Sycylia

Artykuły - Sycylia (27)

 • "Agresywna erupcja" Etny. Bomby wulkaniczne uszkodziły dachy

  Wczoraj zaczęła się trwająca ponad sześć godzin erupcja wulkanu Etna. O sytuacji na sycylijskiej wyspie informuje reporterka Interia360 Maria Magdalena Szulska.
 • Obudził się największy wulkan w Europie

  Obudził się największy wulkan w Europie

  Ostatniej nocy na wschodnim stoku góry utworzył się nowy krater. Obecnie aktywność Etny jest rejestrowana jedynie przy pomocy specjalistycznego sprzętu, bo góra jest spowita chmurą i dymem. Najbliższe miejscowości i pobliskie pola pokryły się wulkanicznym pyłem.
 • 13 imigrantów z Afryki utonęło u brzegów Sycylii

  13 imigrantów z Afryki utonęło u brzegów Sycylii

  Minimum 13 imigrantów z krajów Afryki zginęło u brzegów Sycylii podczas próby przeprawy do Włoch na pokładzie kutra rybackiego, na którym było ok. 200 osób. Uchodźcy utonęli, gdy usiłowali wpław dotrzeć do lądu, kiedy łódź utknęła na mieliźnie.
 • Włochy: Wśród uchodźców noworodek

  Włochy: Wśród uchodźców noworodek

  Około 400 nielegalnych imigrantów, płynących do Włoch z północnej Afryki, dotarło dziś przed południem do Syrakuz na Sycylii. Wśród nich jest kilkudniowe dziecko.
 • Dożywocie dla rybaka z Sycylii za współpracę z mafią

  Na dożywocie skazał w czwartek sąd we Florencji rybaka z Sycylii, oskarżonego o dostarczanie tamtejszej mafii, cosa nostra materiałów wybuchowych, które zostały wykorzystane w zamachach we Włoszech w latach 90. Uzyskiwał je z niewybuchów z czasów wojny.
 • Rząd zarzucił kontrowersyjny projekt mostu na Sycylię

  Rząd zarzucił kontrowersyjny projekt mostu na Sycylię

  Ustępujący we Włoszech rząd premiera Mario Montiego ogłosił, że z powodów finansowych zarzuca projekt budowy mostu na Sycylię w Cieśninie Mesyńskiej. Chodzi o jedną z najdłużej odkładanych i opóźnionych inwestycji, forsowaną niegdyś przez Silvio Berlusconiego.
 • Serie A: Alberto Malesani trenerem Palermo

  Serie A: Alberto Malesani trenerem Palermo

  Nowym trenerem zespołu włoskiej Serie A Palermo został 58-letni Alberto Malesani. Na stanowisku zastąpił Gian Piero Gasperiniego, zwolnionego w poniedziałek, po kolejnej porażce, tym razem 1-2 w meczu ligowym z Atalantą Bergamo.