smog

Artykuły - Smog (176)

 • Uszkadza dzieciom mózgi

  Uszkadza dzieciom mózgi

  Siedemnaście milionów dzieci poniżej roku życia oddycha zanieczyszczonym powietrzem, co zagraża rozwojowi ich mózgów – ostrzegł we środę UNICEF.
 • Zanieczyszczenia powietrza wpływają na niedowagę noworodków

  Zanieczyszczenia powietrza wpływają na niedowagę noworodków

  Powietrze, którym oddychamy, może mieć nie tylko poważny wpływ na nasze zdrowie, ale także na pokolenia, które dopiero się rodzą. Niedawne badania wykazały, że ciężarne kobiety wystawione na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem mają większe szanse na urodzenie dziecka cierpiącego na niedowagę.
 • Jak walczyć ze smogiem?

  Jak walczyć ze smogiem?

  Kolejna zima przed nami, a wraz z pojawieniem się niskich temperatur dynamicznie wzrasta poziom zanieczyszczeń w powietrzu. Smog staje się coraz większym problemem, zwłaszcza dla większych aglomeracji miejskich. Na szczęście rośnie również świadomość dotycząca zagrożenia ze strony zanieczyszczonego powietrza, dzięki czemu na rynku pojawia się coraz więcej sprzętów, które pozwolą skutecznie chronić siebie i domy przed smogiem.
 • Smogathon: Obrazy, które będą walczyć ze smogiem

  Smogathon: Obrazy, które będą walczyć ze smogiem

  Dzieło sztuki zamieniające dwutlenek węgla w tlen – takie rozwiązanie z Doliny Krzemowej wygrało trzecią edycję Smogathonu, największego antysmogowego konkursu technologicznego na świecie. 100 tys. dolarów trafiło do firmy Artveoli z San Francisco.
 • Forum Energii: modernizacja systemów ciepłowniczych kluczem do walki ze smogiem

  Forum Energii: modernizacja systemów ciepłowniczych kluczem do walki ze smogiem

  Kluczem do pokonania smogu w Polsce jest modernizacja systemów ciepłowniczych, przede wszystkim małych i średnich; do tego potrzebna jest jednak rządowa strategia - wynika z analizy think tanku Forum Energii.
 • Deweloperzy niewzruszeni smogiem. Rabatów brak, a samego zjawiska nie monitorują. Czekają na reakcję klientów?

  Deweloperzy niewzruszeni smogiem. Rabatów brak, a samego zjawiska nie monitorują. Czekają na reakcję klientów?

  Ankieterzy Instytutu Badawczego ABR SESTA, podając się za potencjalnych klientów, sprawdzili oferty we wszystkich miastach wojewódzkich. Część firm wyjaśniała im, że smog nie jest powodem do upustu, bo "jest wszędzie". Inne mówiły, że akurat ich inwestycji nie dosięga. A niektóre w ogóle "nie słyszały o tym problemie". Z badania wynika także, że 87 proc. przedsiębiorstw faktycznie w ogóle nie sprawdza poziomu zanieczyszczenia. Zdecydowana większość przyznaje też, że na chwilę obecną kupujący nie zgłaszają im takich oczekiwań. Dlatego nie widzą potrzeby wprowadzania zniżek. Eksperci podpowiadają, aby konsumenci masowo zwracali się do deweloperów w tej sprawie. Pojedyncze głosy niczego nie zmienią, zwłaszcza w czasie dobrej koniunktury. Ale setki czy tysiące klientów mogą wywołać odpowiednią reakcję. Pytanie brzmi tylko, czy deweloperzy pod takim naporem będą jednak chcieli zauważyć problem.
 • Czysty dom, czyste powietrze - proste sposoby na radzenie sobie ze smogiem

  Czysty dom, czyste powietrze - proste sposoby na radzenie sobie ze smogiem

  Początek chłodnych dni oznacza rozpoczęcie sezonu smogowego. Wydaje się, że każdy wie, czym smog jest. Czasami zapominamy jednak, że z zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu borykamy się nie tylko wychodząc na spacer czy zakupy, lecz także w domu i biurze. Są jednak proste sposoby ochrony przed smogiem.
 • Walka ze smogiem - jak pozbyć się smogu z domu

  Walka ze smogiem - jak pozbyć się smogu z domu

  ​Smog powrócił. Czy oczyszczacze rzeczywiście są w stanie poprawić kondycję powietrza w naszym mieszkaniu? Jakie oczyszczacze powietrza są warte uwagi? Jak sprawdzić poziom smogu?
 • Smog, a psychika

  Smog, a psychika

  Już od pewnego czasu wiadomo, że zanieczyszczenia powietrza mogą wywoływać choroby sercowo-naczyniowe i zaostrzać choroby płuc. Teraz okazuje się, że wywołują również dyskomfort psychiczny.
 • Smog powoduje w Polsce śmierć 50 tys. ludzi rocznie

  Smog jest zjawiskiem, które można obserwować gołym okiem, zwłaszcza w sezonie grzewczym w naszym kraju. Trwa on od listopada do końca lutego. Kiedy intensywnie ogrzewamy domy i mieszkania, nad miastami tworzy się toksyczna mgła.

Filmy - Smog (28)

 • Deweloperzy niewzruszeni smogiem. Rabatów brak, a samego zjawiska nie monitorują

  Ankieterzy Instytutu Badawczego ABR SESTA, podając się za potencjalnych klientów, sprawdzili oferty we wszystkich miastach wojewódzkich. Część firm wyjaśniała im, że smog nie jest powodem do upustu, bo „jest wszędzie”. Inne mówiły, że akurat ich inwestycji nie dosięga. A niektóre w ogóle „nie słyszały o tym problemie”. Z badania wynika także, że 87% przedsiębiorstw faktycznie w ogóle nie sprawdza poziomu zanieczyszczenia. Zdecydowana większość przyznaje też, że na chwilę obecną kupujący nie zgłaszają im takich oczekiwań. Dlatego nie widzą potrzeby wprowadzania zniżek. Eksperci podpowiadają, aby konsumenci masowo zwracali się do deweloperów w tej sprawie. Pojedyncze głosy niczego nie zmienią, zwłaszcza w czasie dobrej koniunktury. Ale setki czy tysiące klientów mogą wywołać odpowiednią reakcję. Pytanie brzmi tylko, czy deweloperzy pod takim naporem będą jednak chcieli zauważyć problem.
 • Smog - zanieczyszczone powietrze w polskich miastach

  - Smog to mieszanina różnych rodzajów substancji i sadzy oraz dymu - powiedziała Aleksandra Stanisławska, specjalistka od spraw ochrony powietrza. - To, co zaoszczędzimy, paląc tańszym paliwem, to wielokrotnie więcej zapłacimy naszym samopoczuciem, rachunkami za zdrowie i zgonami naszych najbliższych - zaznaczył dr Marcin Popkiewicz, klimatolog. Jak można chronić się przed smogiem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Smog powoduje w Polsce śmierć 50 tys. ludzi rocznie

  Smog jest zjawiskiem, które można obserwować gołym okiem, zwłaszcza w sezonie grzewczym w naszym kraju. Trwa on od listopada do końca lutego. Kiedy intensywnie ogrzewamy domy i mieszkania, nad miastami tworzy się toksyczna mgła. To chmura zanieczyszczeń, które unoszą się w powietrzu.
 • Jak trują nas spaliny samochodowe?

  Jedną z przyczyn powstawania smogu jest bezprawne usuwanie filtrów cząstek stałych w autach z silnikami diesla. - To proceder absolutnie niedopuszczalny, bo uderza w całe społeczeństwo - zaznaczył prof. Marek Brzeżański z Politechniki Krakowskiej. (Dzień Dobry/x-news)