śnieg

Artykuły - śnieg (989)

 • Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Warmińsko-mazurskie: W Kurzętniku uruchomiono "fabrykę śniegu"

  Nowoczesną "fabrykę śniegu" uruchomiono w ośrodku narciarskim Kurza Góra w Kurzętniku (Warmińsko-mazurskie). Niezależnie od warunków atmosferycznych urządzenie wykorzystujące wymiennik ciepła może produkować 200 m sześc. sztucznego śniegu na dobę.
 • Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Gigantyczne śnieżne kule na Syberii

  Na Syberii pojawiły się gigantyczne śnieżne kule. Mimo iż wyglądają jak element scenografii do filmu science fiction, to są jak najbardziej naturalne.
 • Metanowy śnieg na Plutonie

  Metanowy śnieg na Plutonie

  Sonda New Horizons już dawno minęła Plutona i jego orbitę, ale dane przez nią zebrane są wciąż analizowane przez naukowców na Ziemi. Teraz udostępniono zdjęcie przedstawiające ośnieżone górskie szczyty na Plutonie.
 • Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Stworzono bliźniacze płatki śniegu

  Powszechnie panuje przekonanie, że nie ma dwóch identycznych płatków śniegu. Mit ten postanowił obalić pewien amerykański fizyk.
 • Odśnieżył sobie niewielkie "okienko". "Naprawdę tak jechał"

  Odśnieżył sobie niewielkie "okienko". "Naprawdę tak jechał"

  Samochód pokryty grubą warstwą śniegu, a szyba od strony kierowcy odśnieżona w kwadrat o boku mierzącym ok. pół metra - w taki sposób podróżował 80-latek z prowincji Ontario w Kanadzie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 110 kanadyjskich dolarów.
 • Widziałeś kiedyś tyle śniegu?

  Widziałeś kiedyś tyle śniegu?

  ​Wideo, które widzicie poniżej, nie zostało nakręcone w Rosji, nie jest to również fragment filmu katastroficznego, mówiącego o globalnym zlodowaceniu.
 • Oczyść dach auta ze śniegu. Bo może skończyć się tragicznie

  Oczyść dach auta ze śniegu. Bo może skończyć się tragicznie

  Przed nami kolejna noc z lokalnymi opadami śniegu. Wyjeżdżając na drogi dokładnie oczyśćcie też dachy aut - apeluje ekspert od bezpieczeństwa w ruchu drogowym Marek Zajdel.
 • "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  "Pada śnieg" i inne zimowe piosenki

  Podobno Eskimosi mają od kilkunastu do nawet kilkuset określeń na śnieg. Biały opad z nieba od dawna inspiruje też twórców piosenek, co możecie sprawdzić w naszym poniższym zestawieniu.
 • Policja ostrzega. Za śnieg i lód na aucie będą mandaty

  Policja ostrzega. Za śnieg i lód na aucie będą mandaty

  Okres zimowy to czas, kiedy na ulicach codziennie można spotkać samochody, które jadą całe pokryte śniegiem lub z oszronionymi szybami. Kierujący takimi pojazdami z pełną świadomością decydują się na jazdę pozbawiając się zupełnie widoczności i kontroli nad tym co dzieje się na drodze. Czasem jest to zwykła lekkomyślność, a czasem trudno to nazwać nawet brakiem wyobraźni. Takie praktyki prowadzić mogą niestety do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

Filmy - śnieg (28)

 • Groźny "efekt jezior"! Skutki mogą być fatalne

  Stratford, Kanada. W Kanadzie oraz w USA, w prowincjach i stanach sąsiadujących z Wielkimi Jeziorami, doszło do intensywnych opadów śniegu. Wszystko przez tak zwany "efekt jezior". Zjawisko to wywołuje obfite i nierzadko długotrwałe opady śniegu a wręcz burze śnieżne. Występuje późną jesienią i wczesną zimą - kiedy wody większych akwenów są jeszcze nagrzane. Napływające nad nie zimniejsze masy powietrza przyczyniają się do silnego parowania wód ze zbiorników, para zaś zasila chmury znajdujące się powyżej. Potencjalny opad deszczu ze względu na niską temperaturę zamienia się w śnieg. Jedną z takich burz nagrał mieszkanie miasta Stratford w prowincji Ontario. Na nagraniu widać ogromną chmurę opadową zmierzającą od strony Jeziora Erie. (STORYFUL/x-news)
 • Pierwszy kontakt kota ze śniegiem. Jak zareagował na biały puch?

  Ten kot niedawno przeżył pierwszy kontakt ze śniegiem. Rudzielec na początku nie miał pojęcia jak się zachować. Bał się nawet wyjść poza próg domu. Kiedy już mu się udało opuścić ciepłe gniazdko, z chęcią stawiał pierwsze kroki na świeżym puchu. (STORYFUL/x-news)
 • Pierwszy kontakt kota ze śniegiem

  Minnesota, Stany Zjednoczone. Ten kot niedawno przeżył pierwszy kontakt ze śniegiem. Rudzielec na początku nie miał pojęcia jak się zachować. Bał się nawet wyjść poza próg domu. Kiedy już mu się udało opuścić ciepłe gniazdko, z chęcią stawiał pierwsze kroki na świeżym puchu. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Zimowa dekoracja - śnieg ze styropianu

  Zima i święta Bożego Narodzenia to wyborna okazja do tworzenia przepięknych dekoracji, które świetnie podkreśli atmosferę i klimat naszych wnętrz! Śnieg to nieodłączny atrybut wiążący się z zimą i świętami, w domu ten naturalny oczywiście trudno utrzymać, dlatego warto uciec się do sprytnego sposobu! Przy użyciu zwykłego styropianu możecie stworzyć przepiękną dekorację - gałązki z pokruszonym styropianem świetnie podkreślą świąteczny nastrój!