szydło

Artykuły - Szydło (12)

Filmy - Szydło (17)

 • B. Szydło: Nie wycofamy się z reformy sądownictwa. Już wcześniej powinniśmy do niej przystąpić

  Powinniśmy wcześniej przystąpić do tej reformy. To jest ostateczny czas i nie będziemy się z niej wycofywać – stwierdziła B. Szydło, komentując wpisanie kontrowersyjnego projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa do porządku rozpoczynającego się (05.04) trzydniowego posiedzenia sejmu. Jak dodała, są różne opinie na temat tego projektu, dlatego rozpoczęły się prace w komisji i parlamencie nad wprowadzeniem ewentualnych poprawek. Premier podkreśliła, że jest to kolejna z dużych reform zapowiedzianych przez rząd. Zaznaczyła również, że bierze pełną odpowiedzialność za rządowe projekty ustaw, które trafiają do sejmu. Projekt zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa zakłada m.in. powstanie w KRS dwóch izb oraz wygaszenie, po 30 dniach od wejścia noweli w życie, kadencji jej 15 członków-sędziów. Ich następców wybrałby już Sejm. Projekt został skrytykowany m.in. przez: opozycję, środowiska sędziowskie, Rzecznika Praw Obywatelskich i niektóre organizacje pozarządowe.
 • B. Szydło: Unijny pakiet klimatyczny uderza w polską gospodarkę

  Beata Szydło nie zgadza się z nową dyrektywą Komisji Europejskiej na temat emisji zanieczyszczeń. - Jeżeli chodzi o pakiet klimatyczny, nasze stanowisko jest jasne. Nie zgadzamy się z normami wprowadzonymi przez KE dotyczącymi emisji. Będziemy konsekwentnie protestować i szukać rozwiązań, które mogą poprawić unijne propozycje – stwierdziła Szydło, dodając że nowa dyrektywa uderzy nie tylko w polską, ale wszystkie gospodarki Europy Środkowej. Jak podkreśliła, polski rząd skorzysta ze wszystkich narzędzi, które daje mu członkostwo w Unii Europejskiej, żeby bronić polskiej gospodarki. Dyrektywa Komisji Europejskiej ustala nowe limity zanieczyszczenia powietrza. Ma ona na celu redukcję emisji szkodliwych substancji z przemysłu, ruchu drogowego, elektrowni i rolnictwa.
 • Piotr Szumlewicz: Polska władza ma problem z Unią Europejską

  Jak twierdzi publicysta Piotr Szumlewicz, obecna polska władza ma duży problem z Unią Europejską. – Wydaje mi się, że Prawo i Sprawiedliwość, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński, jest przeciwko Unii Europejskiej, jest za wystąpieniem Polski z Unii Europejskiej i mamy do czynienia chyba z inną sytuacją niż w Wielkiej Brytanii, gdzie władza była raczej za pozostaniem w Unii, a społeczeństwo było przeciwko – komentuje. Program Komentarz polityczny prowadzi dla Was Piotr Szumlewicz. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDY CZWARTEK O 9:00.
 • Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej!

  Donald Tusk został wybrany na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. Poparli go przywódców wszystkich krajów Unii Europejskiej poza Polską.