Święta Bożego Narodzenia

Synonimy:
święta boże narodzenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Święta Bożego Narodzenia (190)

 • "W czasie przygotowań do świąt nie zauważamy Jezusa"

  "W czasie przygotowań do świąt nie zauważamy Jezusa"

  "W tych dniach naszych przygotowań do Bożego Narodzenia nie zauważamy Jezusa” – powiedział papież Franciszek życząc w niedzielę wiernym Bożego Narodzenia pełnego nadziei, radości i braterstwa. Papieża słuchały dziesiątki tysięcy ludzi.
 • "W Polsce w święta tradycyjnie panuje obżarstwo"

  "W Polsce w święta tradycyjnie panuje obżarstwo"

  Specjalistka ds. żywienia klinicznego dr Anna Zmarzły radzi, by w czasie świąt nie objadać się, zrezygnować z soków i słodzonych napojów gazowanych, a dwie godziny po posiłku wyjść na rodzinny spacer. "Dwa pierogi smakują tak samo jak trzydzieści" - zaznacza.
 • Coraz częściej korzystamy z cateringu na wigilię

  Coraz częściej korzystamy z cateringu na wigilię

  Choć większość z nas nie wyobraża sobie wigilii bez tradycyjnych potraw, coraz więcej osób nie ma czasu, by je przyrządzić. Z pomocą przychodzą firmy cateringowe. Z każdym rokiem wzrasta liczba osób zamawiających dania na wigilijny stół - przyznaje siedlecki restaurator Daniel Rafalski. Dodaje, że najpopularniejsze są tradycyjne potrawy: kapusta z grzybami, pierogi, barszcz czerwony z pasztecikami i ryby.
 • Co zrobić, by dziecko nie przeszkadzało w świątecznych przygotowaniach?

  Co zrobić, by dziecko nie przeszkadzało w świątecznych przygotowaniach?

  Sprzątanie, zakupy, wiele potraw do przygotowania- na twojej głowie tyle spraw, a dzieci nieźle dają popalić? Spokojnie, są sposoby, by wykorzystać energię malucha i nie zniszczyć przy tym magicznej atmosfery Świąt.
 • Magiczna Gwiazdka z maluszkiem

  Magiczna Gwiazdka z maluszkiem

  Przed wami najpiękniejsze święta w roku! Jak sprawić, by zarówno mały, jak i nieco starszy brzdąc poczuł niezwykłą atmosferę Bożego Narodzenia i na zawsze zachował ją we wspomnieniach? Oto nasze podpowiedzi.
 • Polacy wydadzą na organizację świąt co najmniej 500 zł. Większość uważa, że to zbyt dużo

  Polacy wydadzą na organizację świąt co najmniej 500 zł. Większość uważa, że to zbyt dużo

  65 proc. Polaków na organizacje tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zamierza wydać co najmniej 500 zł - wynika z cyklicznego badania Barometr Providenta. Większość respondentów przyznała, że wydaje na ten cel zbyt dużo. Bez względu na osiągane zarobki i wykształcenie Polacy uważają, że przygotowania do świąt poważnie obciążają domowy budżet.
 • Boże Narodzenie. Jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich

  Boże Narodzenie. Jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich

  Boże Narodzenie to - według teologów - najważniejsze po Wielkanocy święto w całym roku liturgicznym. Jest to święto chrześcijańskie, które zostało wprowadzone dla uczczenia tajemnicy narodzenia Jezusa Chrystusa. Obchodzono je od IV wieku, najwcześniej w Rzymie.
 • Polskie święta są suto zakrapiane. Czasem puszczają hamulce...

  Polskie święta są suto zakrapiane. Czasem puszczają hamulce...

  Święta mają być idealne. Ale jesteśmy tylko ludźmi. Gęsta atmosfera w czasie świąt związana może być z tym, że przez dłuższy czas przebywamy w towarzystwie osób, z którymi rzadziej się widujemy - ocenia dr Bartosz Zalewski, psycholog SWPS.
 • Bez tego Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Sondaż

  Bez tego Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Sondaż

  Największy ciężar obowiązków związanych z przygotowaniami świątecznymi spada na kobiety; w 89 proc. gospodarstw domowych to one sprzątają, w 81 proc. gotują, w 76 proc. robią zakupy, w 73 proc. kupują prezenty, w 66 proc. dekorują dom - wynika z badania OBOP.
 • Wojciech Stawowy: Oddaję każdy mecz Panu Bogu

  - Dla mnie najważniejszy jest Pan Bóg, on w moim życiu zajmuje pierwsze miejsce. Zawsze muszę znaleźć czas na to, żeby się pomodlić i pójść do kościoła - mówi nam trener Cracovii Wojciech Stawowy w wyjątkowym wywiadzie.

Zdjęcia - Święta Bożego Narodzenia (0)

 • Polska Lokalna
  Budowa miasteczka świątecznego

Filmy - Święta Bożego Narodzenia (59)

 • Sklepy przygotowują się do świątecznej sprzedaży

  W okresie Bożego Narodzenia sprzedaż w polskich sklepach wzrasta nawet o 80 proc. Konsumenci są w tym czasie bardziej skłonni do wydawania pieniędzy, także na produkty z wyższej półki. Sklepy, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów, stawiają nie tylko na dobrą ofertę handlową, lecz także na odpowiednie wyeksponowanie produktów oraz liczne promocje. Okres przed świętami Bożego Narodzenia to czas, w którym sklepy notują najwyższy w skali roku wzrost obrotów. Według badań Cushman & Wakefield w galeriach handlowych w dużych miastach wzrost ten może wynosić nawet 80 proc. Dla wielu sklepów sezon świąteczny zaczyna się już w połowie października – do sprzedaży trafiają wtedy bożonarodzeniowe ozdoby, prezenty i choinki. Placówki handlowe przyciągają klientów nie tylko świątecznymi dekoracjami, lecz także promocjami i łączonymi ofertami sprzedaży. Zdaniem ekspertów podstawowym elementem powinna być jednak oferta handlowa i sposób jej przedstawienia.
 • Świąteczne kiermasze w tym mieście nie mają sobie równych!

  Berlin słynie ze świątecznych kiermaszów. Szczególną popularnością cieszy się ten na historycznym placu Gendarmenmarkt. Jego nieodłącznymi elementami są czekoladki, grzane wino i kiełbaski. Panujący tu duch świąt Bożego Narodzenia przyciąga nie tylko berlińczyków, ale i obcokrajowców. W weekendy słychać tu języki ze wszystkich stron świata. W stolicy Niemiec można się też natknąć na mniej tradycyjne kiermasze. W postindustrialnych halach Neue Haimat można nabyć oryginalne, ręcznie robione przedmioty, mocno odbiegające od konwencjonalnych ozdób kojarzących się ze świąteczną atmosferą.
 • Ile kosztują święta za granicą?

  Zamiast choinki palmy, a zamiast mrozu i śniegu gorący piasek i plaża. Z takiej formy świątecznego wypoczynku korzysta coraz więcej Polaków. – Święta Bożego Narodzenia oraz sylwester należą do najbardziej popularnych terminów wakacyjnych w roku – mówi Dorota Derewońko z firmy Neckermann Polska. – W tym roku mamy wyjątkowo korzystny układ wolnych dni, dlatego klienci mogą połączyć święta z Sylwestrem – dodaje. A gdzie najchętniej jeździmy i ile nas to kosztuje?
 • Pracownicy ambasady USA nagrali dla nas piosenkę!

  Ambasada USA w Warszawie i Konsulat Stanów Zjednoczonych w Krakowie poczuły świąteczny klimat... Jingle Bell Rock!