Święta Bożego Narodzenia

Synonimy:
święta boże narodzenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Święta Bożego Narodzenia (200)

 • Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Polacy mają zamiar wydać średnio 700 zł

  Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia Polacy mają zamiar wydać średnio 700 zł

  W tym roku planujemy wydać na organizację świąt Bożego Narodzenia średnio 722 zł, czyli o ok. 100 zł mniej niż przed rokiem. Tylko 10 proc. Polaków przeznaczy na ten cel więcej niż 1 tys. zł, a 24 proc. nie więcej niż 400 zł - wynika z badania Providenta. Największe wydatki poniosą osoby mające duże rodziny, najmniejsze najmłodsi respondenci. 77 proc. z nas spodziewa się prezentu pod choinką, choć optymizm w tej sprawie spada wraz z wiekiem. Kobiety chcą najczęściej otrzymać kosmetyki, odzież bądź biżuterię, a mężczyźni elektronikę lub alkohol.
 • Święta z metalu wykute

  Święta z metalu wykute

  "Co, to ty się śmiejesz?" - usłyszał kiedyś Fenriz z Darkthrone od jednego ze zdumionych fanów, którzy pielgrzymowali do "Elm Street", słynnej knajpy w Oslo odwiedzanej często przez norweskich blackmetalowców. Z tego punktu widzenia obchodzenie przez metalowców świąt Bożego Narodzenia zakrawa na świętokradztwo (sic!). Rzeczywistość bywa jednak zgoła odmienna.
 • Ile trzeba zapłacić za świąteczną choinkę?

  Ile trzeba zapłacić za świąteczną choinkę?

  Nikt z nas nie wyobraża sobie świąt bez choinki. Drzewko bożonarodzeniowe to bardzo ważny zakup, którego dokonujemy najczęściej w ostatniej chwili, aby zgodnie z tradycją przystroić je w wigilijny poranek.
 • Kupujesz prezent? Czy wiesz, jak został wyprodukowany?

  Kupujesz prezent? Czy wiesz, jak został wyprodukowany?

  Aż 62 proc. z nas uważnie czyta informacje na opakowaniach nabywanych upominków świątecznych. Coraz większe znaczenie mają dla nas zasady sprawiedliwego handlu i odpowiedzialnej produkcji.
 • Nawet co trzeci Polak zrezygnuje z zakupu choinki

  Nawet co trzeci Polak zrezygnuje z zakupu choinki

  Prawie 3/4 Polaków zamierza obdarować bliskich prezentami. Jednak 70 proc. badanych planuje oszczędzać na bożonarodzeniowych zakupach.
 • Co w prezencie pod choinkę?

  Co w prezencie pod choinkę?

  Dla zabieganych i zapracowanych osób najlepszym prezentem jest wspólnie spędzony czas. Możemy oczywiście w Wigilię zasiąść przed telewizorem, żeby po raz kolejny obejrzeć film "Kevin sam w domu", ale czemu nie sięgnąć po coś innego? Do świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni. Zatem nie ma zbyt wiele czasu na świąteczne zakupy. Dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze co kupić bliskim, prezentujemy zestawienie najciekawszych propozycji filmowych na DVD i Blu-ray.
 • Coraz bliżej święta

  Coraz bliżej święta

  Kiedy zbliżają się święta, dorośli wpadają w amok. Wydaje im się, że wszystko ma wyglądać tak, jak w reklamach telewizyjnych, gdzie pod choinką szczęśliwa rodzina znajduje to, czego brak jej na co dzień. I nie chodzi tylko prezenty, ale czułość, cierpliwość, uśmiech i oczywiście wyjątkowe, wspólnie spędzone chwile.
 • Prezenty firmowe: 88 procent przedsiębiorstw chce obdarować swoich pracowników

  Prezenty firmowe: 88 procent przedsiębiorstw chce obdarować swoich pracowników

  Jak wynika z raportu agencji badawczej ARC Rynek i Opinia, na który powołuje się "Puls Biznesu", dziewięć na dziesięć (88 proc.) firm chce obdarować swoich pracowników z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
 • Co zrobić, by dziecko nie przeszkadzało w świątecznych przygotowaniach?

  Co zrobić, by dziecko nie przeszkadzało w świątecznych przygotowaniach?

  Sprztątnie, zakupy, wiele potraw do przygotowania- na twojej głowie tyle spraw, a dzieci nieźle dają popalić? Spokojnie, są sposoby, by wykorzystać energię malucha i nie zniszczyć przy tym magicznej atmosfery Świąt.
 • "W czasie przygotowań do świąt nie zauważamy Jezusa"

  "W czasie przygotowań do świąt nie zauważamy Jezusa"

  "W tych dniach naszych przygotowań do Bożego Narodzenia nie zauważamy Jezusa” – powiedział papież Franciszek życząc w niedzielę wiernym Bożego Narodzenia pełnego nadziei, radości i braterstwa. Papieża słuchały dziesiątki tysięcy ludzi.

Zdjęcia - Święta Bożego Narodzenia (0)

 • Polska Lokalna
  Budowa miasteczka świątecznego

Filmy - Święta Bożego Narodzenia (61)

 • Na tym polega magia Świąt!

  Boże Narodzenie to bardzo rodzinne święta. Lotniska, dworce kolejowe, autostrady przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy chce dotrzeć do domu przed pierwszą gwiazdką. To wideo nagrano kilka dni temu na lotnisku Heathrow. Ukazuje ono zmęczonych podróżą pasażerów, którzy rozpromieniają się na widok wyczekujących ich bliskich. Spotykają się oni ze swoimi rodzinami pierwszy raz po długiej i dalekiej rozłące. Te rozczulające sceny przypominają, na czym polega magia Świąt. Uwaga! Przygotujcie chusteczki! Będzie wzruszająco!
 • Natalia Siwiec: Nie umiem robić prezentów

  Natalia Siwiec do tej pory nie kupiła prezentów gwiazdkowych. Twierdzi, że w przeciwieństwie do swojego partnera nie potrafi wybierać odpowiednich upominków. Tegoroczne Boże Narodzenie modelka spędzi w Wałbrzychu i Szczecinie, u rodziców swoich i Mariusza Raduszewskiego. W sylwestrową noc bawić się będzie natomiast w gronie przyjaciół. Nachodzący weekend Natalia Siwiec spędzi na zakupach. Modelka musi kupić świąteczne prezenty dla swoich bliskich. Do galerii handlowych wybiera się z razem partnerem, twierdzi bowiem, że sama nie potrafi wybrać odpowiednich upominków. Mariusz Raduszewski natomiast świetnie sobie z tym radzi – nigdy nie zdarza mu się podarować nietrafionego prezentu. – Nigdy nie udało mi się nikomu zrobić niespodzianki, nigdy nie kupiłam jakiegoś najlepszego prezentu komukolwiek. A Mariusz intuicyjnie chyba wyczuwa, kto czego potrzebuje i dokładnie wiem, jak to ma wyglądać i zawsze ten prezent jest trafiony – mówi Natalia Siwiec. Modelka twierdzi, że tylko raz w życiu udało jej się zrobić komuś małą niespodziankę. Dlatego woli pytać, co dana osoba chciałaby otrzymać w prezencie, dotyczy to zwłaszcza jej partnera. Sama także znacznie wcześniej sygnalizuje, o czym aktualnie marzy. Dzięki temu ma całkowitą pewność, że Mariusz kupi jej dokładnie taki prezent, jakiego oczekuje.
 • Tak celebrują Boże Narodzenie!

  Highland, Stany Zjednoczone. Ta amerykańska rodzina uwielbia świąteczny klimat. Co roku ich zwyczajem jest nagrywanie bożonarodzeniowego klipu tanecznego. Czym zaskoczyli tym razem? (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Sklepy przygotowują się do świątecznej sprzedaży

  W okresie Bożego Narodzenia sprzedaż w polskich sklepach wzrasta nawet o 80 proc. Konsumenci są w tym czasie bardziej skłonni do wydawania pieniędzy, także na produkty z wyższej półki. Sklepy, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów, stawiają nie tylko na dobrą ofertę handlową, lecz także na odpowiednie wyeksponowanie produktów oraz liczne promocje. Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas, w którym sklepy notują najwyższy w skali roku wzrost obrotów. Według badań Cushman & Wakefield w galeriach handlowych w dużych miastach wzrost ten może wynosić nawet 80 proc. Dla wielu sklepów sezon świąteczny zaczyna się już w połowie października – do sprzedaży trafiają wtedy bożonarodzeniowe ozdoby, prezenty i choinki. Placówki handlowe przyciągają klientów nie tylko świątecznymi dekoracjami, lecz także promocjami i łączonymi ofertami sprzedaży. Zdaniem ekspertów podstawowym elementem powinna być jednak oferta handlowa i sposób jej przedstawienia.