Sycylia

Artykuły - Sycylia (30)

 • Morze Śródziemne: Włosi uratowali ponad 4 tys. imigrantów przed zatonięciem

  Morze Śródziemne: Włosi uratowali ponad 4 tys. imigrantów przed zatonięciem

  W sobotę włoskie służby uratowały 4400 nielegalnych imigrantów na Morzu Śródziemnym. W Cieśninie Sycylijskiej, gdzie dryfowało kilkanaście łodzi i pontonów z uchodźcami, przeprowadzono do tej pory 22 operacje ratunkowe.
 • Na Sycylii ruszył program "energia z cytrusów"

  Na Sycylii ruszył program "energia z cytrusów"

  Włosi będą produkować energię elektryczną z odpadów owoców cytrusowych. W Katanii na Sycylii ruszył pierwszy agregat, który zamieni je w biogaz, do wykorzystania w lokalnych minielektrowniach.
 • "Agresywna erupcja" Etny. Bomby wulkaniczne uszkodziły dachy

  "Agresywna erupcja" Etny. Bomby wulkaniczne uszkodziły dachy

  Wczoraj zaczęła się trwająca ponad sześć godzin erupcja wulkanu Etna. O sytuacji na sycylijskiej wyspie informuje reporterka Interia360 Maria Magdalena Szulska.
 • Obudził się największy wulkan w Europie

  Obudził się największy wulkan w Europie

  Ostatniej nocy na wschodnim stoku góry utworzył się nowy krater. Obecnie aktywność Etny jest rejestrowana jedynie przy pomocy specjalistycznego sprzętu, bo góra jest spowita chmurą i dymem. Najbliższe miejscowości i pobliskie pola pokryły się wulkanicznym pyłem.
 • 13 imigrantów z Afryki utonęło u brzegów Sycylii

  13 imigrantów z Afryki utonęło u brzegów Sycylii

  Minimum 13 imigrantów z krajów Afryki zginęło u brzegów Sycylii podczas próby przeprawy do Włoch na pokładzie kutra rybackiego, na którym było ok. 200 osób. Uchodźcy utonęli, gdy usiłowali wpław dotrzeć do lądu, kiedy łódź utknęła na mieliźnie.
 • Włochy: Wśród uchodźców noworodek

  Włochy: Wśród uchodźców noworodek

  Około 400 nielegalnych imigrantów, płynących do Włoch z północnej Afryki, dotarło dziś przed południem do Syrakuz na Sycylii. Wśród nich jest kilkudniowe dziecko.
 • Dożywocie dla rybaka z Sycylii za współpracę z mafią

  Na dożywocie skazał w czwartek sąd we Florencji rybaka z Sycylii, oskarżonego o dostarczanie tamtejszej mafii, cosa nostra materiałów wybuchowych, które zostały wykorzystane w zamachach we Włoszech w latach 90. Uzyskiwał je z niewybuchów z czasów wojny.
 • Rząd zarzucił kontrowersyjny projekt mostu na Sycylię

  Rząd zarzucił kontrowersyjny projekt mostu na Sycylię

  Ustępujący we Włoszech rząd premiera Mario Montiego ogłosił, że z powodów finansowych zarzuca projekt budowy mostu na Sycylię w Cieśninie Mesyńskiej. Chodzi o jedną z najdłużej odkładanych i opóźnionych inwestycji, forsowaną niegdyś przez Silvio Berlusconiego.

Filmy - Sycylia (2)

 • Ewa Minge: Przeprowadzam się na Sycylię

  Ewa Minge postanowiła zamieszkać na Sycylii. Projektantka mówi, że niedawno zakochała się w tej części Włoch, a urzekł ją przede wszystkim klimat. Jednocześnie przyznaje, że obawia się trochę letnich sycylijskich upałów i planuje spędzać większą część lata w Rzymie lub Polsce. – Zaprzyjaźniłam się z ludźmi, którzy pracują z nami, z agentami z Sycylii. Odwiedziłam parę razy Sycylię, zawsze traktowałam ją trochę po macoszemu. Wydawało mi się, że za gorąco i że tam nie da się żyć. Muszę jednak powiedzieć, że zakochałam się w tej części Włoch. Jeżeli będzie mi za gorąco, to w rachubę wchodzi Rzym, który w ogóle jest dla mnie docelowym miejscem – mówi Ewa Minge.
 • Nie do wiary! Domy we Włoszech za... 1 euro!

  Gangi to jedna z najpiękniejszych gmin na Sycylii, którą - niestety - w ostatnich latach opuściło wielu mieszkańców, zmuszonych do tego brakiem pracy i perspektyw. Od jakiegoś czasu miejsce to wraca powoli do życia, a to za sprawą niezwykłej akcji, w ramach której można nabyć tutejsze opuszczone domy za symboliczną cenę 1 euro. Nowy właściciel musi zobowiązać się, że wyremontuje zakupiony budynek. Ma na to trzy lata. Łagodny klimat, malownicze krajobrazy i liczne atrakcje kulturalne - wszystko to sprawia, że Gangi odżywa za sprawą zagranicznych turystów, zakochanych w tych stronach. Także lokalni mieszkańcy zyskują pracę przy renowacji nieruchomości kupionych przez obcokrajowców.