telewizja

Artykuły - Telewizja (1800)

 • Kanały Eleven Sports z nowymi nazwami

  Kanały Eleven Sports z nowymi nazwami

  20 listopada br. kanały Eleven Sports w Polsce mają zaprezentować się widzom pod nowymi nazwami. Jak informują swoich abonentów operatorzy kablowi, tego dnia Eleven zmieni nazwę na Eleven Sports 1, Eleven Sports na Eleven Sports 2, natomiast Eleven Extra na Eleven Sports 3.
 • Czy kary doprowadzą do zamknięcia kanałów telewizyjnych?

  Czy kary doprowadzą do zamknięcia kanałów telewizyjnych?

  Wysokie kary finansowe mogą być sposobem, który zmusi największych nadawców do pozbycia się części kanałów telewizyjnych albo zmiany ich profilu. Pokazują to ostatnie decyzje Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • TV Online Vectry - moblina telewizja dla abonentów

  TV Online Vectry - moblina telewizja dla abonentów

  Od października usługa TV Online Vectry pozwala abonentom telewizji cyfrowej operatora oglądać aż 100 kanałów TV na urządzeniach mobilnych. Także poza domem, w dowolnym miejscu z dostępem do internetu, niezależnie od dostawcy.
 • Nowe prawicowe kanały zamiast TVP na MUX 8?

  Nowe prawicowe kanały zamiast TVP na MUX 8?

  Jeśli Telewizja Polska nie rozpocznie szybko nadawania trzech kanałów na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji może rozdysponować jej miejsca dla nadawców komercyjnych - wynika z informacji "Wirtualnych Mediów".
 • Viva Polska już nadaje jako MTV Music

  Viva Polska już nadaje jako MTV Music

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 17 października br. o godzinie 6:00 doszło do zmian w portfolio Viacom International Media Networks w Polsce. Tego dnia w wyniku decyzji nadawcy obecna na rynku stacja Viva Polska zmieniła się w kanał MTV Music. Stacja po tej modyfikacji dostępna jest w tych samych kanałach dystrybucji co wcześniej, a więc w ofertach platform Cyfrowy Polsat, nc+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.
 • Eleven zapowiada czwarty kanał

  Eleven zapowiada czwarty kanał

  Eleven Sports, nadawca sportowych kanałów telewizyjnych, uzyskał od Bundesliga International wyłączność na terytorium Polski do sobotnich meczów Bundesligi rozgrywanych o godz. 18:30 oraz do Supercup i 4 spotkań barażowych. Mając prawa do wszystkich dostępnych pakietów, stacja Eleven udziela ekskluzywnej sublicencji platformie nc+ na pokazywanie wybranych spotkań Bundesligi. Będzie czwarty kanał Eleven!
 • Media: Globalny rynek telewizyjny będzie wart 373 mld dolarów

  Media: Globalny rynek telewizyjny będzie wart 373 mld dolarów

  Zmiany na rynku telewizyjnym nie są rewolucyjne, ale ewolucja następuje w sposób ciągły. W najbliższych latach coraz większą rolę będzie odgrywać technologia eye trackingu, czyli śledzenia ruchu gałek ocznych, która zgromadzi dane o zainteresowaniach i nawykach użytkowników, przenosząc widzów do wirtualnego świata.
 • Czy TVP zasługuje na kroplówkę z budżetu państwa?

  Czy TVP zasługuje na kroplówkę z budżetu państwa?

  Posłowie PiS mają pomysł, jak podreperować słabą kondycję finansową mediów narodowych, przede wszystkim Telewizji Polskiej. Jak poinformował "Dziennik Gazeta Prawna" poza powiązaniem abonamentu rtv z PIT-em miałyby być to rekompensaty za osoby, które są zwolnione z opłaty.
 • Niepokojący komunikat w amerykańskiej telewizji - pomyłka czy oszustwo?

  Niepokojący komunikat w amerykańskiej telewizji - pomyłka czy oszustwo?

  Codzienny program telewizyjny w jednym z amerykańskich hrabstw został nagle zakłócony przez awaryjną transmisję. Przekaz płynący z niej był prosty: "Nadchodzi koniec świata". Kto nadal ten sygnał i czy to nie była jedna, wielka mistyfikacja?
 • Platforma internetowa Sky Polska coraz bliżej?

  Platforma internetowa Sky Polska coraz bliżej?

  Wejście Sky, dostępnego głównie drogą satelitarną w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Austrii i we Włoszech, na internetowy rynek w Hiszpanii pokazuje, w jakim kierunku może pójść płatna telewizja.

Filmy - Telewizja (39)

 • Te buldogi francuskie są uzależnione od oglądania telewizji

  Wygląda na to, że walka o telewizor jest nie tylko ludzką przypadłością. Te buldogi francuskie zrobią wszystko, by obejrzeć swój ulubiony program. (STORYFUL/x-news)
 • Największe sukcesy stacji TVN z perspektywy dyrektora programowego

  Z okazji 20-lecia stacji TVN Edward Miszczak powiedział w "Dzień Dobry TVN" o największych sukcesach stacji. - Ta telewizja daje ogromną wolność - zaznaczył. Czy przychodząc z radia do telewizji miał jakiekolwiek wątpliwości? Jak wyglądały początki TVN? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Idol wraca do telewizji

  Do telewizji wraca muzyczny program Idol. Z ekipy sprzed lat, w składzie Jury zasiadać będzie jedynie Elżbieta Zapendowska.
 • Zofia Czernicka: Brakuje mi telewizji. Chętnie bym wróciła, ale babci tam nie chcą

  Była prezenterka tęskni za karierą w telewizji. Twierdzi, że dzięki tej pracy każdy dzień był inny, a ona miała możliwość spotykania ciekawych ludzi. Chętnie wróciłaby na antenę, choć ma świadomość, że w telewizji zrobiła już wszystko. Czerpie też satysfakcję z roli konferansjerki, zapewnia jej to bowiem kontakt z ludźmi, którego brakowało jej podczas pracy w telewizji. Zofia Czernicka ukończyła studia na Wydziale Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, następnie obroniła doktorat w Instytucie Ekologii Polskiej Akademii Nauk. Dalszą karierę zawodową związała jednak z telewizją, do której trafiła przypadkowo. Elżbieta Jaworowicz zrobiła o niej program, po czym TVP zaproponowała Czernickiej współpracę. Była gospodynią m.in. programu „Antena” i „Świat kobiet”. Twierdzi, że nigdy nie żałowała decyzji o porzuceniu kariery naukowej, a praca w telewizji była i jest jej wielką pasją. – Wychodząc z domu, nie ma Pan pewności, że dzień będzie wyglądał jak u każdego człowieka, który rano wychodzi do pracy i o którejś wraca. Ten dzień jest codziennie inny, przynosi ciekawych ludzi, ciekawe spotkania i taki niepokój trochę w życiu, który myślę, że nakręca – mówi Zofia Czernicka.