Syria

Artykuły - Syria (3136)

 • Doradczyni Baszara el-Asada: Wojna w Syrii zbliża się ku końcowi

  Doradczyni Baszara el-Asada: Wojna w Syrii zbliża się ku końcowi

  Wojna w Syrii zbliża się ku końcowi po tym, gdy zagraniczne mocarstwa zaprzestały wspierania rebeliantów - oświadczyła doradczyni ds. politycznych prezydenta Syrii Baszara el-Asada Butaina Szaaban, cytowana w piątek przez agencję Reutera.
 • ​Co dalej z Syrią? ONZ: Bardzo liczymy na Rosję

  ​Co dalej z Syrią? ONZ: Bardzo liczymy na Rosję

  Specjalny wysłannik ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura wyraził w czwartek nadzieję, że kolejna runda rozmów w sprawie uregulowania konfliktu syryjskiego odbędzie się w październiku lub listopadzie z udziałem delegacji rządu Syrii i zbrojnej opozycji.
 • Syria: Wojska rządowe wyparły ISIS z prowincji Hims

  Syria: Wojska rządowe wyparły ISIS z prowincji Hims

  Armia syryjska i wspierające ją oddziały sojusznicze wyparły bojowników tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) z ostatniego dużego miasta w prowincji Hims - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Armia kontynuuje ofensywę przeciwko ISIS na wschodzie kraju.
 • Syria: USA zapowiada, że Rosja wznowi bombardowanie

  Syria: USA zapowiada, że Rosja wznowi bombardowanie

  Specjalny wysłannik Departamentu Stanu USA ds. Syrii Michael Ratney ostrzega, że hegemonia Al-Kaidy nad syryjską prowincją Ildib może mieć poważne konsekwencje. Jeszcze w maju Rosjanie przerwali tam naloty, ale walki nadal toczą się między różnymi grupami dżihadystów.
 • Syryjskie Obserwatorium: Dziewięciu cywilów zginęło w nalotach we Wschodniej Gucie

  Syryjskie Obserwatorium: Dziewięciu cywilów zginęło w nalotach we Wschodniej Gucie

  Niezależne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że co najmniej dziewięciu cywilów zginęło, a 30 zostało rannych w nocnych nalotach we Wschodniej Gucie, w pobliżu Damaszku. Ataki zostały przeprowadzone przez samoloty armii syryjskiej.
 • "Porozumienie w Syrii to zwycięstwo Putina"

  "Porozumienie w Syrii to zwycięstwo Putina"

  Były ambasador USA przy ONZ John Bolton skrytykował porozumienie dotyczące zawieszenia broni w południowej Syrii, jakim zaowocowało pierwsze spotkanie Donalda Trumpa z Władimirem Putinem - poinformował we wtorek na swoim portalu konserwatywny tygodnik "Weekly Standard".
 • Wysłannik ONZ: Udział Kurdów w tworzeniu nowej konstytucji jest ważny

  Wysłannik ONZ: Udział Kurdów w tworzeniu nowej konstytucji jest ważny

  Specjalny wysłannik ONZ ds. Syrii Staffan de Mistura w wywiadzie dla rosyjskiej agencji RIA Nowosti podkreślił, że udział syryjskich Kurdów w opracowywaniu nowej konstytucji jest potrzebny. "Kurdowie są ważną społecznością w Syrii" - dodał de Mistura.
 • Syryjskie Obserwatorium informuje o złamaniu zawieszenia broni na południu Syrii

  Syryjskie Obserwatorium informuje o złamaniu zawieszenia broni na południu Syrii

  Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że w poniedziałek rano złamano obowiązujące niecałe 24 godziny zawieszenie broni w południowo-zachodniej Syrii. Do walk między stroną rządową a rebeliantami doszło w prowincjach Dara, Kunejtra oraz As-Suwajda.
 • Syria: Rozejm na południowym zachodzie

  Syria: Rozejm na południowym zachodzie

  Zawieszenie broni w Syrii wejdzie w życie w niedzielę w południe czasu lokalnego - powiedział prezydencki doradca ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbert Raymond McMaster po wylądowaniu Air Force One w Waszyngtonie. Dodał, że zmniejszenie napięć w Syrii jest priorytetem.
 • Raport OPCW: Użycie sarinu w kwietniowym ataku na Syrię

  Raport OPCW: Użycie sarinu w kwietniowym ataku na Syrię

  Organizacja ds. Zakazu Broni Chemicznej przekazała dane, według których podczas ataku na Chan Szajchun w Syrii 4 kwietnia, w którym zginęło 90 osób, użyto sarinu. "Sprawcy muszą ponieść odpowiedzialność za ten straszny atak" - oświadczył szef OPCW Ahmet Uzumcu.

Filmy - Syria (79)

 • Dzięki temu mogli choć na chwilę zapomnieć o wojnie

  W Aleppo zorganizowane dziecięce zawody lekkoatletyczne. Dla młodych mieszkańców syryjskiej stolicy była to okazja, aby choć na chwilę odciągnąć myśli od wojny domowej. Uczestnicy rywalizowali między innymi w sprintach, biegach przez płotki oraz skoku w dal.
 • Senator McCain: Baszszar al-Asad jest zbrodniarzem wojennym

  Amerykański senator John McCain określił prezydenta Syrii - Baszszara al-Asada mianem "zbrodniarza wojennego" i nawołał do zastopowania jego "morderczych" czynów.
 • Senator McCain: Baszszar al-Asad jest zbrodniarzem wojennym

  Amerykański senator John McCain określił prezydenta Syrii - Baszszara al-Asada mianem "zbrodniarza wojennego" i nawołał do zastopowania jego "morderczych" czynów.
 • Trump: Nie ma żadnych wątpliwości - Syria użyła broni chemicznej

  - Dzisiejszej nocy rozkazałem przeprowadzenie precyzyjnego ataku na bazę lotniczą w Syrii, skąd został dokonany atak z użyciem broni chemicznej. Powstrzymanie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu śmiercionośnej broni chemicznej leży w żywotnych interesach bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych - powiedział prezydent Donald Trump we wcześniej przygotowanym oświadczeniu nadanym z jego rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie. Reklama "Nie ma żadnych wątpliwości - podkreślił prezydent - że Syria użyła śmiercionośnej broni chemicznej wobec swojej ludności". Zwierzchnik amerykańskich sił zbrojnych wezwał wszystkie "cywilizowane państwa" do przyłączenia się do Stanów Zjednoczonych w celu położenia kresu rozlewowi krwi w Syrii.