tarot

Artykuły - Tarot (16)

Filmy - Tarot (5)

 • Lubisz horoskopy? Zobacz, co ci grozi!

  Wiara w horoskopy i wróżby może doprowadzić człowieka do utraty kontroli nad własnym życiem. Doskonale widać to na przykładzie mieszkańców osady Idaikal w Indiach, zwanej "wioską astrologów". Działa tu kilkuset wróżbitów różnej maści: tarocistów, astrologów, chiromantów... Choć jest ich tak wielu, żaden z nich nie narzeka na brak klientów. Do wróżbitów z Idaikal przychodzą ludzie, którzy bez pomocy "sił nadprzyrodzonych" nie potrafią podjąć żadnej życiowej decyzji. Radzą się ich w sprawie pracy, studiów, wyboru przyszłego małżonka. Zdarza się nawet, że po wizycie u wróżbity rodziny narzeczonych odwołują ślub młodych! Wystarczy, że "jasnowidz" stwierdzi, iż małżeństwo nie będzie udane.
 • Czego można dowiedzieć się z kart tarota?

  Karty tarota to łącznik wchodzący w głąb ludzkiej świadomości. Na podstawie jednego symbolu można określić, w jakiej sytuacji znajduje się dana osoba - mówi Anna Świerczewska, tarocistka (Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Dlaczego Kościół nie akceptuje tarota?

  Już od czasów chrystianizacji Europy wszelkie praktyki, które dziś nazwalibyśmy okultystycznymi, były pod lupą Kościoła. Kościół uważa, że szukanie podpory w siłach, które nie mają nic wspólnego z Bogiem, jest czymś złym - tak Magdalena Ogórek, historyk Kościoła, wyjaśnia negatywny stosunek doktryny do kart tarota (Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Tarocistka: Tarot daje poczucie bezpieczeństwa

  Przed każdą konsultacją oczyszczam karty sposobem znanym od wieków. Tarot oferuje jasnowidzenie bezpieczne - mówi Anna Świerczewska, tarocistka (Dzień Dobry TVN/x-news).