Syria

Artykuły - Syria (3116)

 • ​Syria: W ciągu miesiąca w nalotach koalicji zginęło 472 cywilów

  ​Syria: W ciągu miesiąca w nalotach koalicji zginęło 472 cywilów

  W nalotach dowodzonej przez USA międzynarodowej koalicji antydżihadystycznej w ciągu ostatniego miesiąca zginęło w Syrii 472 cywilów, czyli dwukrotnie więcej niż w poprzednich 30 dniach - podało w piątek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
 • Austria: Dożywocie dla Syryjczyka, który zamordował 20 osób

  Austria: Dożywocie dla Syryjczyka, który zamordował 20 osób

  Syryjczyk, który w latach 2013-2014 zamordował 20 żołnierzy, resztę życia spędzi za kratkami. Taką decyzję podjął austriacki sąd - podaje AFP.
 • Syria: Krwawy zamach na konwój z ewakuowanymi

  Syria: Krwawy zamach na konwój z ewakuowanymi

  Co najmniej 100 osób zginęło w sobotę niedaleko Aleppo w samobójczym zamachu z użyciem samochodu pułapki na konwój z ludnością z ewakuowanych miejscowości zamieszkanych przez szyitów w Syrii - podały służby ratunkowe, na które powołuje się agencja AP.
 • Wielka Brytania i Francja ostrzegają: Asad poniesie karę na atak chemiczny

  Wielka Brytania i Francja ostrzegają: Asad poniesie karę na atak chemiczny

  ​Ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii i Francji: Boris Johnson i Jean-Marc Ayrault we wspólnym artykule opublikowanym w sobotę na łamach dziennika "The Guardian" zapowiedzieli, że reżim Syrii poniesie karę za niedawny atak chemiczny.
 • Syria: ​Francja ostro odpowiada Asadowi

  Syria: ​Francja ostro odpowiada Asadowi

  W związku z reakcją reżimu w Damaszku, który oskarżenie o dokonanie przezeń ataku chemicznego na miasto Chan Szajchun nazwał "historią wymyśloną w stu procentach", Francja oskarżyła w piątek prezydenta Syrii Baszara el-Asada o "stuprocentowy cynizm".
 • Berlin chce odwieść Rosję od sojuszu z Asadem

  Berlin chce odwieść Rosję od sojuszu z Asadem

  Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel powiedział w niedzielę w wywiadzie dla telewizji ZDF, że Berlin chce wykorzystać swoje kontakty w Rosji, by skłonić prezydenta Władimira Putina do rezygnacji z sojuszu z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem.
 • Prezydent Iranu: Jawny akt agresji USA

  Prezydent Iranu: Jawny akt agresji USA

  ​Prezydent Iranu Hasan Rowhani potępił w niedzielę jako "jawny akt agresji USA w Syrii" piątkowe ostrzelanie na rozkaz prezydenta Donalda Trumpa pociskami manewrującymi syryjskiej bazy lotniczej w odwecie za atak chemiczny - podała państwowa telewizja irańska.
 • Michael ​Fallon: Rosja współodpowiedzialna za śmierć cywili w Syrii

  Michael ​Fallon: Rosja współodpowiedzialna za śmierć cywili w Syrii

  Brytyjski minister obrony Michael Fallon ocenił w artykule dla "Sunday Timesa", że "Rosja jest pośrednio odpowiedzialna za każdą śmierć cywila" w Syrii. Jak dodał, Moskwa powinna okazać determinację, aby doprowadzić do upadku reżimu Baszara el-Asada.
 • Tajna misja amerykańskiego generała w Syrii

  Tajna misja amerykańskiego generała w Syrii

  Szef dowództwa USA w regionie Bliskiego Wschodu (CENTCOM), gen. Joseph Votel przebywał w piątek z tajną misją w Syrii, gdzie spotkał się z przedstawicielami Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF) - poinformował w sobotę wieczorem rzecznik tej organizacji.
 • ​Syria: To Asad stoi za krwawym zamachem w Hims?

  ​Syria: To Asad stoi za krwawym zamachem w Hims?

  Przedstawiciele syryjskiej opozycji, którzy uczestniczą w rozmowach pokojowych w Genewie, potępili atak terrorystyczny w Hims, w którym śmierć poniosło 42 osoby. W ocenie niektórych za zamachem mogły stać służby specjalne kontrolowane przez Baszara el-Asada.

Filmy - Syria (79)

 • Dzięki temu mogli choć na chwilę zapomnieć o wojnie

  W Aleppo zorganizowane dziecięce zawody lekkoatletyczne. Dla młodych mieszkańców syryjskiej stolicy była to okazja, aby choć na chwilę odciągnąć myśli od wojny domowej. Uczestnicy rywalizowali między innymi w sprintach, biegach przez płotki oraz skoku w dal.
 • Senator McCain: Baszszar al-Asad jest zbrodniarzem wojennym

  Amerykański senator John McCain określił prezydenta Syrii - Baszszara al-Asada mianem "zbrodniarza wojennego" i nawołał do zastopowania jego "morderczych" czynów.
 • Senator McCain: Baszszar al-Asad jest zbrodniarzem wojennym

  Amerykański senator John McCain określił prezydenta Syrii - Baszszara al-Asada mianem "zbrodniarza wojennego" i nawołał do zastopowania jego "morderczych" czynów.
 • Trump: Nie ma żadnych wątpliwości - Syria użyła broni chemicznej

  - Dzisiejszej nocy rozkazałem przeprowadzenie precyzyjnego ataku na bazę lotniczą w Syrii, skąd został dokonany atak z użyciem broni chemicznej. Powstrzymanie i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu śmiercionośnej broni chemicznej leży w żywotnych interesach bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych - powiedział prezydent Donald Trump we wcześniej przygotowanym oświadczeniu nadanym z jego rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie. Reklama "Nie ma żadnych wątpliwości - podkreślił prezydent - że Syria użyła śmiercionośnej broni chemicznej wobec swojej ludności". Zwierzchnik amerykańskich sił zbrojnych wezwał wszystkie "cywilizowane państwa" do przyłączenia się do Stanów Zjednoczonych w celu położenia kresu rozlewowi krwi w Syrii.