śmierć

Artykuły - śmierć (4740)

Filmy - śmierć (112)

 • Strzelanina w Las Vegas

  Policja w Las Vegas poinformowała w niedzielę wieczorem czasu lokalnego, że bada doniesienia o trwającej w tym mieście strzelaninie. Według telewizji Sky News trwa wymiana ognia między grupą uzbrojonych mężczyzn i policją na koncercie rockowym w hotelu. Są ranni.
 • Żona schudła dla umierającego męża

  Kobieta postanowiła zmienić swoje życie i przyzwyczajenia żywieniowe, aby móc w pełni wykorzystać ostatnie miesiące z umierającym mężem.
 • Chora na raka kobieta przed śmiercią pobiła rekord Guinnessa

  Indie i USA. Zdiagnozowana w późnym stadium raka szyjki macicy Michele Baldwin chciała, by jej ostatnie miesiące były czymś wielkim. Zdecydowała się wyruszyć do Indii i przepłynąć ponad 1100km rzeką Ganges, by podnieść świadomość na temat tej choroby. Kobiecie towarzyszyła ekipa filmowca Frederica Lumiere, który nakręcił dokument o jej niezwykłej podróży. Wyczyn Michele trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Rzecznik Praw Obywatelskich: Nie ma wątpliwości, że policjanci torturowali zatrzymanego

  Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, co do tego, że były to tortury. Mówię to z całą powagą, tym bardziej, że słowa „tortury” używa się rzadko. To są sytuacje kiedy wymusza się zeznania, bądź określone zachowanie przy użyciu siły, przemocy, środków przymusu bezpośredniego – powiedział Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, komentując sprawę śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie policji. Jak dodał, „można mieć wątpliwości co do tego, czy konieczne było użycie paralizatora w momencie zatrzymania”, jednak do co do sytuacji na komisariacie takie wątpliwości już nie występują. - Zatrzymany leży w toalecie, na podłodze, rozebrany, podłączony i używany jest paralizator, co więcej pojawiają się bezpośrednie groźby, że „jak czegoś nam nie powiesz, to jeszcze raz zrobimy ci to samo” – to są tortury – powiedział Adam Bodnar. Igor Stachowiak zmarł na komisariacie we Wrocławiu w maju 2016 r. Został przez pomyłkę zatrzymany przez policję na wrocławskim rynku. Funkcjonariusze na komisariacie wielokrotnie użyli wobec niego paralizatora, w wyniku czego mężczyzna zmarł.