samobójstwo

Synonimy:
samobójstwa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Samobójstwo (1100)

 • Czeladź: Kobieta na słupie energetycznym. Groziła, że się zabije

  Czeladź: Kobieta na słupie energetycznym. Groziła, że się zabije

  W Czeladzi kobieta wspięła się na słup energetyczny i groziła, że popełni samobójstwo. Kilka godzin trwały negocjacje i sprowadzanie kobiety na ziemię - relacjonuje dziennikzachodni.pl
 • ​Samobójstwo b. szefa wywiadu wojskowego z czasów dyktatury Pinocheta

  ​Samobójstwo b. szefa wywiadu wojskowego z czasów dyktatury Pinocheta

  W czwartek w Santiago popełnił samobójstwo b. szef wywiadu wojskowego wojsk lądowych (DINA) z czasów dyktatury gen. Augusto Pinocheta (1973-1990) gen. Hernan Ramirez Rurange, skazany w tym tygodniu na 20 lat więzienia za zbrodnie popełnione na tym stanowisku.
 • Japonia: Makabryczne samobójstwo w pociągu

  Japonia: Makabryczne samobójstwo w pociągu

  Dwie osoby nie żyją, a kilka potrzebowało pomocy lekarzy po samobójczej próbie w pociągu szybkiej kolei w Japonii. W pobliżu Tokio mężczyzna oblał się substancją łatwopalną, a następnie podpalił się.
 • Dziś Dzień Ludzi Bezdomnych

  Dziś Dzień Ludzi Bezdomnych

  Z danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które w z 2013 roku przeprowadziło ogólnopolską akcję liczenia bezdomnych, wynika, że w naszym kraju jest blisko 31 tysięcy ludzi, którzy nie mają gdzie mieszkać. Trzy lata wcześniej było ich o 10 tysięcy mniej.
 • 2 kwietnia 1939 r. Samobójstwo Walerego Sławka

  2 kwietnia 1939 r. Samobójstwo Walerego Sławka

  O godzinie 20:45, tej samej o której zmarł Józef Piłsudskiego, jeden z najbliższych współpracowników Marszałka, legionista i trzykrotny premier II Rzeczpospolitej Walery Sławek strzelił sobie w usta.
 • Bezrobocie zabija tuż przed emeryturą

  Bezrobocie zabija tuż przed emeryturą

  Jedno samobójstwo osoby w wieku 25 lat kosztuje państwo ponad 597 tys. zł.
 • RMF24: Samobójstwo nastolatek. Są wyniki sekcji zwłok

  RMF24: Samobójstwo nastolatek. Są wyniki sekcji zwłok

  Dwie nastolatki, których ciała znaleziono w piątek niedaleko podkarpackiego Łańcuta zostawiły krótki list pożegnalny - dowiedział się reporter RMF FM. Dziewczyny informowały w nim rodziny, że zamierzają popełnić samobójstwo. Eksperci mają już wstępne wyniki sekcji zwłok, które dają odpowiedź na pytanie, jak zginęły 15-letnia Natalia i 17-letnia Katarzyna.
 • 45 tysięcy samobójstw z powodu bezrobocia

  45 tysięcy samobójstw z powodu bezrobocia

  Brak pracy znacząco przyczynia się do podjęcia próby samobójczej – wynika z badań opublikowanych przez uniwersytet w Zurychu.
 • Rosja: Samobójstwo ministra federacyjnej republiki

  Minister spraw wewnętrznych federacyjnej rosyjskiej Republiki Mari El popełnił samobójstwo - podała agencja ITAR-TASS.
 • Czołowe zderzenie na S8. Czy to było samobójstwo?

  Czołowe zderzenie na S8. Czy to było samobójstwo?

  We wtorek wieczorem, na nowym odcinku trasy S8 w okolicach Sieradza, doszło do koszmarnego wypadku. Fiat Punto z nieustalonych przyczyn wjechał na drogę ekspresową pod prąd i po kilku kilometrach zderzył się czołowo ze Skodą Octavią.

Filmy - Samobójstwo (15)

 • Matka próbowała popełnić samobójstwo rozszerzone

  Wydarzenie miało miejsce w Chinach. Sytuację opanował funkcjonariusz policji, który odciągnął kobietę i dziecko z brzegu mostu. Po chwili do pomocy ruszyli również inni uczestnicy ruchu drogowego – dzięki ich reakcji udało się uniknąć tragedii.
 • Niezwykła aplikacja. Identyfikuje samobójców!

  Takiej aplikacji jeszcze nie było! "Samaritans Radar" - jak zapewniają jej twórcy - identyfikuje potencjalnych samobójców i powiadamia ich znajomych, że osoby te rozważają odebranie sobie życia. Jak to się dzieje? Aplikacja łączy się z naszym kontem na Twitterze i analizuje wpisy osób, które obserwujemy. Jeśli zauważy tweety sugerujące, że dana osoba ma czarne myśli, natychmiast wysyła nam „alert”. Podstawą jej działania jest wychwytywanie fraz, które potencjalni samobójcy wpisują w wyszukiwarkach internetowych i na forach. To jednak od użytkownika aplikacji zależy ostateczna decyzja, czy potraktuje dane ostrzeżenie poważnie i pospieszy z pomocą znajomemu. Aplikacja może nam tylko w tym pomóc poprzez wskazówki, jak rozmawiać z osobą planującą samobójstwo. - To dobry pomysł. Osoby, które rozważają odebranie sobie życia, najczęściej o tym nie mówią. W ich wpisach w internecie można jednak wyczytać wołanie o pomoc - mówi Emma Kitchener, która w wieku 19 lat próbowała się zabić. Aplikacja jest darmowa. Oprócz wersji na urządzenia mobilne, jest dostępna również w wersji przeglądarkowej, co oznacza, że można ją zainstalować na komputerze stacjonarnym czy laptopie.
 • Depresja, samobójstwa, zgony z przepracowania. Horror w Japonii

  W Japonii przeciętny pracownik zatrudniony na etacie spędza w biurze około… 12 godzin dziennie. Wielu z tych ludzi od lat nie otrzymało podwyżki, a mimo to nikt się nie skarży. „Jestem zadowolony, że płacę podatki”, „Pracuję dla społeczeństwa” – takie wypowiedzi nikogo tu nie szokują… Takao Ono pracuje w firmie zajmującej się dystrybucją wody. W dniu, w którym podczas jego codziennych zajęć towarzyszyła mu kamera, mężczyzna skończył pracę o 22:00 – co, jak mówi, wcale nie jest zbyt późną porą. Po godzinnej podróży metrem Takao dotarł do domu, gdzie jego żona i dzieci spały już kamiennym snem. Takao przyznaje, że taki tryb życia może przytłoczyć. W ubiegłym roku, gdy pracował więcej niż obecnie, zaczął odczuwać liczne dolegliwości: bóle głowy, żołądka, problemy ze wzrokiem. Były one wynikiem nadmiernego obciążenia obowiązkami i stresu. W Japonii za sukces zawodowy (bądź też za utrzymanie stabilnej pracy) płaci się wysoką cenę. W 2012 r. w kraju tym odnotowano ponad 800 zgonów z przepracowania. Powszechnym problemem jest też depresja i samobójstwa. Co znamienne, władze dopiero niedawno dostrzegły te niepokojące zjawiska i zaczęły naciskać na pracodawców, by ci poluzowali swoją politykę wobec podwładnych.
 • Tak umierał idol milionów! Tajemnicze zdjęcia

  Policja w Seattle udostępniła niepublikowane dotychczas zdjęcia wykonane w miejscu samobójstwa lidera Nirvany, Kurta Cobaina. Jak poinformowano, detektyw, który jakiś czas temu przeglądał materiały dotyczące tego tragicznego incydentu, natrafił na kilka niewywołanych rolek filmu. To właśnie z nich pochodzą udostępnione materiały. 5 kwietnia przypada 20. rocznica samobójczej śmierci artysty. Cobain uciekł z kliniki leczenia uzależnień, do której zgłosił się celem odbycia kuracji odwykowej. Następnie udał się do swojego letniego domu w Seattle, gdzie odebrał sobie życie, strzelając sobie w twarz ze strzelby Remington. Chociaż śledczy nigdy nie mieli wątpliwości co do tego, że Cobain zmarł śmiercią samobójczą, nie brak takich, którzy odrzucają tę wersję wydarzeń. Do dziś można spotkać się z licznymi teoriami spiskowymi, których autorzy twierdzą, że Cobaina zamordowano.