Śląsk

Artykuły - Śląsk (1550)

 • PwC zatrudni w Katowicach kolejnych 300 osób

  PwC zatrudni w Katowicach kolejnych 300 osób

  Działające od ośmiu lat w Katowicach i zatrudniające obecnie 1,4 tys. osób Centrum Usług Wspólnych międzynarodowej firmy doradczej PwC chce pozyskać do lipca 2018 r. kolejnych 300 pracowników. Firma wynajęła już dodatkowe powierzchnie w kompleksie Silesia Business Park.
 • Śląskie: Groził kierowcy tasakiem, bo ten mrugał światłami

  Śląskie: Groził kierowcy tasakiem, bo ten mrugał światłami

  "Dziennik Zachodni" informuje o incydencie na jednej z dróg w Mikołowie. Kierowca samochodu miał podejść do drugiego pojazdu, otworzyć go za pomocą tasaka i grozić znajdującemu się w aucie mężczyźnie, że go zabije.
 • Do 2020 r. Accenture chce zatrudnić w Katowicach nawet 500 osób

  Do 2020 r. Accenture chce zatrudnić w Katowicach nawet 500 osób

  ​Nawet 500 osób chce do 2020 r. zatrudnić w Katowicach międzynarodowa firma Accenture, świadcząca zaawansowane usługi informatyczne. Spółka uruchomiła w stolicy Górnego Śląska swoje drugie, po Łodzi, biuro Delivery Center. Do końca tego roku pracę znajdzie w nim 60 osób.
 • Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice - miasto z potencjałem

  Katowice, do tej pory głównie kojarzone z przemysłem, kopalniami i hutami, są w ostatnich latach wymieniane jako jedne z bardziej perspektywicznych miast pod kątem inwestycji. Wpływ na rozwój miasta i budowę jego pozytywnej renomy miało m.in. otwarcie Międzynarodowego Centrum Konferencyjnego, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskiego.
 • Beata Szydło: Reforma górnictwa to nowe szanse dla Śląska

  Beata Szydło: Reforma górnictwa to nowe szanse dla Śląska

  Nowoczesne, dochodowe górnictwo, które będzie się rozwijało i ustawa metropolitalna to nowe szanse dla Śląska - mówiła w piątek premier Beata Szydło. Według niej przejęcie Katowickiego Holdingu Węglowego przez Polską Grupę Górniczą to pierwszy krok na rzecz reformy branży. 1 kwietnia powstaje formalnie największa górnicza spółka, zatrudniająca ok. 44 tys. osób w dziewięciu kopalniach.
 • Górnicy kontra rząd. Zaczyna wrzeć na Śląsku

  Górnicy kontra rząd. Zaczyna wrzeć na Śląsku

  Śląsk stanie jeszcze przed świętami, jeśli załogi kopalń, które mają być zlikwidowane, połączą siły. Protesty mogą wymknąć się spod kontroli.
 • Śląsk wspomina ofiary górniczych katastrof

  Śląsk wspomina ofiary górniczych katastrof

  Znicze zapłonęły w dniu Wszystkich Świętych przed kopalniami Śląsk i Halemba w Rudzie Śląskiej, gdzie w 2009 i 2006 r. doszło do największych górniczych katastrof w regionie. W ostatnich latach zniczy jest nieco mniej, podobnie jak w kopalniach pracuje coraz mniej ludzi.
 • Holding Śląskie Huty Stali powstanie do końca tego roku

  Holding Śląskie Huty Stali powstanie do końca tego roku

  Śląskie Huty Stali (ŚHS), które skupią pod jedną marką m.in. należące do katowickiego Węglokoksu huty Łabędy i Pokój, powstaną przed końcem tego roku. Podmiot będzie działał w formule holdingu - podali we wtorek przedstawiciele Węglokoksu.
 • ​W sieci zawrzało. Śląska gazeta o II wojnie światowej

  ​W sieci zawrzało. Śląska gazeta o II wojnie światowej

  "U nas witali radośnie" - brzmi tytuł kontrowersyjnego artykułu w sympatyzującej z Ruchem Autonomii Śląska gazecie "Ślunski Cajtung". Tekst zilustrowany jest zdjęciami mieszkańców Katowic i Bielska-Białej witających żołnierzy Wehrmachtu.
 • Z początkiem lipca Polska Grupa Górnicza rozpocznie kolejny etap restrukturyzacji

  Z początkiem lipca Polska Grupa Górnicza rozpocznie kolejny etap restrukturyzacji

  Utworzenie trzech kopalń zespolonych z dziewięciu samodzielnych dotąd zakładów, rozpocznie kolejny etap restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej (PGG) - przekonują przedstawiciele grupy, wskazując zalety zmian organizacyjnych. Chodzi m.in. o większą elastyczność i niższe koszty.

Zdjęcia - Śląsk (-5)

Filmy - Śląsk (7)

 • Frele w piosence "Dejta cicho", czyli "Despacito" po śląsku

  "Dejta cicho", czyli "Despacito" po śląsku zespołu Frele. Wokalistki zaśpiewały ten utwór na scenie "Dzień Dobry TVN". Lepszy od oryginału? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Australijska spółka przejmuje polską kopalnię

  Spółka Prairie Mining Limited przejmuje od spółki New World Resources (NWR) projekt uruchomienia wydobycia węgla koksującego w miejscu zamkniętej w 2000 r. kopalni Dębieńsko w Czerwionce-Leszczynach (Śląskie).
 • Na Śląsku powstanie nowe centrum badawcze

  Politechnika Śląska i Philips Health Systems będą wspólnie pracować nad innowacjami w zakresie e-zdrowia. Celem współpracy jest m.in. rozwój systemów ułatwiających komunikację między lekarzami i zdalne diagnozowanie pacjentów. Philips Health Systems zaangażuje się także w przygotowanie programu studiów, który będzie odpowiadać na potrzeby współczesnej medycyny. Współpraca ma być ważnym punktem przy projekcie Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu przy Wydziale Inżynierii Biomedycznej. – Philips i Politechnika Śląska, a konkretnie Wydział Inżynierii Biomedycznej, zainicjowali partnerstwo polegające na tym, że utworzyli Radę ds. Innowacji ze szczególnym akcentem położonym na sprawy związane z technologią w ochronie zdrowia, a jeszcze dokładniej – na obszary związane z tzw. e-zdrowiem – mówi Jarosław Lange, dyrektor generalny Philips Health Systems Poland and Baltics. Innowacje będą się koncentrować na telemedycynie. Jak wyjaśnia Lange, chodzi o rozwiązania, które umożliwią zdalną komunikację z pacjentem, diagnostykę i porady. Zagadnienia, nad którymi będą pracowały obie strony, to m.in. rozwój aplikacji cyfrowych wspomagających stan zdrowia, profilaktyka zdrowotna, monitorowanie procesów leczniczych, ratownictwo medyczne i medycyna powypadkowa.
 • Antoniszyn-Klik: Śląsk potrzebuje reindustrializacji; to plan na najbliższe lata

  Śląsk potrzebuje reindustrializacji, ma temu służyć rządowy plan rozwoju tego regionu, który zakłada m.in. tworzenie sieci parków przemysłowych oraz rewitalizację terenów poprzemysłowych - mówi wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik. Wiceminister podkreśla, że Śląsk potrzebuje instrumentów, które pomogą reindustrializować ten region - szczególnie tereny, które mogą być objęte strukturalnym bezrobocie, co jest wynikiem "wycofywaniem się z górnictwa". Jak dodaje, mają to być instrumenty uniwersalne - czyli takie, które w sytuacji kryzysowej będzie można zastosować w każdym powiecie w Polsce. - Zapoczątkuje te instrumenty program dla Śląska i zachodniej Małopolski - powiedziała. Wśród głównych założeń programu wymieniła m.in. tworzenie terenów pod przyszłe inwestycje oraz przyciąganie tych inwestycji. - Chcielibyśmy stworzyć rozproszoną sieć parków przemysłowych z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, które dzięki temu będą miały szansę na to, żeby zatrudniać mniejszą ilość osób, ale w sposób bardziej zrównoważony - powiedziała. Dodała, że do regionu muszą też docierać innowacje i trzeba również wspierać firmy, które już działają na Śląsku (instrumentami gwarancyjnymi i proeksportowymi). Podkreśliła, że ważnym elementem programu jest też rewitalizacja terenów poprzemysłowych i zasobów mieszkaniowych. - Cały Śląsk powinien być tak naprawdę w dużej mierze zrewitalizowany. Będziemy chcieli zaproponować samorządom instrumenty związane z termomodernizacją, ale to będzie w dłuższym okresie czasu - powiedziała.