szydło

Artykuły - Szydło (12)

Filmy - Szydło (19)

 • "Europo! Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci". B. Szydło grzmi w Sejmie, Nowoczesna chce jej ukarania

  Polska nie zgodzi się na żadne szantaże ze strony Unii Europejskiej. Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit - mówiła Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad odwołaniem szefa MON Antoniego Macierewicza. - Mam odwagę zadać politykom w Europie pytanie: dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci - powiedziała Szydło. Po jej przemówieniu posłowie Nowoczesnej złożyli wniosek do komisji etyki o ukaranie premier naganą. Jak argumentują, jej słowa były "haniebne i obrzydliwe”, a połączenie tematu odwołania ministra Macierewicza z zamachem w Manchesterze nigdy nie powinno mieć miejsca w polskim parlamencie.
 • "Urodziła nam się polska wersja madame Le Pen". A. Kwaśniewski o B. Szydło

  Urodziła nam się polska wersja madame Le Pen. To jest ten język, to są dokładnie te same argumenty - ocenił Aleksander Kwaśniewski, komentując sejmowe przemówienie Beaty Szydło, w której szefowa rządu poruszyła tematy imigracji i terroryzmu. Były prezydent wyraził opinię, że "polityka Marine Le Pen jest prostą droga, żeby nie tylko Europa nie wstała z kolan, ale ostatecznie przepadła w wymiarze globalnym". Dodał, że ma nadzieję, iż - podobnie jak Marine Le Pen - Beata Szydło nie wygra najbliższych wyborów. - Słuchałem dziś w radiu wypowiedzi młodych ludzi w Manchesterze. Oni wykazywali się w stosunku do muzułmanów niezwykłą empatią. Ze strony polskiej premier w ogóle nie słyszę empatii - powiedział Aleksander Kwaśniewski. Jak dodał, premier wygłosiła jedynie formalne kondolencje, a potem zaczęła atakować Unię Europejską.
 • B. Szydło: Nie wycofamy się z reformy sądownictwa. Już wcześniej powinniśmy do niej przystąpić

  Powinniśmy wcześniej przystąpić do tej reformy. To jest ostateczny czas i nie będziemy się z niej wycofywać – stwierdziła B. Szydło, komentując wpisanie kontrowersyjnego projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa do porządku rozpoczynającego się (05.04) trzydniowego posiedzenia sejmu. Jak dodała, są różne opinie na temat tego projektu, dlatego rozpoczęły się prace w komisji i parlamencie nad wprowadzeniem ewentualnych poprawek. Premier podkreśliła, że jest to kolejna z dużych reform zapowiedzianych przez rząd. Zaznaczyła również, że bierze pełną odpowiedzialność za rządowe projekty ustaw, które trafiają do sejmu. Projekt zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa zakłada m.in. powstanie w KRS dwóch izb oraz wygaszenie, po 30 dniach od wejścia noweli w życie, kadencji jej 15 członków-sędziów. Ich następców wybrałby już Sejm. Projekt został skrytykowany m.in. przez: opozycję, środowiska sędziowskie, Rzecznika Praw Obywatelskich i niektóre organizacje pozarządowe.
 • B. Szydło: Unijny pakiet klimatyczny uderza w polską gospodarkę

  Beata Szydło nie zgadza się z nową dyrektywą Komisji Europejskiej na temat emisji zanieczyszczeń. - Jeżeli chodzi o pakiet klimatyczny, nasze stanowisko jest jasne. Nie zgadzamy się z normami wprowadzonymi przez KE dotyczącymi emisji. Będziemy konsekwentnie protestować i szukać rozwiązań, które mogą poprawić unijne propozycje – stwierdziła Szydło, dodając że nowa dyrektywa uderzy nie tylko w polską, ale wszystkie gospodarki Europy Środkowej. Jak podkreśliła, polski rząd skorzysta ze wszystkich narzędzi, które daje mu członkostwo w Unii Europejskiej, żeby bronić polskiej gospodarki. Dyrektywa Komisji Europejskiej ustala nowe limity zanieczyszczenia powietrza. Ma ona na celu redukcję emisji szkodliwych substancji z przemysłu, ruchu drogowego, elektrowni i rolnictwa.