szkoła

Synonimy:
szkola,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Szkoła (1126)

 • Szkoła to wyzwanie dla młodych

  Szkoła to wyzwanie dla młodych

  Szkoła to nowy etap w życiu dziecka. Zazwyczaj do momentu jej rozpoczęcia, aktywność dziecka polegała głównie na zabawie. Dzień ucznia zdecydowanie różni się od wcześniejszych doświadczeń młodego człowieka. Dlatego szkoła to ogromne wyzwanie, szczególnie dla pierwszoklasisty. Co mogą zrobić rodzice i nauczyciele, aby jak najlepiej wesprzeć swoje dziecko w nowej sytuacji, a w szczególności nauce? Rozmawiamy z Wiolettą Krzyżanowską, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 323 w Warszawie, ekspertką Akademii Bezpiecznego Puchatka.
 • ZUS chce trafić do najmłodszych Polaków

  ZUS chce trafić do najmłodszych Polaków

  W tym roku kilkadziesiąt tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski będzie miało lekcje z ubezpieczeń społecznych. W ramach projektu "Lekcje z ZUS" młodzież zdobywa praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń, czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym.
 • Po aferze drożdżówkowej, przyszła pora na hamburgerową

  Po aferze drożdżówkowej, przyszła pora na hamburgerową

  W Hiszpanii i Portugalii przybywa szkół, które w związku z trudnościami w rekrutacji pracowników stołówek, decydują się na współpracę z sieciami fastfoodowymi. Podobnie, jak w przypadku polskiej afery drożdżówkowej, rodzice domagają się zdrowego odżywiania dla swoich pociech.
 • Szkolna wyprawka w tym roku będzie tańsza

  Szkolna wyprawka w tym roku będzie tańsza

  Na najpotrzebniejsze produkty, takie jak: plecak, piórnik, zeszyty, papier kolorowy czy plastelina, średnio trzeba w tym roku wydać 87,26 zł. To o ponad 10 zł mniej niż przed rokiem i niewiele więcej niż w 2014 r., kiedy wyprawka kosztowała poniżej 80 zł.
 • Wrześniowe oszczędności - jak nie wydać fortuny na wyprawkę szkolną

  Wrześniowe oszczędności - jak nie wydać fortuny na wyprawkę szkolną

  Choć badania CBOS pokazują, że wydatki Polaków na szkolne wyprawki są z roku na rok coraz niższe, zakup przyborów szkolnych dla dziecka to dla wielu polskich rodzin wciąż spory wydatek. "To będzie boleć" - tak można skwitować przygotowania do szkolnych zakupów. Można jednak zastosować kilka reguł, aby ograniczyć koszty.
 • Polska rodzina wyda na szkolną wyprawkę średnio 520 zł

  Polska rodzina wyda na szkolną wyprawkę średnio 520 zł

  Na wyprawkę szkolną polska rodzina przeznaczy w tym roku średnio 520 zł na jedno dziecko - wynika z najnowszego Barometru Providenta. Co piąty rodzic będzie mógł pozwolić sobie na większe wydatki rzędu 500-700 zł. Większość gospodarstw domowych sfinansuje koszty wyprawki z własnych pieniędzy, a 34 proc. wykorzysta w tym celu środki z rządowego programu Rodzina 500 plus.
 • Ma nowy program dostaw owoców, warzyw i mleka do szkół

  Ma nowy program dostaw owoców, warzyw i mleka do szkół

  Od 1 sierpnia rusza nowy unijny program dostarczania owoców, warzyw i mleka do szkół. Jak podkreśla KE, wczesny termin rozpoczęcia programu pozwoli na jego realizację w całej Unii od pierwszego dnia roku szkolnego. Koszt programu to 250 mln euro.
 • Zapisz się do leśnej szkoły

  Zapisz się do leśnej szkoły

  Gdy za oknem robi się coraz cieplej, niejedno dziecko zaczyna marzyć o wyrwaniu się z ciasnej sali lekcyjnej. Anna Płuska, dyrektora przedszkola „Leśna Droga” przekonuje, że natura może zapewnić świetne warunki do nauki połączonej z zabawą. Na początek wystarczy zajrzeć do książki „Leśna szkoła dla każdego”.

Zdjęcia - Szkoła (0)

 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły
 • Polska Lokalna
  Ludzkie szczątki odkryte podczas remontu szkoły

Filmy - Szkoła (55)

 • Zalewska w Porannej rozmowie RMF (22.11.17)

  „Przepełnione szkoły i tłok to nie jest efekt reformy edukacji. Liczba dzieci pozostaje taka sama jeśli właściwie dokonano rekrutacji do klasy I. Dwuzmianowość, przepełnienie, szczególnie w dużych miastach, to nie jest wynik reformy” – powiedziała minister edukacji Anna Zalewska w Porannej rozmowie w RMF FM. „Powinniśmy zająć się tym razem z samorządami w ciągu kilku następnych lat. To jest nasza wspólna sprawa. Polska to jeden z nielicznych krajów na świecie, który ma tzw. dwuzmianowość. Przez najbliższych kilka lat wspólnymi silami będziemy dążyli do tego, żeby szkoła zaczynała się o godz. 8, a kończyła o 15” – podkreśliła Zalewska.
 • Jak nastolatki ubierają się do szkoły?

  Aktorka Monika Mrozowska, vlogerka modowa Angelika Zając, mama Angeliki Agnieszka Kurowska i psycholog szkolny Paweł Juras rozmawiali w "Dzień Dobry TVN" na temat tego, jak uczniowie powinni ubierać się do szkoły. - Nie powinno być zupełnej swobody - zaznaczyła Mrozowska. Czy powinien być wprowadzony obowiązek noszenia mundurków? (STORYFUL/x-news)
 • Dziewczynka nie ma zamiaru odrobić pracy domowej

  To był jej pierwszy dzień w przedszkolu. Kiedy wróciła do domu, mama chciała wypytać ją o pracę domową. Niespodziewanie dziewczynka odpowiedziała, że nie może jej zrobić (czyt. pracy domowej). Zdumiona odpowiedzią, prowokowała córkę do tego, by wyjaśniła jej dlaczego.
 • Kanapka nie musi być nudna. Przepisy Darii Ładochy

  Daria Ładocha udowodniła w kuchni "Dzień Dobry TVN", że kanapka nie musi być nudna. Co zatem przygotować dziecku na drugie śniadanie do szkoły? Blogerka kulinarna zdradziła przepisy na kanapki: z białym serem i figami, z hummusem pomidorowym, z wędzonym łososiem, rzodkiewkami i kiełkami słonecznika, na ciepło z gorgonzolą, wędzonym pstrągiem i gruszkami oraz z pastą jajeczną i awokado. (Dzień Dobry TVN/x-news)