szkoły

Artykuły - Szkoły (2066)

Filmy - Szkoły (8)

 • Kanapka nie musi być nudna. Przepisy Darii Ładochy

  Daria Ładocha udowodniła w kuchni "Dzień Dobry TVN", że kanapka nie musi być nudna. Co zatem przygotować dziecku na drugie śniadanie do szkoły? Blogerka kulinarna zdradziła przepisy na kanapki: z białym serem i figami, z hummusem pomidorowym, z wędzonym łososiem, rzodkiewkami i kiełkami słonecznika, na ciepło z gorgonzolą, wędzonym pstrągiem i gruszkami oraz z pastą jajeczną i awokado. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Nie odpuścimy minister Zalewskiej". Szef ZNP zapowiada protest przed MEN

  Po południu przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej odbędzie się protest nauczycieli i rodziców przeciwko reformie wprowadzającej 8-letnią szkołę podstawową, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum. - Chcemy dać sygnał, że nie chcemy odpuścić minister Zalewskiej, że będziemy obserwować to, co się będzie działo - każdy na swoim poletku. Będziemy badać, jak reforma jest wdrażana, czego uczone są nasze dzieci, jaka jest sytuacja kadrowa nauczycieli, ile wydajemy na "bezkosztową" reformę, ilu nauczycieli traci prace - tłumaczył przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
 • Polska szkoła. W takich warunkach nie da się uczyć!

  Hałas - zamiast ciszy i skupienia - to niestety wciąż duży problem w polskich szkołach. Okazuje się, że winne temu nie są tylko dzieci i ich "głośny" sposób bycia, ale także... sposób projektowania budynków. Nadal część placówek nie ma odpowiednio wyciszonych sal lekcyjnych czy korytarzy. Przebywanie w takich pomieszczeniach powoduje, że uczniom ciężej się skupić, są rozdrażnieni i zmęczeni. - Akustyka przeciętnej sali lekcyjnej w gimnazjum sprawia, że w ostatnim rzędzie ławek uczniowie rozumieją tylko około 70 procent sylab – mówi Mikołaj Jarosz, który specjalizuje się w zagadnieniach akustyki wnętrz w obiektach oświatowych w firmie Ecophon Saint-Gobain.
 • Prowincja lepsza niż wielkie miasto?

  Oto, jak uczniowie szkół znajdujących się w powiecie bocheńskim reklamują placówki, do których uczęszczają! Tego rodzaju kampanie często ocierają się o śmieszność - ale ci młodzi ludzie pokazali klasę i potencjał!