szydło

Artykuły - Szydło (14)

Filmy - Szydło (21)

 • G. Schetyna: To co zrobił rząd po nawałnicach to kompromitacja

  To co zrobił, czy raczej czego nie zrobił rząd to kompromitacja. Początek długiego weekendu, władza akurat odpoczywa – ocenił Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO, komentując działania polskiego rządu po przejściu nawałnic przez Pomorze. Jak dodał, potrzebny jest system antykryzysowy, który byłby zawsze gotowy zareagować na tego typu zagrożenia. - Wiem, że pani premier nie wie co się zdarzyło, nie musi wiedzieć, ma od tego ludzi, ale Błaszczak i jego brak działania, a potem te wizyty w stylu Gierka, poklepywanie strażaków i mówienie że jest ciężko to kompletna kompromitacja i wstyd – powiedział Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, rząd wykazał się brakiem koordynacji i doświadczenia, nie wyciągnął również żadnych wniosków ze swojego zachowania. - Widziałem skandaliczne wypowiedzi ministrów, którzy pokazali, że nie mieli jakichkolwiek przemyśleń w tej sprawie. Uważam, że to obraz tego państwa. Jeżeli w naszym kraju zdarzy się coś poważnego, to oni są kompletnie nieprzygotowani do reakcji – wyraził opinię Grzegorz Schetyna.
 • Szydło i Błaszczak o decyzji rządu ws. cyberataków (TV Interia)

  Szydło i Błaszczak o decyzji rządu ws. cyberataków (TV Interia).
 • "Europo! Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci". B. Szydło grzmi w Sejmie, Nowoczesna chce jej ukarania

  Polska nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit - mówiła Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad odwołaniem szefa MON Antoniego Macierewicza. - Mam odwagę zadać politykom w Europie pytanie: dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci - powiedziała Szydło. Po jej przemówieniu posłowie Nowoczesnej złożyli wniosek do komisji etyki o ukaranie premier naganą. Jak argumentują, jej słowa były "haniebne i obrzydliwe”, a połączenie tematu odwołania ministra Macierewicza z zamachem w Manchesterze nigdy nie powinno mieć miejsca w polskim parlamencie.
 • "Urodziła nam się polska wersja madame Le Pen". A. Kwaśniewski o B. Szydło

  Urodziła nam się polska wersja madame Le Pen. To jest ten język, to są dokładnie te same argumenty - ocenił Aleksander Kwaśniewski, komentując sejmowe przemówienie Beaty Szydło, w której szefowa rządu poruszyła tematy imigracji i terroryzmu. Były prezydent wyraził opinię, że "polityka Marine Le Pen jest prostą droga, żeby nie tylko Europa nie wstała z kolan, ale ostatecznie przepadła w wymiarze globalnym". Dodał, że ma nadzieję, iż - podobnie jak Marine Le Pen - Beata Szydło nie wygra najbliższych wyborów. - Słuchałem dziś w radiu wypowiedzi młodych ludzi w Manchesterze. Oni wykazywali się w stosunku do muzułmanów niezwykłą empatią. Ze strony polskiej premier w ogóle nie słyszę empatii - powiedział Aleksander Kwaśniewski. Jak dodał, premier wygłosiła jedynie formalne kondolencje, a potem zaczęła atakować Unię Europejską.