Szydłowiec

Synonimy:
Szydłowcu,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Szydłowiec (3)

 • Niedziela Palmowa z Chrystusem na osiołku palmowym

  W Niedzielę Palmową w Szydłowcu (Mazowieckie) kultywowany jest zwyczaj procesyjnego wprowadzenia do kościoła figury przedstawiającej Chrystusa na osiołku. W ten symboliczny sposób wierni odtwarzają triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy.
 • Dookoła Mazowsza: Bodnar w żółtej koszulce

  Łukasz Bodnar prowadzi w wyścigu kolarskim Dookoła Mazowsza po czterech etapach. W piątek zdobył żółtą koszulkę, wygrywając jazdę indywidualną na czas w Szydłowcu, a wieczorem obronił prowadzenie na etapie do Grodziska Mazowieckiego.
 • Mieszkańcy Szydłowca blokowali "siódemkę"

  Droga krajowa nr 7 w Szydłowcu (Mazowieckie) jest już przejezdna. W piątek po południu przez ponad dwie godziny blokowali ją mieszkańcy tej miejscowości, domagający się innego niż planowany przebiegu nowej trasy ekspresowej.
 • Przed sądem zeznawali byli milicjanci

  Przed sądem zeznawali byli milicjanci

  Przed Sądem Okręgowym w Radomiu w sprawie tzw. ścieżek zdrowia w czerwcu 1976 roku zeznawali w czwartek byli milicjanci z Komendy MO w Szydłowcu k. Radomia (Mazowieckie).
 • Protest mieszkańców w Szydłowcu

  Droga krajowa nr 7, na której odbywał się dziś dwugodzinny protest mieszkańców Szydłowca, jest już przejezdna. W dzisiejszej akcji wzięło udział kilkaset osób.
 • Proces 28 b. funkcjonariuszy ZOMO

  W sprawie tzw. ścieżek zdrowia w czerwcu 1976 roku w Szydłowcu koło Radomia (Mazowieckie) zeznawali w czwartek przed Sądem Okręgowym w Radomiu kolejni świadkowie.
 • Ofiary tzw. ścieżek zdrowia zeznawały w sądzie

  Ofiary tzw. ścieżek zdrowia w Szydłowcu - osoby pokrzywdzone w trakcie tłumienia protestów społecznych w Radomiu w czerwcu 1976 r. - zeznawały we wtorek przed Sądem Okręgowym w Radomiu.
 • Proces bezdomnego, który zaatakował kierowcę

  Proces bezdomnego, który zaatakował kierowcę

  Ofiary tzw. ścieżek zdrowia w Szydłowcu - osoby pokrzywdzone w trakcie tłumienia protestów społecznych w Radomiu w czerwcu 1976 r. - zeznawały we wtorek przed Sądem Okręgowym w Radomiu.
 • Jest jeszcze czas

  Jest jeszcze czas

  20 lipca na Zamku w Szydłowcu odbędzie się koncert zatytułowany "Jest Jeszcze na Ciebie Czas" w całości poświęcony pamięci Andrzeja Siewierskiego, współtwórcy zespołu Azyl P., który pod koniec 2007 roku odebrał sobie życie.