tajemnica

Artykuły - Tajemnica (498)

Filmy - Tajemnica (11)

 • Zagadkowe pudełko na wybiegu gibonów. Jaką skrywało tajemnicę?

  Te gibony wiodą bardzo spokojne życie. Ich jedynymi rozrywkami są spacery i wspinanie się po przygotowanych specjalnie dla nich drewnianych konstrukcjach. Co zrobiły, gdy na ich wybiegu pojawiła się tajemnicza skrzynka, wypchana trawą? Co skrywało pudełko? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Jak się robi skrytkę w książce?

  Każdy z nas co najmniej parę razy w życiu widział, głównie na filmach, przedziwne skrytki w książkach - to tam filmowi bohaterowie ukrywali drogocenne i ważne dla nich przedmioty, nikt przecież nie podejrzewa zwykłej książki... Jak więc zrobić taką skrytkę w książce? Zobaczcie nasz poradnik - ze starej książki możecie zrobić tajemną skrytkę, w której pochowacie przed światem swoje drobiazgi!
 • "Wielka stopa" istnieje? Dowodem ma być...

  "Wielka stopa" istnieje - nie mają wątpliwości założyciele oficjalnego klubu fanów mitycznego stwora z rejonu gór Kolorado. Formalizują właśnie swoje działania w ramach wspólnego projektu i prezentują nieznane dotąd filmowe dowody obrazujące tajemnicze stworzenie w naturalnym środowisku... (CNN Newsource/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • 68. rocznica przeprowadzenia pierwszej próby nuklearnej

  16 lipca 1945 roku Amerykanie przeprowadzili pierwszą próbę nuklearną w historii. Datę tę uważa się za początek ery atomowej. Próbna eksplozja, nazywana "Testem Trinity", miała miejsce na pustyni w stanie Nowy Meksyk, przeprowadzono ją w ścisłej tajemnicy. Na miejscy wybuchu powstał 12-kilometrowy grzyb, a hałas był tak potężny, że w odległości 320 metrów drżały szyby. Początkowo opinię publiczną poinformowano, że był to wybuch składu amunicji. Informację o przeprowadzonych testach ujawniono dopiero po zrzuceniu bomby na Hiroszimę. Film „One World or None" powstał w 1946 roku za sprawą National Committee of Atomic Information, i uważa się go za pierwszy obraz typu „atomic scare movie" – pokazujący skalę zagrożenia, jakie niesie ze sobą użycie broni atomowej. Od tego czasu, przez następną dekadę, filmy tego typu biły w USA rekordy popularności (Prelinger Archives/x-news).