samobójstwo

Synonimy:
samobójstwa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samobójstwo (1108)

 • Kolejne samobójstwo w warszawskim areszcie

  Kolejne samobójstwo w warszawskim areszcie

  "Przebywający w areszcie śledczym w Warszawie-Białołęce Robert L. popełnił samobójstwo, wieszając się na sznurowadle przymocowanym do łóżka" - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka Służby Więziennej mjr Elżbieta Krakowska. To drugie samobójstwo w tym areszcie w ciągu dwóch tygodni.
 • ​Samobójstwo Dagmary: 16-letnia Polka była prześladowana w szkole

  ​Samobójstwo Dagmary: 16-letnia Polka była prześladowana w szkole

  16-letnia Dagmara Przybysz, która powiesiła się w szkolnej toalecie w Kornwalii, była prześladowana przez koleżanki - zeznali policyjni śledczy prowadzący dochodzenie w tej sprawie.
 • Wiceprezydent Lotte Group popełnił samobójstwo

  Wiceprezydent Lotte Group popełnił samobójstwo

  Wiceprezydent japońsko-koreańskiego konglomeratu Lotte Group - Lee In-won popełnił samobójstwo. Dzisiaj miał być przesłuchany w sprawie o korupcję i nieprawidłowości finansowe. Zostawił 4-stronicowy list.
 • Kielce: 31-letnia kobieta wyskoczyła z wieżowca

  W nocy z soboty na niedzielę na kieleckim Czarnowie. Z dziewiątego piętra wyskoczyła 31-letnia kobieta – informuje "Echo Dnia".
 • Samobójstwo kierowcy tira na A4 w Gliwicach

  Samobójstwo kierowcy tira na A4 w Gliwicach

  Zdesperowany kierowca tira targnął na swoje życie na parkingu przy A4 w Gliwicach. Mężczyzna myślał, że skradziono mu ciężarówkę z towarem wartym 2,5 miliona złotych – donosi "Dziennik Zachodni".
 • Czeladź: Kobieta na słupie energetycznym. Groziła, że się zabije

  Czeladź: Kobieta na słupie energetycznym. Groziła, że się zabije

  W Czeladzi kobieta wspięła się na słup energetyczny i groziła, że popełni samobójstwo. Kilka godzin trwały negocjacje i sprowadzanie kobiety na ziemię - relacjonuje dziennikzachodni.pl
 • ​Samobójstwo b. szefa wywiadu wojskowego z czasów dyktatury Pinocheta

  ​Samobójstwo b. szefa wywiadu wojskowego z czasów dyktatury Pinocheta

  W czwartek w Santiago popełnił samobójstwo b. szef wywiadu wojskowego wojsk lądowych (DINA) z czasów dyktatury gen. Augusto Pinocheta (1973-1990) gen. Hernan Ramirez Rurange, skazany w tym tygodniu na 20 lat więzienia za zbrodnie popełnione na tym stanowisku.
 • Japonia: Makabryczne samobójstwo w pociągu

  Japonia: Makabryczne samobójstwo w pociągu

  Dwie osoby nie żyją, a kilka potrzebowało pomocy lekarzy po samobójczej próbie w pociągu szybkiej kolei w Japonii. W pobliżu Tokio mężczyzna oblał się substancją łatwopalną, a następnie podpalił się.
 • Dziś Dzień Ludzi Bezdomnych

  Dziś Dzień Ludzi Bezdomnych

  Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które w z 2013 roku przeprowadziło ogólnopolską akcję liczenia bezdomnych, wynika, że w naszym kraju jest blisko 31 tysięcy ludzi, którzy nie mają gdzie mieszkać. Trzy lata wcześniej było ich o 10 tysięcy mniej.
 • 2 kwietnia 1939 r. Samobójstwo Walerego Sławka

  2 kwietnia 1939 r. Samobójstwo Walerego Sławka

  O godzinie 20:45, tej samej o której zmarł Józef Piłsudskiego, jeden z najbliższych współpracowników Marszałka, legionista i trzykrotny premier II Rzeczpospolitej Walery Sławek strzelił sobie w usta.

Filmy - Samobójstwo (18)

 • Samobójstwo dziecka. Jak poradzić sobie z taką tragedią?

  Śmierć dziecka jest dla rodziców ciężka do zaakceptowania, a kiedy popełniło ono samobójstwo, jest jeszcze trudniej. Poczucie winy rodziców jest tak wielkie, że latami nie pozwala normalnie funkcjonować. W "Dzień Dobry TVN" psychiatra Maja Polikowska-Herman powiedziała, jak znaleźć sens życia po takiej tragedii. Jakie są najczęstsze powody samobójstw młodych ludzi? Jak uchronić dzieci przed takim krokiem? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Niebieski wieloryb. Śmiertelnie niebezpieczna gra dla dzieci

  Niebieski Wieloryb to gra, podczas której uczestnicy - dzieci - dostają różne zadania. Przez 50 dni koordynator każe im między innymi dokonywać samookaleczenia, unikać snu i oglądać horrory. "Zabawa" kończy się samobójstwem. Jak chronić dziecko w sieci? Czy możemy zapanować nad treściami, które przegląda? W "Dzień Dobry TVN" Łukasz Wojtasik, koordynator programu "Dziecko w sieci", powiedział jak chronić najmłodszych przed dostępem do niebezpiecznych zakątków Internetu. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Oscar Pistorius próbował popełnić samobójstwo?

  Były niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius znalazł się w szpitalu po tym, jak spadł z łóżka w swojej celi w więzieniu w Pretorii, gdzie odbywa karę za zamordowanie w 2013 roku swej partnerki Reevy Steenkamp - poinformowały źródła penitencjarne. Według mediów Pistorius próbował popełnić samobójstwo.
 • Oscar Pistorius próbował popełnić samobójstwo?

  Były niepełnosprawny lekkoatleta Oscar Pistorius znalazł się w szpitalu po tym, jak spadł z łóżka w swojej celi w więzieniu w Pretorii, gdzie odbywa karę za zamordowanie w 2013 roku swej partnerki Reevy Steenkamp - poinformowały źródła penitencjarne. Według mediów Pistorius próbował popełnić samobójstwo.