soczi

Artykuły - Soczi (175)

Filmy - Soczi (5)

 • Fochy, wpadki i kompromitujące zdjęcia. Igrzyska w Soczi w krzywym zwierciadle

  W Soczi było pięknie i pompatycznie, jednak było też całkiem zabawnie. Oto subiektywny ranking najśmieszniejszych wydarzeń minionych igrzysk (/Foto Olimpik/x-news).
 • Bobsleiści z Jamajki. Kpina ze sportów zimowych?

  Ich debiut na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku wzbudził prawdziwą sensację! Traktowano ich jak outsiderów, a nawet szaleńców. No bo jak to - zawodnicy z tropików startujący w zimowej konkurencji?! Mowa o jamajskiej reprezentacji bobslejowej. W tym roku, po długiej przerwie, jej członkowie otrzymali wymarzoną przepustkę na igrzyska. Pełni zapału, postanowili zwrócić się do internautów o sfinansowanie kosztownej wyprawy i startu w Soczi. Ku ich zdziwieniu, odzew był ogromny! Mnóstwo ludzi zadeklarowało pomoc - ale czy Jamajczykom uda się zrealizować ich marzenia?
 • Nowe konkurencje w Soczi. Koniec z dyskryminacją kobiet!

  Podczas zimowych igrzysk w Soczi po raz pierwszy zostaną rozegrane zawody w skokach narciarskich kobiet. Przez długi czas MKOL nie dopuszczał możliwości włączenia tej konkurencji do programu igrzysk, tłumacząc to niszowością tej dyscypliny i tym, jakoby kobiety nie były fizycznie predysponowane do oddawania skoków. Ale to już przeszłość. Oprócz skaczących na nartach pań, w Soczi zobaczymy również przedstawicieli innych nowych dyscyplin, zwanych z angielska snowboard slopestyle i ski freestyle. Obejrzymy też grupowe łyżwiarstwo figurowe. A to nie koniec niespodzianek...
 • Soczi jak twierdza! Tajni agenci, kontrole, rygor

  Aż 37 tysięcy policjantów będzie czuwać nad bezpiecznym przebiegiem igrzysk w Soczi. Dworce, lotniska i obiekty sportowe zostały objęte specjalnym nadzorem. To bezprecedensowe środki bezpieczeństwa w historii olimpizmu... Czego boją się Rosjanie?