Święta Bożego Narodzenia

Synonimy:
święta boże narodzenie,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Święta Bożego Narodzenia (66)

 • Polacy wydadzą na organizację świąt co najmniej 500 zł. Większość uważa, że to zbyt dużo

  Polacy wydadzą na organizację świąt co najmniej 500 zł. Większość uważa, że to zbyt dużo

  65 proc. Polaków na organizacje tegorocznych świąt Bożego Narodzenia zamierza wydać co najmniej 500 zł - wynika z cyklicznego badania Barometr Providenta. Większość respondentów przyznała, że wydaje na ten cel zbyt dużo. Bez względu na osiągane zarobki i wykształcenie Polacy uważają, że przygotowania do świąt poważnie obciążają domowy budżet.
 • Boże Narodzenie. Jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich

  Boże Narodzenie. Jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich

  Boże Narodzenie to - według teologów - najważniejsze po Wielkanocy święto w całym roku liturgicznym. Jest to święto chrześcijańskie, które zostało wprowadzone dla uczczenia tajemnicy narodzenia Jezusa Chrystusa. Obchodzono je od IV wieku, najwcześniej w Rzymie.
 • Polskie święta są suto zakrapiane. Czasem puszczają hamulce...

  Polskie święta są suto zakrapiane. Czasem puszczają hamulce...

  Święta mają być idealne. Ale jesteśmy tylko ludźmi. Gęsta atmosfera w czasie świąt związana może być z tym, że przez dłuższy czas przebywamy w towarzystwie osób, z którymi rzadziej się widujemy - ocenia dr Bartosz Zalewski, psycholog SWPS.
 • Bez tego Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Sondaż

  Bez tego Polacy nie wyobrażają sobie świąt. Sondaż

  Największy ciężar obowiązków związanych z przygotowaniami świątecznymi spada na kobiety; w 89 proc. gospodarstw domowych to one sprzątają, w 81 proc. gotują, w 76 proc. robią zakupy, w 73 proc. kupują prezenty, w 66 proc. dekorują dom - wynika z badania OBOP.
 • Wojciech Stawowy: Oddaję każdy mecz Panu Bogu

  Wojciech Stawowy: Oddaję każdy mecz Panu Bogu

  - Dla mnie najważniejszy jest Pan Bóg, on w moim życiu zajmuje pierwsze miejsce. Zawsze muszę znaleźć czas na to, żeby się pomodlić i pójść do kościoła - mówi nam trener Cracovii Wojciech Stawowy w wyjątkowym wywiadzie.
 • Halina Mlynkova: Wigilia bez syna

  Halina Mlynkova: Wigilia bez syna

  Halina Mlynkova święta spędzi ze swoim partnerem Leszkiem Wronką na Zaolziu. Nie zabraknie rodzinnego kolędowania i tradycyjnych czeskich potraw wigilijnych: grochówki i sałatki ziemniaczanej. Gwiazda żałuje tylko, że w tym roku nie będzie przy niej syna.
 • Dlaczego obchodzimy święta Bożego Narodzenia?

  Dlaczego obchodzimy święta Bożego Narodzenia?

  Święta Bożego Narodzenia, to czas niezwykle rodzinny, pełen radości, uroku i magicznej atmosfery, trwający od 24 grudnia, aż do 6 stycznia. Poprzedza je trzytygodniowy (dokładnie czterech niedziel) okres Adwentu czyli oczekiwania, zakończony kolacją Wigilijną i Pasterką.
 • Praca świąteczna na wyciągnięcie ręki

  Praca świąteczna na wyciągnięcie ręki

  Pracy tymczasowej nie zabraknie w okresie świąt Bożego Narodzenia. Już w listopadzie rozpoczęła się pierwsza faza rekrutacji pracowników do prac związanych z przygotowaniem stoisk handlowych do wzmożonej sprzedaży w okresie świątecznym. Do połowy stycznia na dodatkową pracę może liczyć około 2000 osób w całej Polsce.

Zdjęcia - Święta Bożego Narodzenia (0)

 • Polska Lokalna
  Budowa miasteczka świątecznego

Filmy - Święta Bożego Narodzenia (56)