Tatry

Artykuły - Tatry (306)

 • Tatry Wysokie. Kraina górskich jezior

  Tatry Wysokie. Kraina górskich jezior

  "Malownicza kraina jezior" to nie tylko Warmia i Mazury. Błyszczące perły kryją się również pośród górskich szczytów. Jak zaplanować wycieczkę do najpiękniejszej krainy w polskich Tatrach?
 • Górskie szlaki. Najpiękniejsze doliny w Tatrach

  Górskie szlaki. Najpiękniejsze doliny w Tatrach

  Na weekend czy na tydzień? Samodzielnie czy z rodziną? Niezależnie od długości urlopu czy pory roku Tatry oferują wiele ciekawych szlaków. Aby podziwiać piękno tatrzańskiej przyrody nie potrzeba wcale wspaniałej kondycji czy survivalowych umiejętności. Podczas wspólnej wycieczki do Zakopanego warto zastąpić kolejny spacer po Krupówkach krótkim trekingiem w górach. Od czego zacząć? Proponujemy kilka tras dla mniej zaawansowanych taterników, idealnych również dla rodzin z dziećmi.
 • W weekend wiosna zagości w Tatrach!

  W weekend wiosna zagości w Tatrach!

  Ten weekend w Polsce będzie naprawdę ciepły i słoneczny. Temperatura w całym kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Również w Tatrach pojawiają się oznaki wiosny. Pierwszy weekend kwietnia jest idealnym momentem na górską wycieczkę i kontakt z przyrodą.
 • Włodarze podhalańskich miast widzą szansę na rozwój

  Włodarze podhalańskich miast widzą szansę na rozwój

  Branża turystyczna liczy, że w najbliższych latach na Podhalu wyraźnie zwiększą się obroty tego sektora gospodarki. Taką nadzieję dał m.in. miniony sezon.
 • RMF FM: W Tatrach znaleziono ciało. To poszukiwany biegacz?

  RMF FM: W Tatrach znaleziono ciało. To poszukiwany biegacz?

  Ratownicy TOPR odnaleźli ciało mężczyzny w rejonie Doliny Małej Łąki w Tatrach. To prawdopodobnie poszukiwany od początku października biegacz, który wybrał się na trening i zaginął – podaje RMF FM.
 • ​Tragiczny koniec wakacji w Tatrach

  ​Tragiczny koniec wakacji w Tatrach

  Do dwóch śmiertelnych wypadków doszło w ostatni wakacyjny weekend w Tatrach. W sobotę mężczyzna spadł z tzw. Buli pod Rysami, w niedzielę polski turysta zginął pod kamienną lawiną w słowackiej części Tatr.
 • Ostatni weekend wakacji: Tłumy w Tatrach

  Ostatni weekend wakacji: Tłumy w Tatrach

  Ostatni weekend wakacji przyciągnął do Zakopanego tłumy turystów. Już przed godz. 8 zapełniły się wszystkie parkingi przed popularnym szlakiem turystycznym prowadzącym do Morskiego Oka – poinformowali PAP pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN).
 • W Tatrach 92 wypadki od początku wakacji

  W Tatrach 92 wypadki od początku wakacji

  92 razy od początku wakacji byli wzywani na pomoc górscy ratownicy w Tatrach. Większość wypadków to drobne kontuzje; zdarzył się jeden wypadek śmiertelny – podsumował połowę wakacji w polskich Tatrach ratownik TOPR Andrzej Marasek.
 • Tatry: Ratownicy TOPR odnaleźli ciało zaginionego turysty

  Tatry: Ratownicy TOPR odnaleźli ciało zaginionego turysty

  W nocy z czwartku na piątek w rejonie Rysy Zaruskiego w Dolinie Koziej w Tatrach ratownicy TOPR odnaleźli ciało poszukiwanego turysty. Jak poinformował dyżurny ratownik TOPR, turysta w czwartek miał wrócić z górskiej wyprawy, ale wieczorem utracono z nim kontakt telefoniczny.
 • W Tatry wróciła zima

  W Tatry wróciła zima

  W Tatrach przyprószyło śniegiem. Niektórzy turyści są dość zaskoczeni. Dresy i tenisówki to powszechny widok. W górach pokrywa śnieżna miejscami ma grubość kilkudziesięciu centymetrów. Opady to skutek mocnego ochłodzenia.

Zdjęcia - Tatry (0)

 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Zimowy poranek w Tatrach

Filmy - Tatry (5)

 • Tatry poradziły sobie bez Ukraińców i Rosjan

  Tegoroczna zima była korzystna dla firm organizujących wypoczynek zimowy w Tatrach. Warunki pogodowe spowodowały, że zarówno pod koniec 2014 roku, jak i na początku bieżącego więcej osób wybrało polsko-słowackie góry. Spadła wprawdzie liczba turystów z Ukrainy i Rosji, jednak pojawia się coraz więcej osób z innych państw europejskich. – Ten sezon zimowy na pewno był lepszy od poprzedniego, ponieważ było więcej śniegu – ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Bohuš Hlavatý, prezes zarządu spółki Tatry Mountain Resorts (TMR).
 • Stąpanie po bardzo przeźroczystym lodzie

  Tomas i jego przyjaciel stąpali po pięknym, czystym Wielkim Hińczowym Stawie w słowackich Tatrach.
 • Internauci kpią ze zdjęcia promującego igrzyska w Krakowie

  Kilka dni temu na stronie promującej kandydaturę Krakowa jako miasta organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku pojawiło się zdjęcie, na którym w pobliżu miasta można zobaczyć... Tatry. To wystarczyło, aby w internecie pojawiły się memy z innym miejscami, z których widać góry m.in ze Szczecina, z Warszawy, a nawet... z Marsa. Agencja TVN/x-news
 • Cztery pory roku w Tatrach. Coś pięknego!

  Polana Chochołowska, Kasprowy Wierch, Gubałówka - Tatry! Zobaczcie wspaniały film, nagrany przez Józefa Krzeptowskiego.