tablet

Artykuły - Tablet (2276)

 • Zjadł tablet i zmarł

  Zjadł tablet i zmarł

  Nie warto konsumować urządzeń elektronicznych – szczególnie tabletów. Dobitnie potwierdza to przypadek pewnego Rosjanina.
 • ARCHOS Helium Plus: LTE i ekran HD dla wszystkich

  ARCHOS Helium Plus: LTE i ekran HD dla wszystkich

  ARCHOS wprowadziła do oferty nową serię smartfonów z LTE. Modele ARCHOS 50 Helium Plus i ARCHOS 55 Helium Plus mają wyświetlacze w rozdzielczości HD i z matrycą IPS, dwoma slotami na kartę SIM oraz łącznością 4G. Urządzenia dostępne będą od lipca.
 • ZenPad - nowe tablety Asusa

  ZenPad - nowe tablety Asusa

  Asus zaprezentował nowe tablety wchodzące w skład rodziny ZenPad. Wśród nich każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
 • Rewolucja na rynku technologii ubieralnych

  Rewolucja na rynku technologii ubieralnych

  Pojawienie się technologii ubieralnych: zegarków, czujników, inteligentnych ubrań, biżuterii to wynik korelacji trendów technicznych, ale także społecznych - wskazują eksperci.
 • Więcej za telefon czy tablet? Ceny mogą wzrosnąć o 8 proc.

  Wzrost cen tabletów i smartfonów na rynku krajowym nawet o 8 proc. i wzrost zainteresowania ich zakupem poza Polską - takie skutki może mieć objęcie opłatą reprograficzną tego typu urządzeń mobilnych. Tak przynajmniej wynika z Raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową analizującego potencjalny wpływ opłaty reprograficznej na ceny produktów nimi objętych.
 • iPad Pro jako terminal płatniczy

  iPad Pro jako terminal płatniczy

  W internecie pojawiły się nowe przecieki na temat iPada Pro, którego Apple może zaprezentować jeszcze w tym roku.
 • Od lipca zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o podatku VAT

  Od lipca zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy o podatku VAT

  Podatek VAT za telefony, tablety i inne urządzenia elektroniczne już wkrótce rozliczą nabywcy, a nie sprzedawcy. Podobnie będzie w obrocie złotem i biżuterią. Podstawowym celem zmian, jest ukrócenie nadużyć podatkowych tzw. karuzeli podatkowych.
 • Google stworzyło tablet odporny na Ebolę

  Google stworzyło tablet odporny na Ebolę

  Google postanowiło stworzyć tablet, który zostało okrzyknięty mianem „eboloodpornego”. Wszystko opiera się na urządzeniu Sony, które zostało zapakowane w szczelnie zamkniętą, poliwęglanową obudowę.
 • ZAiKS: Wojna o opłaty reprograficzne

  ZAiKS: Wojna o opłaty reprograficzne

  Konflikt między Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS a producentami sprzętu elektronicznego się nasila. Dwa miesiące temu importerzy i producenci z branży RTV zainicjowali akcję "Nie płacę za pałace", sugerując, że objęcie opłatą reprograficzną smartfonów i tabletów służy prywatnym interesom ZAiKS.
 • FK: Popieramy kampanię przeciwko rozszerzaniu opłaty reprograficznej

  FK: Popieramy kampanię przeciwko rozszerzaniu opłaty reprograficznej

  Popieramy kampanię przeciwko objęciu opłatą reprograficzną smartfonów i tabletów, ponieważ ostatecznie poniosą ją konsumenci - powiedziała w środę wiceprezes Federacji Konsumentów. Kampania "Nie płacę za pałace" ma coraz więcej zwolenników - informuje organizator.

Filmy - Tablet (28)

 • Więcej za telefon czy tablet? Ceny mogą wzrosnąć o 8%

  Wzrost cen tabletów i smartfonów na rynku krajowym nawet o 8 procent i wzrost zainteresowania ich zakupem poza Polską – takie skutki może mieć objęcie opłatą reprograficzną tego typu urządzeń mobilnych. Tak przynajmniej wynika z Raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, który przeanalizował potencjalny wpływ opłaty reprograficznej na ceny produktów nią objętych. Opłata reprograficzna to opłata od kopiowania legalnie pozyskanych utworów w ramach tzw. dozwolonego użytku osobistego. W zamyśle ma zrekompensować straty ponoszone przez twórców w związku ze zwielokrotnianiem ich dzieł przy wykorzystaniu określonych urządzeń i nośników.
 • Te prezenty robią furorę

  Hitem tegorocznych świąt mogą okazać się tablety. To właśnie je najczęściej kupujemy na świąteczny prezent. Sporym zainteresowaniem cieszą się także urządzenia „dwa w jednym”, a bardziej wymagający klienci, znajdą dla siebie mini komputery, mieszczące się w dłoni.
 • Uwaga! Tablety i smartfony mogą powodować wysypkę

  Masz wysypkę niewiadomego pochodzenia? Nie możesz się jej pozbyć? Uwaga – lekarze ostrzegają, że przyczyną może być twój… smartfon, tablet, a nawet słuchawki! Wszystko przez nikiel, który znajduje się w obudowach elektronicznych urządzeń mobilnych. Jest to bardzo alergenny metal. Na skutek częstego kontaktu z przenośną elektroniką objawy uczulenia mogą się nasilać, powodując ogromny dyskomfort. Lekarze radzą, aby osoby uczulone na nikiel korzystały z plastikowej osłony na smartfon i tablet. Tylko tak można uniknąć przykrych dolegliwości.