sąd okręgowy

Artykuły - Sąd okręgowy (1074)

 • Korupcja w piłce. 10 byłych graczy GKS Bełchatów prawomocnie skazanych

  Korupcja w piłce. 10 byłych graczy GKS Bełchatów prawomocnie skazanych

  Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał wyrok wobec 10 piłkarzy skazanych za ustawianie meczów GKS Bełchatów. Wśród skazanych są m.in. znani niegdyś piłkarze, byli reprezentanci Polski: Radosław M., Dariusz P. i Łukasz G. - informuje blog "Piłkarska Mafia".
 • Przedwojenna spółka Giesche bezprawnie powołana na nowo

  Nabywcy dokumentów przedwojennej spółki Giesche nie mieli prawa powołać jej na nowo i domagać się odszkodowań z tego tytułu. Tak postanowił dzisiaj katowicki sąd okręgowy.
 • Sędzia Ryszard Milewski wrócił do pracy. Skazał rowerzystę

  Sędzia Ryszard Milewski wrócił do pracy. Skazał rowerzystę

  Organizator rowerowych mas krytycznych w Gdyni musi zapłacić 300 złotych mandatu za jazdę rowerem po nadmorskiej promenadzie - taki wyrok zapadł przed sądem w Gdańsku. Co ciekawe, wydał go sędzia Ryszard Milewski, nazwany przez media "sędzią na telefon". Były prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku wrócił do pracy po aferze ze swoim udziałem i wielomiesięcznym zwolnieniu lekarskim.
 • Lekarz uniewinniony od zarzutów nielegalnej aborcji i korupcji

  Sąd Okręgowy w Lublinie uniewinnił w środę ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Chełmie (woj. lubelskie) Krzysztofa W., którego prokuratura oskarżyła o usiłowanie nielegalnego przerwania ciąży i korupcję.
 • Śmierć 10-latków. Proces ws. wypadku rozpocznie się 27 lutego

  Proces w sprawie wypadku w Kozach (woj. śląskie), w którym 21-letnia kobieta pod wpływem amfetaminy śmiertelnie potrąciła dwóch małych chłopców, rozpocznie się 27 lutego przed bielskim sądem rejonowym - poinformował rzecznik bielskiego sądu okręgowego Jarosław Sablik.
 • "Newsweek" przegrał spór sądowy z Opus Dei

  "Newsweek" przegrał spór sądowy z Opus Dei

  "Newsweek" ma zmieścić sprostowanie i odpowiedź Opus Dei na publikacje tygodnika z 2011 r., gdzie pisano m.in., że ta katolicka organizacja działa niejawnie i prowadzi własną sieć szkół - orzekł w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie.
 • Wpłynęła kaucja za "Starucha". Piotr S. może opuścić areszt

  Wpłynęła kaucja za "Starucha". Piotr S. może opuścić areszt

  Oskarżony w sprawie handlu amfetaminą nieformalny lider pseudokibiców Legii Warszawa Piotr S., ps. Staruch, może opuścić areszt; do sądu wpłynęło 80 tys. zł kaucji - poinformował PAP w piątek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga.
 • Były oficer policji skazany za znęcanie się nad żoną

  Karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat utrzymał w mocy Sąd Okręgowy w Lublinie wobec b. oficera policji Tomasza S., który został uznany winnym znęcania się nad żoną.