Teksas

Artykuły - Teksas (76)

Filmy - Teksas (12)

 • Groźne uderzenie pioruna

  Teksas, Stany Zjednoczone. 30 października podczas gwałtownej burzy, przechodzącej przez Teksas, doszło do uderzenia pioruna w radar dopplerowski, co spowodowało jego uszkodzenie. Zdarzenie wyglądało naprawdę groźnie (CNN Newsource/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Niesamowite nagranie! Kobieta urodziła dziecko w drodze do szpitala… we własnym aucie!

  John Pettijohn i jego żona Lesia nie zapomną tego dnia do końca życia. Przez czterdzieści pięć minut pędzili samochodem do centrum położniczego „Bay Area” w Teksasie, jednak nie udało im się dotrzeć do niego na czas. Zdrowe dziecko przyszło na świat w ich samochodzie! Nowo narodzony syn jest trzecim dzieckiem pary. Dla ojca było to wyjątkowe przeżycie. – Byłem przerażony, nie zjeżdżałem na pobocze, ponieważ żona nalegała, abym kontynuował jazdę. Nie mieliśmy ze sobą żadnego działającego telefonu. Mężczyzna całość zdarzenia zarejestrował kamerą GoPro.
 • Upały, powodzie, tornada... A to dopiero początek!

  Indie od miesiąca zmagają się z falą rekordowych upałów, które zabiły już ponad 1000 osób. Teksas walczy z powodzią, jakiej w tej części USA nie było od lat. Trąby powietrzne, katastrofalne w skutkach ulewy - wszystko to dzieje się już także w krajach, które znajdują się w umiarkowanej strefie klimatycznej. Naukowcy nie mają wątpliwości: ekstremalne zjawiska pogodowe to efekt zmian klimatu, w dużej mierze wywołanych działalnością człowieka. Jak podaje Centrum Badań nad Epidemiologią Katastrof z siedzibą w Belgii, od 1992 r. na całym świecie doszło do ponad 6600 katastrof spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Spowodowały one łączne straty w wysokości ponad 1,6 biliona dolarów – i śmierć ponad 600 tysięcy osób. Dla porównania – od 1983 do 1992 roku takich katastrof wydarzyło się tylko 147. Z kolei klimatolodzy z Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej prognozują, że 2015 rok prawdopodobnie będzie jeszcze gorętszy niż rok 2014, który był rekordowy pod względem temperatur. Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy Ziemi muszą pogodzić się z tym, że w nadchodzących latach klęski żywiołowe będą ich nawiedzać coraz częściej.
 • Policja z Teksasu nie zna litości

  Interwencja policji w Teksasie. Funkcjonariusze się nie szczypią.