Tomasz Siemoniak

Artykuły - Tomasz Siemoniak (262)

 • Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Wiceszef PO Tomasz Siemoniak ocenił w środę, że wypowiedź Borysa Budki w niemieckiej prasie potraktowano bardzo instrumentalnie. "Telewizja państwowa zrobiła z tego jakąś wielką historię, a cała sprawa to burza w szklance wody" - podsumował Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  "To obóz rządzący chciałby, żeby Antoni Macierewicz został odwołany, a wielu polityków opozycji życzyłoby sobie, żeby ktoś, kto dostarcza tylu skandali jak najdłużej pozostał ministrem obrony narodowej" - powiedział w środę w Sejmie Tomasz Siemoniak z PO. Dodał, że Antoni Macierewicz jest jedynym ministrem obrony, który nie został zaproszony do Pentagonu. W Sejmie trwa debata dotycząca wniosku PO o wotum nieufności dla szefa MON.
 • Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  NATO nie ma żadnych narzędzi, trybu, ani ekspertów, by zajmować się katastrofami - powiedział w piątek Tomasz Siemoniak (PO), pytany o możliwość wsparcia przez Sojusz wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.
 • Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz jego zastępca Jarosław Zieliński rozłożyli BOR i powinni zostać odwołani - ocenił we wtorek wieczorem Tomasz Siemoniak (PO).
 • Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  - Upieranie się przy tym, że klub parlamentarny PiS plus dwóch posłów to było posiedzenie Sejmu, jest przekroczeniem granicy - powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM, Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 • PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  Nowe rozwiązania m.in. w zakresie podatków, relacji pracodawca-pracobiorca, finansowania samorządów mają znaleźć się w programie "Polska Obywatelska 2.0", który 24 września przedstawi Platforma Obywatelska - zapowiadali w poniedziałek w Gdańsku działacze partii.
 • Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  "Tak zwany audyt to było dziwne zdarzenie. Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie, a wczoraj nic na piśmie nie było. Dużo insynuacji, półprawd i niekompetencji po to tylko, żeby pokazać, że poprzednicy nie zrobili niczego dobrego. To nieprawda. Odniesiemy się do zarzutów. Każdą rzecz punkt po punkcie obalimy" - mówi o audycie rządów PO-PSL gość Kontrwywiadu RMF FM, były wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak z PO. Pytany o to, czy poprzedni rząd będzie się procesował z PiS-em odpowiada, że jeśli coś będzie się nadawało na materię prawną, to tak. "Macierewicz zrobił show z obrony, show z bezpieczeństwa. To zupełnie nieprzystające szefowi MON. Jego audyt to mieszanka pomówień i niekompetencji" - uważa były minister obrony. "Brak powagi Macierewicza, fale elektromagnetyczne, 20-letni doradca, nocne najścia - to wystawia jego powagę na szwank" - komentuje Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  "Odejście pięciu generałów to początek góry lodowej. Obawiam się, że zmiany dotkną także młodych z III RP. Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u. Wydaje mi się, że elementem tych odejść i przyszłych odejść jest to, że ludzie nie chcą pracować z takim szefem, który ma problem z rzeczywistością" – powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM były minister obrony narodowej, a obecnie poseł PO Tomasz Siemoniak.
 • Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Platforma Obywatelska zapowiada "wyważony" głos w debacie o Polsce z udziałem premier Beaty Szydło i jest do niej przygotowana. Debata ma się rozpocząć o godzinie 16.
 • Eksperci: Schetyna twardym zawodnikiem na trudne czasy

  Eksperci: Schetyna twardym zawodnikiem na trudne czasy

  Rezygnacja Tomasza Siemoniaka z kandydowania na szefa PO ograniczy konflikt wewnętrzny w partii, spowoduje jej konsolidację; Grzegorz Schetyna jest twardym zawodnikiem na trudne czasy - oceniają politolodzy. Ich zdaniem, decyzja Siemoniaka podyktowana jest jego słabszą pozycją w PO.

Filmy - Tomasz Siemoniak (43)