tablet

Artykuły - Tablet (2302)

 • Czy pozwalać dzieciom na korzystanie z tabletów?

  Czy pozwalać dzieciom na korzystanie z tabletów?

  Rodzice powinni zwracać uwagę nie tylko na to, ile czasu ich dzieci spędzają, używając urządzeń elektronicznych, ale też w jaki sposób, kiedy i gdzie z nich korzystają - radzi Amerykańska Akademia Pediatryczna (AAP) w swoich uaktualnionych wytycznych.
 • Czas wprowadzić ograniczenia

  Czas wprowadzić ograniczenia

  Im więcej czasu dzieci spędzają na korzystaniu z urządzeń elektronicznych, tym większe prawdopodobieństwo, że nie skończą zadanej pracy domowej - wynika z badań amerykańskich pediatrów.
 • Qualcore 7030 4G - tablet na każdą kieszeń

  Qualcore 7030 4G - tablet na każdą kieszeń

  Tablet Qualcore 7030 4G umożliwia swobodne i szybkie poruszanie się po sieci oraz sprawne przeglądanie stron internetowych. Jest znakomitą platformą do grania w najbardziej popularne gry. Wbudowany GPS pozwala wygodnie korzystać z nawigacji, a 8 GB pamięci flash daje pewność, że nigdy nie zabraknie miejsca na ulubione filmy, aplikacje czy niezbędne dokumenty.
 • MultiPad Wize 3027 - świat w 7 calach za 249 zł

  MultiPad Wize 3027 - świat w 7 calach za 249 zł

  Asbis, dystrybutor marki Prestigio, wprowadza na rynek nowy tablet. MultiPad Wize 3027 to 8 GB pamięci i 1 GB RAM, 4-rdzeniowy procesor 1,2GHz Allwinner A33 i system operacyjny Android Lollipop 5.1, a wszystko to zamknięte w obudowie z 7 calowym ekranem.
 • Nowy iPad Pro - mniejszy, ale nie "mini"

  Nowy iPad Pro - mniejszy, ale nie "mini"

  Drugą ważną nowością na pierwszej tegorocznej konferencji Apple był nowy iPad. 9,7-calowy model iPad Pro to coś, na co czekało wielu konsumentów na całym świecie.
 • Piekary Śląskie: Tablet i bilety do kina na osłodę szkoły

  Piekary Śląskie: Tablet i bilety do kina na osłodę szkoły

  Tablet, plecak, darmowe śniadania, bilety do kina i na basen dostanie każdy 6-latek i 7-latek z Piekar Śląskich, który we wrześniu pójdzie do szkoły. Taką ofertę przygotował samorząd, który chce ułatwić rodzicom sześciolatków podjęcie decyzji.
 • ​Huawei MateBook - pierwsze wrażenia z MWC 2016

  ​Huawei MateBook - pierwsze wrażenia z MWC 2016

  Firma Huawei postanowiła śmiało wkroczyć w świat urządzeń hybrydowych. MateBook to ich pierwsze urządzenie tego typu, a zarazem kopia Surface’a Microsoftu. Mieliśmy okazję przyjrzeć mu się bliżej podczas targów MWC 2016.
 • Trwają prace nad tabletem dla niewidomych

  Trwają prace nad tabletem dla niewidomych

  Naukowcy z Uniwersytetu Michigan pracują nad tabletem dla osób niewidomych, który z pomocą specjalnej technologii zdolny będzie do tworzenia na swojej powierzchni wypukłości w postaci alfabetu Braille'a.
 • Przychody ze sprzedaży licencji na program to wpływy z praw autorskich

  Przychody ze sprzedaży licencji na program to wpływy z praw autorskich

  Standardowo przychody z praw autorskich kojarzą się z wpływami ze sprzedaży książek czy z wpływami z pracy dziennikarzy. Ale definicja wpływów z praw autorskich jest szersza. Obejmuje m.in. sprzedaż licencji na własny program komputerowy czy przeznaczony na telefony.
 • Reklama w aplikacji jak reklama w internecie

  Reklama w aplikacji jak reklama w internecie

  Dochody ze sprzedaży części ekranu w programie na telefony i tablety można opodatkować. Nowe technologie powodują, że co jakiś czas organy skarbowe stają przed decyzją, jak opodatkować związane z nimi przychody.

Filmy - Tablet (32)

 • Jamnik uwielbia grać na tablecie

  Jego właściciel nie martwi się o zarysowany ekran
 • Lepiej nie dawaj dziecku tabletu!

  Marsylia, Francja. Amanda podczas wakacji wolny czas swojemu dziecko zapełniała zabawą na tablecie. Niestety w pewnym momencie kobieta pożałowała swojej decyzji. Znudzone dziecko postanowiło zamanifestować brak zainteresowania ze strony mamy i rzuciło urządzeniem o podłogę. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Upał groźny dla komputerów i tabletów

  Temperatura otoczenia, w której pracujemy na naszym sprzęcie niewątpliwie ma wpływ na bezpieczeństwo danych. Może zwiększać ryzyko awarii np. dysków twardych. Mamy badania przeprowadzone przez firmę Hitachi, z których wynika, że przyrost o 10 stopni Celsjusza, powyżej zalecanej temperatury dla danego urządzenia tzw. temperatury pracy, może zwiększać ryzyko awarii dysku twardego o 20-30 proc. Oczywiście to dotyczy klasycznych dysków talerzowych – mówi Tomasz Szewczak, Lenovo SMB Product Manager.
 • Więcej za telefon czy tablet? Ceny mogą wzrosnąć o 8%

  Wzrost cen tabletów i smartfonów na rynku krajowym nawet o 8 procent i wzrost zainteresowania ich zakupem poza Polską – takie skutki może mieć objęcie opłatą reprograficzną tego typu urządzeń mobilnych. Tak przynajmniej wynika z Raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, który przeanalizował potencjalny wpływ opłaty reprograficznej na ceny produktów nią objętych. Opłata reprograficzna to opłata od kopiowania legalnie pozyskanych utworów w ramach tzw. dozwolonego użytku osobistego. W zamyśle ma zrekompensować straty ponoszone przez twórców w związku ze zwielokrotnianiem ich dzieł przy wykorzystaniu określonych urządzeń i nośników.