
 • Petr Vakocz w wielkim stylu wygrał 2. etap TdP. "To największy sukces w mojej karierze"

  Petr Vakocz z grupy Omega Pharma-Quick Step wygrał 2. etap Tour de Pologne z Torunia do Warszawy. Czeski kolarz wyprzedził peleton aż o 21 sekund. - Do samego końca nie byłem pewny, czy uda mi się dojechać do mety na pierwszym miejscu. Kiedy na ostatnich kilometrach jechaliśmy we trzech, nie sądziłem, że jest szansa na zakończenie etapu na pierwszym miejscu - mówił na mecie Vakocz. Weber/x-news