Tatry

Artykuły - Tatry (346)

 • Tatry: Słowacy uratowali dwóch polskich turystów

  Tatry: Słowacy uratowali dwóch polskich turystów

  W niedzielę późnym wieczorem słowackim ratownikom udało się pomóc dwóm Polakom, którzy mieli problem ze znalezieniem szlaku na Rysach - informuje "Tygodnik Podhalański".
 • Tragiczny wypadek w Tatrach: Turysta zginął po upadku z wysokości

  Tragiczny wypadek w Tatrach: Turysta zginął po upadku z wysokości

  Ratownik dyżurny TOPR Kamil Fluder poinformował, że w piątek ze szlaku na Grzędzie Rysów spadł 50-letni turysta ze Słowacji. Mężczyzna nie przeżył upadku z dużej wysokości. To pierwszy śmiertelny wypadek podczas tegorocznych wakacji w Tatrach.
 • Tatry: flora, fauna i klimat

  Tatry: flora, fauna i klimat

  Zanim wybierzemy się w Tatry warto znać podstawowe informacje o tamtejszej florze, faunie i o klimacie. Te trzy sfery są silnie uzależnione od piętrowości roślinności i klimatu. Wiedza na ten temat jest niezbędna do dobrego przygotowania oraz zrozumienia najpopularniejszych polskiech gór.
 • TATRY- co warto wiedzieć?

  TATRY- co warto wiedzieć?

  „W górach jest wszystko co kocham” – tak pisał w swoim wierszu Jerzy Harasimowicz i w swej książce miłośnik Tatr Staszek Worwa. Rocznie kilka milionów turystów zjeżdża do Zakopanego by ujrzeć swe ukochane góry i cieszyć się z obcowania z tatrzańską przyrodą.
 • 15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  Lato to dobry czas aby wybrać się w Tatry. Piękna pogoda uwydatnia wtedy urodę najwyższych polskich gór. Najlepszy czas na wizytę to sierpnień lub wrzesnień, bo wtedy ryzyko burz jest mniejsze niż w lipcu, za to roślinność nabiera bogatych kolorów przed jesienią. Poniżej przedstawiamy 15 szczytów które warto zdobyć. Wybór jest duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
 • 9 najpiękniejszych dolin w Tatrach

  9 najpiękniejszych dolin w Tatrach

  Dla tych, którzy nie przepadają za zdobywaniem szczytów przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych dolin w polskich Tatrach. Do niektórych trzeba dojść parę kilometrów (np. Dolina Pięciu Stawów), a przy bramie innych znajduje sie parking z którego można wyruszyć w trasę. Każdy znajdzie coś dla siebie! Nie tylko ze szczytów rozpościerają się piekne krajobrazy!
 • Tatry: Spacer od Gubałówki po Szymoszkową

  Tatry: Spacer od Gubałówki po Szymoszkową

  Z Zakopanego kolejką linowo-terenową na szczyt Gubałówki, Butorowy Wierch, Szymoszkowa, Zakopane. Trasa mierzy niecałe 6 km i stanowi idealną propozycję na krótki spacer po górach dla wypoczywających w Zakopanem.
 • Trasa z Morskiego Oka do Murowańca

  Trasa z Morskiego Oka do Murowańca

  Ze schroniska Morskie Oko przez Szpiglasową Przełęcz w Dolinę Pięciu Stawów Polskich i do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Dalej przez Przełęcz Krzyżne i Czerwony Staw do schroniska Murowaniec. Wielu turystów trasę tą powinno rozłożyć na dwa dni. Jej długość to niemal 12 km, czas trwania według znaków to ponad 9 godzin, a suma podejść to 1400 metrów. Piękne górskie widoki gwarantowane!
 • Tatry: Z "Piątki" do Murowańca

  Tatry: Z "Piątki" do Murowańca

  Ze schroniska Pięciostawiańskiego przez Dolinę Pięciu Stawów Polskich na Zawrat (lub przez Kozią Przełęcz) i przez Czarny Staw Gąsienicowy do schroniska Murowaniec. Trasa mierzy 7,3 km, trwa 4 godziny, a suma podejść to 500 metrów.
 • RYSY- trasa na dach Polski

  RYSY- trasa na dach Polski

  Ze schroniska Morskie Oko brzegiem Morskiego Oka, przez Czarnostawiańską Siklawę, Czarny Staw pod Rysami, na Rysy. Trasa zaczyna się nad Morskim Okiem, mierzy jedynie 4,5 km, lecz suma podejść to ponad 900 metrów. Wspinaczka trwa 4 godziny 10 minut. Jest to trasa oceniana jako "trudna" w związku z czym z pewnością nalezy być do niej dobrze przygotowanym.

Zdjęcia - Tatry (0)

 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Zimowy poranek w Tatrach

Filmy - Tatry (5)

 • Tatry poradziły sobie bez Ukraińców i Rosjan

  Tegoroczna zima była korzystna dla firm organizujących wypoczynek zimowy w Tatrach. Warunki pogodowe spowodowały, że zarówno pod koniec 2014 roku, jak i na początku bieżącego więcej osób wybrało polsko-słowackie góry. Spadła wprawdzie liczba turystów z Ukrainy i Rosji, jednak pojawia się coraz więcej osób z innych państw europejskich. – Ten sezon zimowy na pewno był lepszy od poprzedniego, ponieważ było więcej śniegu – ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Bohuš Hlavatý, prezes zarządu spółki Tatry Mountain Resorts (TMR).
 • Stąpanie po bardzo przeźroczystym lodzie

  Tomas i jego przyjaciel stąpali po pięknym, czystym Wielkim Hińczowym Stawie w słowackich Tatrach.
 • Internauci kpią ze zdjęcia promującego igrzyska w Krakowie

  Kilka dni temu na stronie promującej kandydaturę Krakowa jako miasta organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku pojawiło się zdjęcie, na którym w pobliżu miasta można zobaczyć... Tatry. To wystarczyło, aby w internecie pojawiły się memy z innym miejscami, z których widać góry m.in ze Szczecina, z Warszawy, a nawet... z Marsa. Agencja TVN/x-news
 • Cztery pory roku w Tatrach. Coś pięknego!

  Polana Chochołowska, Kasprowy Wierch, Gubałówka - Tatry! Zobaczcie wspaniały film, nagrany przez Józefa Krzeptowskiego.