Tatry

Artykuły - Tatry (350)

 • Wypadki i trudne warunki w Tatrach

  Wypadki i trudne warunki w Tatrach

  ​Nawet spacer w rejonie Kasprowego Wierchu może się skończyć niebezpiecznym poślizgnięciem i upadkiem z dużej wysokości - ostrzegają tatrzańscy ratownicy, którzy w poniedziałek byli wzywani pięć razy do wypadków w Tatrach.
 • Huragan i zagrożenie lawinowe w Tatrach

  Huragan i zagrożenie lawinowe w Tatrach

  Prędkość ponad 100 km na godzinę w porywach osiąga huraganowy wiatr wiejący w niedzielę w Tatrach. Ratownicy TOPR ogłosili drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.
 • Tatry: Słowacy uratowali dwóch polskich turystów

  Tatry: Słowacy uratowali dwóch polskich turystów

  W niedzielę późnym wieczorem słowackim ratownikom udało się pomóc dwóm Polakom, którzy mieli problem ze znalezieniem szlaku na Rysach - informuje "Tygodnik Podhalański".
 • Tragiczny wypadek w Tatrach: Turysta zginął po upadku z wysokości

  Tragiczny wypadek w Tatrach: Turysta zginął po upadku z wysokości

  Ratownik dyżurny TOPR Kamil Fluder poinformował, że w piątek ze szlaku na Grzędzie Rysów spadł 50-letni turysta ze Słowacji. Mężczyzna nie przeżył upadku z dużej wysokości. To pierwszy śmiertelny wypadek podczas tegorocznych wakacji w Tatrach.
 • Tatry: flora, fauna i klimat

  Tatry: flora, fauna i klimat

  Zanim wybierzemy się w Tatry warto znać podstawowe informacje o tamtejszej florze, faunie i o klimacie. Te trzy sfery są silnie uzależnione od piętrowości roślinności i klimatu. Wiedza na ten temat jest niezbędna do dobrego przygotowania oraz zrozumienia najpopularniejszych polskiech gór.
 • TATRY- co warto wiedzieć?

  TATRY- co warto wiedzieć?

  „W górach jest wszystko co kocham” – tak pisał w swoim wierszu Jerzy Harasimowicz i w swej książce miłośnik Tatr Staszek Worwa. Rocznie kilka milionów turystów zjeżdża do Zakopanego by ujrzeć swe ukochane góry i cieszyć się z obcowania z tatrzańską przyrodą.
 • 15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  15 najpiękniejszych szczytów w Tatrach

  Lato to dobry czas aby wybrać się w Tatry. Piękna pogoda uwydatnia wtedy urodę najwyższych polskich gór. Najlepszy czas na wizytę to sierpnień lub wrzesnień, bo wtedy ryzyko burz jest mniejsze niż w lipcu, za to roślinność nabiera bogatych kolorów przed jesienią. Poniżej przedstawiamy 15 szczytów które warto zdobyć. Wybór jest duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
 • 9 najpiękniejszych dolin w Tatrach

  9 najpiękniejszych dolin w Tatrach

  Dla tych, którzy nie przepadają za zdobywaniem szczytów przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych dolin w polskich Tatrach. Do niektórych trzeba dojść parę kilometrów (np. Dolina Pięciu Stawów), a przy bramie innych znajduje sie parking z którego można wyruszyć w trasę. Każdy znajdzie coś dla siebie! Nie tylko ze szczytów rozpościerają się piekne krajobrazy!
 • Tatry: Spacer od Gubałówki po Szymoszkową

  Tatry: Spacer od Gubałówki po Szymoszkową

  Z Zakopanego kolejką linowo-terenową na szczyt Gubałówki, Butorowy Wierch, Szymoszkowa, Zakopane. Trasa mierzy niecałe 6 km i stanowi idealną propozycję na krótki spacer po górach dla wypoczywających w Zakopanem.
 • Trasa z Morskiego Oka do Murowańca

  Trasa z Morskiego Oka do Murowańca

  Ze schroniska Morskie Oko przez Szpiglasową Przełęcz w Dolinę Pięciu Stawów Polskich i do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Dalej przez Przełęcz Krzyżne i Czerwony Staw do schroniska Murowaniec. Wielu turystów trasę tą powinno rozłożyć na dwa dni. Jej długość to niemal 12 km, czas trwania według znaków to ponad 9 godzin, a suma podejść to 1400 metrów. Piękne górskie widoki gwarantowane!

Zdjęcia - Tatry (0)

 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Dwie osoby porwane przez lawinę w Tatrach
 • Polska Lokalna
  Zimowy poranek w Tatrach

Filmy - Tatry (4)

 • Tatry poradziły sobie bez Ukraińców i Rosjan

  Tegoroczna zima była korzystna dla firm organizujących wypoczynek zimowy w Tatrach. Warunki pogodowe spowodowały, że zarówno pod koniec 2014 roku, jak i na początku bieżącego więcej osób wybrało polsko-słowackie góry. Spadła wprawdzie liczba turystów z Ukrainy i Rosji, jednak pojawia się coraz więcej osób z innych państw europejskich. – Ten sezon zimowy na pewno był lepszy od poprzedniego, ponieważ było więcej śniegu – ocenia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Bohuš Hlavatý, prezes zarządu spółki Tatry Mountain Resorts (TMR).
 • Internauci kpią ze zdjęcia promującego igrzyska w Krakowie

  Kilka dni temu na stronie promującej kandydaturę Krakowa jako miasta organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku pojawiło się zdjęcie, na którym w pobliżu miasta można zobaczyć... Tatry. To wystarczyło, aby w internecie pojawiły się memy z innym miejscami, z których widać góry m.in ze Szczecina, z Warszawy, a nawet... z Marsa. Agencja TVN/x-news
 • Cztery pory roku w Tatrach. Coś pięknego!

  Polana Chochołowska, Kasprowy Wierch, Gubałówka - Tatry! Zobaczcie wspaniały film, nagrany przez Józefa Krzeptowskiego.
 • Jak pomóc ofiarom lawin?

  Pierwsze ogólnodostępne treningowe centrum lawinowe od dziś działa na Kalatówkach w Tatrach. Uruchomione w ramach akcji "Lawinowe ABC" służyć będzie wszystkim chętnym, którzy będą chcieli zdobywać doświadczenie w ratownictwie lawinowym. Ratownicy uczą turystów, narciarzy i wspinaczy, jak pomóc zasypanym ofiarom.