Święta Bożego Narodzenia

Synonimy:
święta boże narodzenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Święta Bożego Narodzenia (66)

 • Boże Narodzenie. Jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich

  Boże Narodzenie. Jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich

  Boże Narodzenie to - według teologów - najważniejsze po Wielkanocy święto w całym roku liturgicznym. Jest to święto chrześcijańskie, które zostało wprowadzone dla uczczenia tajemnicy narodzenia Jezusa Chrystusa. Obchodzono je od IV wieku, najwcześniej w Rzymie.
 • Polskie święta są suto zakrapiane. Czasem puszczają hamulce...

  Polskie święta są suto zakrapiane. Czasem puszczają hamulce...

  Święta mają być idealne. Ale jesteśmy tylko ludźmi. Gęsta atmosfera w czasie świąt związana może być z tym, że przez dłuższy czas przebywamy w towarzystwie osób, z którymi rzadziej się widujemy - ocenia dr Bartosz Zalewski, psycholog SWPS.
 • Bez tego Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Sondaż

  Bez tego Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Sondaż

  Największy ciężar obowiązków związanych z przygotowaniami świątecznymi spada na kobiety; w 89 proc. gospodarstw domowych to one sprzątają, w 81 proc. gotują, w 76 proc. robią zakupy, w 73 proc. kupują prezenty, w 66 proc. dekorują dom - wynika z badania OBOP.
 • Wojciech Stawowy: Oddaję każdy mecz Panu Bogu

  Wojciech Stawowy: Oddaję każdy mecz Panu Bogu

  - Dla mnie najważniejszy jest Pan Bóg, on w moim życiu zajmuje pierwsze miejsce. Zawsze muszę znaleźć czas na to, żeby się pomodlić i pójść do kościoła - mówi nam trener Cracovii Wojciech Stawowy w wyjątkowym wywiadzie.
 • Halina Mlynkova: Wigilia bez syna

  Halina Mlynkova: Wigilia bez syna

  Halina Mlynkova święta spędzi ze swoim partnerem Leszkiem Wronką na Zaolziu. Nie zabraknie rodzinnego kolędowania i tradycyjnych czeskich potraw wigilijnych: grochówki i sałatki ziemniaczanej. Gwiazda żałuje tylko, że w tym roku nie będzie przy niej syna.
 • Dlaczego obchodzimy święta Bożego Narodzenia?

  Dlaczego obchodzimy święta Bożego Narodzenia?

  Święta Bożego Narodzenia, to czas niezwykle rodzinny, pełen radości, uroku i magicznej atmosfery, trwający od 24 grudnia, aż do 6 stycznia. Poprzedza je trzytygodniowy (dokładnie czterech niedziel) okres Adwentu czyli oczekiwania, zakończony kolacją Wigilijną i Pasterką.
 • Praca świąteczna na wyciągnięcie ręki

  Praca świąteczna na wyciągnięcie ręki

  Pracy tymczasowej nie zabraknie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Już w listopadzie rozpoczęła się pierwsza faza rekrutacji pracowników do prac związanych z przygotowaniem stoisk handlowych do wzmożonej sprzedaży w okresie świątecznym. Do połowy stycznia na dodatkową pracę może liczyć około 2000 osób w całej Polsce.
 • Polacy wciąż chętnie zaciągają pożyczki na święta, choć nie muszą

  Polacy wciąż chętnie zaciągają pożyczki na święta, choć nie muszą

  Choć większość Polaków deklaruje, że sfinansuje święta z własnych oszczędności, w ostatnim kwartale roku zawsze zaciąganych jest najwięcej kredytów gotówkowych. Tymczasem - jak przekonuje Joanna Mróz, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu - racjonalizując wydatki, możemy zaoszczędzić nawet 10 proc. miesięcznego budżetu, a to pozwoli nam zorganizować święta bez zaciągania pożyczek i kredytów.

Zdjęcia - Święta Bożego Narodzenia (0)

 • Polska Lokalna
  Budowa miasteczka świątecznego

Filmy - Święta Bożego Narodzenia (56)