Sąd Najwyższy

Artykuły - Sąd Najwyższy (348)

 • Wiceminister sprawiedliwości ostrzega Sąd Najwyższy

  Wiceminister sprawiedliwości ostrzega Sąd Najwyższy

  "Jestem zdziwiony, że Sąd Najwyższy nie zawiesił swojego postępowania w sprawie byłych szefów CBA" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. "Jeżeli SN nie zawiesi postępowania, może to skutkować nawet odpowiedzialnością karną" - dodał.
 • RMF: Prezydent usłyszy od szefa KRS propozycję

  RMF: Prezydent usłyszy od szefa KRS propozycję

  ​Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa będzie prosił prezydenta o zwołanie ponadpartyjnego okrągłego stołu w sprawie reformy sądownictwa i apelował o zawetowanie ustawy o Sądzie Najwyższym - dowiedział się reporter RMF FM. O godz. 11 prezydent spotka się z I prezes SN Małgorzatą Gersdorf, a potem z Dariuszem Zawistowskim, szefem KRS.
 • ​Kolejny błąd w ustawie o Sądzie Najwyższym

  ​Kolejny błąd w ustawie o Sądzie Najwyższym

  Artykuł 63 ustawy o Sądzie Najwyższym jest sprzeczny z artykułem 92 - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
 • Krótki przewodnik po zmianach w sądownictwie

  Krótki przewodnik po zmianach w sądownictwie

  Dlaczego opozycja tak mocno protestuje, a obóz rządzący tak mocno upiera się przy zmianach w sądownictwie? I co właściwie wydarzyło się w ostatnich dniach? Uporządkujmy.
 • Spór o Sąd Najwyższy odstraszy inwestorów

  Spór o Sąd Najwyższy odstraszy inwestorów

  Spór o Sąd Najwyższy zaszkodzi polskiej gospodarce. Będzie mieć negatywny wpływ na inwestycje, które zmniejszyły się już w minionym roku, z powodu ryzyka związanego ze zmianami prawnymi.
 • Spór o Sąd Najwyższy [NA ŻYWO, CZĘŚĆ II]

  Spór o Sąd Najwyższy [NA ŻYWO, CZĘŚĆ II]

  W czwartek Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym. W piątek to samo ma zrobić Senat. W całej Polsce odbyły się protesty. Przed Pałacem Prezydenckim domagano się od Andrzeja Dudy weta. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.
 • ​Poseł PiS wycofał swój podpis pod ustawą o Sądzie Najwyższym

  ​Poseł PiS wycofał swój podpis pod ustawą o Sądzie Najwyższym

  Poseł Bartłomiej Wróblewski poprosił Marszałka Sejmu o wykreślenie jego nazwiska z ustawy o Sądzie Najwyższym.
 • ​PO: Kaczyński się nie cofnie. To jest walka o polską suwerenność

  ​PO: Kaczyński się nie cofnie. To jest walka o polską suwerenność

  "Jarosław Kaczyński chce przejąć władzę dyktatorską, a do tego potrzebne jest mu panowanie nad władzą sądowniczą" - powiedział w czwartek lider PO Grzegorz Schetyna, krytykując projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. W piątek ma się zebrać zarząd krajowy PO.
 • Sąd Najwyższy: Projekt PiS narusza niezależność sądów

  Sąd Najwyższy: Projekt PiS narusza niezależność sądów

  Jako "naruszenie niezależności sądów" Sąd Najwyższy ocenił możliwość odwołania, bez konieczności podania przyczyn, wszystkich prezesów i wiceprezesów sądów przez ministra sprawiedliwości - w pół roku od wejścia w życie projektu PiS ws. zmian w sądownictwie.
 • Jak skarga pauliańska chroni wierzyciela?

  Jak skarga pauliańska chroni wierzyciela?

  Jan Kowalski pożyczył od swojego przyjaciela Adama Nowaka w grudniu 2015 r. kwotę w wysokości 50 000 PLN na leczenie swojej żony. Do dnia dzisiejszego nie oddał pieniędzy, tłumacząc się trudną sytuacją finansową. Cztery miesiące temu Adam spotkał córkę Jana, która chwaliła się swojej koleżance nowym samochodem, który dostała od ojca. Adam próbował skontaktować się ze swoim dłużnikiem i wyjaśnić zaistniałą sytuację, ale przyjaciel nie odbiera telefonów. Co w tej sytuacji Adam Nowak może zrobić?

Filmy - Sąd Najwyższy (16)