InteriaTV - Sojusz Lewicy Demokratycznej

Synonimy:
SLD,
Inne znaczenia:
brak

Filmy - Sojusz Lewicy Demokratycznej (68)

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  „Nie wszystko w SLD kwitnie, ale przynajmniej wszystko jest normalnie. Obiecujemy, zwykle dotrzymujemy i idziemy do przodu” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Szef SLD pytany, czy zagłosowałby za projektem Ratujmy Kobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. „To jest projekt społeczny, pod którym m.in. SLD zbierało podpisy i każdy projekt społeczny powinien trafić do komisji sejmowej” – podkreślił Czarzasty. Na pytanie o kontrowersyjny przepis dot. zezwolenia 15-latce na aborcję odpowiedział: „Jeżeli pozwalamy karnie współżyć do 15. roku życia, no to są konsekwencje tego współżycia. A jakby pan zareagował na ten przepis, gdyby dotyczył dziewczynki, która ma 17 lat i 11,5 miesiąca?” – zapytał. Stwierdził także, że protesty opozycji pozaparlamentarnej nikomu nie służą i nie jest to sprawa polityczna. „A może opozycja pozasejmowa zwołuje ludzi pod Sejmem, bo razem z tymi ludźmi zbierała 400 tysięcy podpisów? Może opozycja sejmowa chce być lojalna wobec tych, którym obiecywała, że im pomoże? Czy nie można w tej sprawie być solidnym od początku do końca?” – pytał gość Marcina Zaborskiego.
 • Gość Krzysztofa Ziemca: Włodzimierz Czarzasty (25.11.17)

  Gość Krzysztofa Ziemca: Włodzimierz Czarzasty (25.11.17)
 • Czarzasty w Porannej rozmowie RMF (21.09.17)

  Czarzasty w Porannej rozmowie RMF (21.09.17).
 • Miller: Jesienią upływa moja kadencja. Mogą zgłaszać się inni kandydaci

  "Jestem szefem Sojuszu z woli ponad 20 tysięcy członków SLD, jesienią upływa moja kadencja i nie ma przeszkód, żeby już się zgłaszali kandydaci na moje miejsce" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szef SLD Leszek Miller, pytany o swoje odejście. "W SLD nie brakuje młodych ludzi. Będą młodzi liderzy, oczywiście. Jest nowa sytuacja, która wymaga nowych propozycji i nowego języka" - ocenia były premier. Zdaniem Millera partia ma szansę na sukces, jeżeli "znajdzie pomysł, jak wykorzystać miejsce, które się tworzy i wejść z nowym programem".
 • Kwaśniewski: Ogórek w dziwnym teatrze występuje

  Te wybory są dosyć dziwne. Z jednej strony mamy bardzo silnego kandydata, jakim jest urzędujący prezydent. Z drugiej strony - prawie wszystkie partie polityczne postanowiły wystawić polityków mniej znanych, może poza Januszem Palikotem i Korwinem Mikke. W związku z tym ta kampania jest dziwna, ci kandydaci są dziwni – mówi Aleksander Kwaśniewski, były prezydent. Kwaśniewski nie najlepiej ocenia także działania prowadzone po lewej stronie sceny politycznej. Co sądzi o kandydatce SLD, Magdalenie Ogórek? - Znam panią Magdalenę, bardzo ją cenię; przychodziła do mnie na różne seminaria. Jest bardzo dobrym znawcą relacji państwo-Kościół. Myślę, że przyjęła tę propozycję w niewłaściwym momencie, bo ani ona nie jest gotowa, żeby być kandydatem na prezydenta, ani SLD nie jest gotowe, żeby poważnie kampanię potraktować. W związku z tym pani Ogórek w takim dziwnym teatrze występuje – ocenia Kwaśniewski.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Metafory polityczne

  W dzisiejszym felietonie Tomasz Olbratowski tłumaczy definicję "metafory" na przykładzie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zobacz!
 • Napieralski: Dostałem za odwagę

  Dostałem porządny łomot od Millera. Chcę, żeby ze mną rozmawiał. Wolałbym dyskutować a nie, żeby mnie wyrzucano za to, że miałem odwagę powiedzieć to, co myśli 80 procent ludzi w partii – tak o swoim zawieszeniu w prawach członka SLD mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Grzegorz Napieralski. - SLD brakuje poważnego zastanowienia się, gdzie jest nasze miejsce na scenie politycznej. Czas na poważne zmiany - dodaje.
 • Napieralski: Albo radykalna zmiana, albo SLD już nie będzie

  - Ta formuła SLD, która jest dzisiaj, nie przystaje do nowoczesnej Polski - mówi były szef SLD Grzegorz Napieralski w Kontrwywiadzie RMF FM. - Albo będzie radykalna zmiana i budowanie czegoś innego, albo SLD faktycznie już nie będzie - dodaje. - Jeśli dalibyśmy radę zaprosić do współpracy ludzi, których po drodze pogubiliśmy, na przykład Guziała, Rozenka; gdyby założyć z nimi poważny projekt, to jest jeszcze szansa dla lewicy - podkreśla. - To jest ostatni dzwonek. Dostaje się Millerowi, jak każdemu liderowi. Można tylko współczuć - ocenia Napieralski.
 • Wałęsa: Postkomuna nie jest oczyszczona

  Nikt nie jest w stanie zrobić więcej niż PO. Może być tylko gorzej. Nikt nie może zastąpić Tuska. Nie ma potrzeby zmieniać koni w czasie przeprawy - mówi o spadających sondażach PO Lech Wałęsa, gość Kontrwywiadu RMF FM. - Szanuję Leszka Millera, ale to nie jest dobry moment, żeby bratać się z SLD. Postkomuna nie jest oczyszczona - dodaje, pytany o ewentualną koalicję PO-SLD.
 • Jest alternatywa dla PiS i PO?

  - Jest trzecia siła, obywatele mają na kogo głosować - powiedział Włodzimierz Czarzasty. Lider SLD na Mazowszu komentował wyniki SLD w wyborach w Elblągu i podkreślał, że pokazały one, że jest alternatywa poza wyborem PO-PIS. Myślę, że wygrały dzisiaj dwie partie: PiS i SLD - dodał Czarzasty (TVN24/x-news).