Smoleńsk

Artykuły - Smoleńsk (640)

 • "Gazeta Polska": Rosjanie zbezcześcili ciało admirała Andrzeja Karwety

  "Gazeta Polska": Rosjanie zbezcześcili ciało admirała Andrzeja Karwety

  W środowym wydaniu "Gazety Polskiej" czytamy, że w trumnie śp. Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znaleziono liczne części ciał innych członków delegacji. Dziennikarze gazety ustalili, że w niektórych trumnach pozostałych ofiar Rosjanie świadomie pomieszali szczątki mężczyzn i kobiet.
 • PO składa zawiadomienie. Poseł PiS: To niepoważne

  PO składa zawiadomienie. Poseł PiS: To niepoważne

  PO ma jeszcze we wtorek złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez rządową podkomisję badającą przyczyny katastrofy smoleńskiej. Według Wojciecha Skurkiewicza z PiS-u jest to "niepoważne" działanie Platformy, która powinna zaczekać do posiedzenia komisji obrony narodowej.
 • "Super Express": Deresz o Macierewiczu: "Uciekł ze Smoleńska. Bał się"

  "Super Express": Deresz o Macierewiczu: "Uciekł ze Smoleńska. Bał się"

  Gazeta przypomina zachowanie obecnego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza po katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.
 • Maciej Lasek w RMF FM: Nowe nagrania ze Smoleńska? Nie sądzę

  Maciej Lasek w RMF FM: Nowe nagrania ze Smoleńska? Nie sądzę

  "Jeszcze jestem szefem. Nowe prawo lotnicze wchodzi dopiero od jutra" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Maciej Lasek, odpowiadając na pytanie, czy wciąż jest szefem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Na pytanie Marcina Zaborskiego, czy zaskoczyła go informacja o nowych nagraniach z wieży kontroli lotów w Smoleńsku odpowiada: "Nie sądzę, że podkomisja ma jakiekolwiek nowe nagrania. (...) Nie słyszałem, aby podkomisja czy ktokolwiek inny wybrał się ponownie do Rosji, żeby zrobić odsłuch, a w zasadzie odczyt taśmy z nagraniami z wieży". I zapewnia: "My (komisja Millera - przyp. red.) mieliśmy dostęp do wszystkich źródeł. Nic nowego się nie dowiemy".
 • Kolejna rozprawa ws. lotu do Smoleńska. Tomasz Arabski stawił się przed sądem

  Kolejna rozprawa ws. lotu do Smoleńska. Tomasz Arabski stawił się przed sądem

  W Warszawie odbywa się dzisiaj kolejna rozprawa w procesie o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Przed sądem stawił się Tomasz Arabski, były szef Kancelarii Premiera w latach 2007-2013. Jest on jedną z pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.
 • W Europie o Smoleńsku. Bez rezolucji o zwrot wraku?

  W Europie o Smoleńsku. Bez rezolucji o zwrot wraku?

  W poniedziałek w Paryżu na posiedzeniu komisji prawnej Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zostaną wysłuchani eksperci w związku z katastrofą smoleńską. Komisja najpewniej nie zajmie się projektem rezolucji ws. zwrotu przez Rosję wraku Tu-154M.
 • Aleksander Kwaśniewski dla "Rzeczpospolitej": "Komisja smoleńska to czysta polityka"

  Aleksander Kwaśniewski dla "Rzeczpospolitej": "Komisja smoleńska to czysta polityka"

  "Powołanie komisji do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej to jest czysta polityka" – komentuje na łamach gazety były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 • MON odpowiada na list podpułkownika Komisarczyka

  MON odpowiada na list podpułkownika Komisarczyka

  W związku z listem podpułkownika rezerwy Sławomira Komisarczyka, dotyczącym zawartości zniszczonych w ministerstwie obrony narodowej dokumentów dotyczących katastrofy w Smoleńsku, resort obrony opublikował oświadczenie.
 • Jarosław Kaczyński: "Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku"

  Jarosław Kaczyński: "Jesteśmy coraz bliżej prawdy o Smoleńsku"

  Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie uczczono kolejną miesięcznicę smoleńską. "Dojdziemy do tej prawdy, musimy jeszcze pewne rzeczy uporządkować. Droga będzie trudna" – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
 • "Tajne akta S". Wygraj sensacyjną książkę Juergena Rotha

  "Tajne akta S". Wygraj sensacyjną książkę Juergena Rotha

  Ta książka wywołała burzę, zanim trafiła do księgarń. Niemiecki dziennikarz śledczy Juergen Roth, powołując się na dokument niemieckiego wywiadu, w publikacji "Tajne akta S" dowodzi, że w Smoleńsku doszło do zamachu, a śmierć Lecha Kaczyńskiego i podróżujących z nim oficjeli nie była przypadkowa. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy kilka egzemplarzy budzącej tak wielkie emocje książki.

Filmy - Smoleńsk (10)

 • "Kontrmanifestacje są karygodne". "Żyjemy w wolnym kraju. Jeśli ludzie chcą manifestować, to wszyscy powinni mieć równe prawa"

  Warszawa. 85. raz na Krakowskim Przedmieściu odbyła się miesięcznica smoleńska. Towarzyszyły jej dwie kontrmanifestacje, chociaż wcześniej decyzję zakazującą ich przeprowadzenia wydał wojewoda mazowiecki. Innego zdania jednak był Sąd Okręgowy w Warszawie, który uchylił decyzję wojewody. Członkowie Stowarzyszenia Tama i Obywatele RP, pojawili się na Krakowskim Przedmieściu. - Na pewno te manifestacje powinny się odbywać zgodnie z prawem. W moim przekonaniu one są karygodne, szczególnie te w ciągu miesięcznic, gdzie wieczorem zakłócają okrzykami bardzo często chamskimi. Na pewno nie ma społecznego przyzwolenia na to. Decyzje powinny być przyjmowane zgodnie z prawem i na pewno takie uzasadnienie do tego wyroku będzie. – powiedział Paweł Szefernaker z Kancelarii Premiera. Rafał Trzaskowski z PO wyraził opinię, że sąd jest przede wszystkim zainteresowany prawami obywateli, a nie obostrzeniami, które PiS próbował wprowadzić. - Nie może być tak, że niektóre zgromadzenia są faworyzowane, a inne napotykają na różnego rodzaju przeszkody. Żyjemy w wolnym kraju i jeżeli ludzie chcą manifestować swoje poglądy, to wszyscy powinni mieć równe prawa – stwierdził R. Trzaskowski.
 • J. Kaczyński: Spotyka nas straszliwy atak nienawiści, bo prawda o katastrofie jest coraz bliżej

  W siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zwrócił się do swoich zwolenników, by odrzucili nienawiść i zemstę oraz nie ulegali podziałom. Jego zdaniem, podkomisja MON jest bliska ustaleniu przyczyny katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. - Dziś Polska jest dzielona w sposób celowy przez mniejszości, które boją się prawdy. Boją się także o swoje interesy, bo my naprawimy Rzeczpospolitą, przez co te interesy są zagrożone - mówił. Jak stwierdził, istnieją środowiska, które boją się dochodzenia prawdy o katastrofie. - Mamy przeciw sobie mur nienawiści, ale my nie możemy nienawidzić. My musimy się nienawiści ustrzec - napominał prezes PiS.
 • Marek Jurek: Jeśli ktoś prosi o to, żeby trumien nie otwierać, to się nie otwiera

  Wszystkie rodziny, które zwracają się o nieekshumowanie członków swoich rodzin, powinny być uszanowane - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Marek Jurek, poseł do Parlamentu Europejskiego. W ten sposób polityk skomentował apel części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, które domagają się, aby nie ekshumować ciał w ramach prowadzonego śledztwa. Europoseł dodał jednak, że "doskonale rozumie działania prokuratury" oraz że "one są uzasadnione". "Po tym, co widzieliśmy w Moskwie - te dyspozycje: zamknąć trumny jak najwcześniej, nie otwierać więcej, wiele ciał mylonych itd. - wyraźnie Rosjanie zachowywali się tak, jakby mieli coś do ukrycia" - tłumaczył Jurek. Zaznaczył jednak, że według niego jeśli „połowa trumien zostanie otwarta, to prokuratura uzyska dostateczną wiedzę". "Pamiętajmy o tym, czym są prawa jednostki i prawa każdej rodziny, czy najświętsze prawa natury ludzkiej jakim jest szacunek dla zmarłych. Jeśli ktoś prosi o to, żeby trumien nie otwierać, to się nie otwiera" - mówił polityk.
 • Grupiński: Być może w Warszawie trzeba będzie zorganizować prawybory

  "Być może trzeba będzie zorganizować prawybory jeśli chodzi o Warszawę, a być może będzie to decyzja zarządu krajowego i przewodniczącego Platformy, kto będzie wskazany na kandydata na prezydenta stolicy" - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Rafał Grupiński. Andrzej Halicki byłbym lepszym kandydatem na prezydenta niż Rafał Trzaskowski? - dopytywał Robert Mazurek. "Obydwaj mają ogromne zalety" - stwierdził Grupiński i dodał, że w takich miastach, jak Warszawa ważny jest sposób komunikowania się z ludźmi i sposób dbania o zmiany jakościowe. "Ten, kto będzie miał tego rodzaju umiejętności, ten powinien być kandydatem na prezydenta" - podsumował polityk Platformy.