tablet

Artykuły - Tablet (2270)

Filmy - Tablet (28)

  • Więcej za telefon czy tablet? Ceny mogą wzrosnąć o 8%

    Wzrost cen tabletów i smartfonów na rynku krajowym nawet o 8 procent i wzrost zainteresowania ich zakupem poza Polską – takie skutki może mieć objęcie opłatą reprograficzną tego typu urządzeń mobilnych. Tak przynajmniej wynika z Raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, który przeanalizował potencjalny wpływ opłaty reprograficznej na ceny produktów nią objętych. Opłata reprograficzna to opłata od kopiowania legalnie pozyskanych utworów w ramach tzw. dozwolonego użytku osobistego. W zamyśle ma zrekompensować straty ponoszone przez twórców w związku ze zwielokrotnianiem ich dzieł przy wykorzystaniu określonych urządzeń i nośników.
  • Te prezenty robią furorę

    Hitem tegorocznych świąt mogą okazać się tablety. To właśnie je najczęściej kupujemy na świąteczny prezent. Sporym zainteresowaniem cieszą się także urządzenia „dwa w jednym”, a bardziej wymagający klienci, znajdą dla siebie mini komputery, mieszczące się w dłoni.
  • Uwaga! Tablety i smartfony mogą powodować wysypkę

    Masz wysypkę niewiadomego pochodzenia? Nie możesz się jej pozbyć? Uwaga – lekarze ostrzegają, że przyczyną może być twój… smartfon, tablet, a nawet słuchawki! Wszystko przez nikiel, który znajduje się w obudowach elektronicznych urządzeń mobilnych. Jest to bardzo alergenny metal. Na skutek częstego kontaktu z przenośną elektroniką objawy uczulenia mogą się nasilać, powodując ogromny dyskomfort. Lekarze radzą, aby osoby uczulone na nikiel korzystały z plastikowej osłony na smartfon i tablet. Tylko tak można uniknąć przykrych dolegliwości.