strzały

Artykuły - Strzały (258)

Filmy - Strzały (4)

 • Policjant cudem uniknął śmierci. Padły strzały!

  Policjant z Kapsztadu cudem uniknął śmierci. Nizaam Alexander zajęty rutynową kontrolą drogową nie zauważył, że za jego plecami pojawił się mężczyzna uzbrojony w pistolet. Napastnik oddał strzał, lecz jedynie lekko ranił funkcjonariusza i zaczął uciekać. Alexander szybko się otrząsnął, zaczął strzelać do niedoszłego zabójcy i ruszył za nim w pogoń. Postawa policjanta została doceniona przez władze, które przyznały mu nagrodę za odwagę. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • W centrum handlowym wciąż słychać strzały

  W nocy z niedzieli na poniedziałek (22.09 - 23.09) kenijska armia poinformowała, że większość zakładników przetrzymywanych przez terrorystów z organizacji Al-Szabab jest już na wolności, a wojsko kontroluje znaczną część budynku. Rzecznik wojskowy pułkownik Cyrus Oguna powiedział, że kilku napastników "najprawdopodobniej" zginęło w czasie operacji. Świadkowie informują, że w centrum handlowym słychać głośne strzały. Terroryści zaatakowali centrum handlowe w sobotę (21.09) popołudniu. Przyznała się do niego somalijska radykalna milicja islamska Al-Szabab, mająca powiązania z Al-Kaidą. Jak podaje CNN, tożsamość dziewięcu zamachowców jest znana. Pochodzą oni z Somalii, Stanów Zjednoczonych (dwóch z nich jest z Minnesoty a jeden z Missouri), Wielkiej Brytanii, Finlandii i Kanady. Napastnicy zabili 68 osób, 175 zostało rannych, a 49 ludzi uważa się za zaginionych (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Katowice: Strzały w centrum handlowym

  Strzelanina w centrum handlowym Silesia w Katowicach. Strzelał klient niezadowolony z obsługi. Nikomu nic się nie stało, choć napastnik używał ostrej amunicji. Został zatrzymany. Według policji, ma licencję ochroniarza i pozwolenie na broń.
 • Strzały w Gruzji ukartowane?

  Władysław Stasiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, był gościem Kontrwywiadu RMF FM.