Rzym

Synonimy:
Rome,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rzym (776)

 • Saperzy na ulicach Rzymu

  Saperzy na ulicach Rzymu

  Saperzy i psy wykrywające ładunki wybuchowe będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości Wielkiego Tygodnia w Rzymie i Watykanie - takie nadzwyczajne kroki przewiduje plan uzgodniony w czwartek przez władze stolicy Włoch i miejską policję.
 • Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Rzymu

  Zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Rzymu

  Władze Rzymu wprowadziły zakaz wjazdu ciężarówek do centrum Rzymu w czasie świąt Bożego Narodzenia, w sylwestra, Nowy Rok i Trzech Króli. To środek prewencji zastosowany po zamachu na targu świątecznym w Berlinie, którego terrorysta dokonał przy użyciu tira.
 • Rzym nie chce igrzysk. "Przez 20 lat nie będzie warunków"

  Rzym nie chce igrzysk. "Przez 20 lat nie będzie warunków"

  Prezes Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) Giovanni Malago poważnie obawia się, że po rezygnacji Rzymu ze starań o organizację igrzysk w 2024 roku, przez najbliższe 20 lat nie będzie warunków ku temu, aby ponownie starać się o największą sportową imprezę świata.
 • Rzym wycofał się z walki o organizację letnich igrzysk w 2024 roku

  Rzym wycofał się z walki o organizację letnich igrzysk w 2024 roku

  Burmistrz Rzymu Virginia Raggi okazała się nieugięta i potwierdziła, że stolica Włoch wycofuje się z walki o prawo organizacji Igrzysk XXXIII Olimpiady w 2024 roku.
 • Rzym wycofa się z walki o igrzyska w 2024 roku

  Rzym wycofa się z walki o igrzyska w 2024 roku

  Wszystko wskazuje na to, że Rzym wycofa się z walki o prawo do organizacji letnich igrzysk olimpijskich w 2024 roku.
 • Nadchodzi erupcja kompleksu wulkanów oddalonych o 20 km od Rzymu

  Nadchodzi erupcja kompleksu wulkanów oddalonych o 20 km od Rzymu

  We Włoszech można znaleźć jedne z najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie, ale do niedawna Rzym był uważany za stosunkowo bezpieczne miejsce. To już nieaktualne. Najnowsze badania wskazują, że Góry Albańskie, kompleks wulkaniczny oddalony o zaledwie 20 km od Rzymu, budzi się do życia.
 • Rekordowy sezon turystyczny w Polsce. Obłożenie hoteli w Gdańsku i Sopocie wyższe niż w Barcelonie i Rzymie

  Rekordowy sezon turystyczny w Polsce. Obłożenie hoteli w Gdańsku i Sopocie wyższe niż w Barcelonie i Rzymie

  Od czasów II wojny światowej Polska nie odnotowała takiego wzrostu sprzedaży usług turystycznych jak w tym roku. Sezon jeszcze się nie skończył, a już jest rekordowy pod względem obłożenia miejsc noclegowych oraz korzystania z usług okołoturystycznych, jak gastronomia czy spa. Na wysokie wskaźniki popularności wpłynęły trzy czynniki: kryzys imigracyjny, wysoki kurs euro i wzrost znaczenia marki Polska.
 • ​Włochy: Dla prezydenta Iranu zasłonięto nagie posągi

  ​Włochy: Dla prezydenta Iranu zasłonięto nagie posągi

  Specjalne środki ostrożności, a raczej - jak zauważają włoskie media - przyzwoitości, zastosowano w Muzeach Kapitolińskich w Rzymie, gdzie w poniedziałek wieczorem był prezydent Iranu Hasan Rowhani. Całkowicie zasłonięto statuy z wszelkimi elementami nagości.
 • Turystyka: Rzym prowadza kary za niedopałki

  Turystyka: Rzym prowadza kary za niedopałki

  Turystyka: Stolica Włoch bierze przykład z innych miast, i wprowadza kary za rzucenie niedopałków na ulicach Rzymu. Proponowana kara to 150-200 euro za niedopałek.
 • Rok Święty Miłosierdzia da zarobić?

  Rok Święty Miłosierdzia da zarobić?

  Rok Święty w Rzymie, który rozpocznie się 8 grudnia, "wart" jest ponad 11 miliardów euro prognozują eksperci. Według analityków do Wiecznego Miasta przyjedzie 25 milionów pielgrzymów. To wielka szansa dla stolicy Włoch, która ma poważne problemy finansowe.

Filmy - Rzym (17)

 • 500 euro za kanapkę, czyli Rzym i zakaz... biwakowania

  Do Rzymu przyjeżdżają turyści z całego świata. Kochają Wieczne Miasto za wdzięk, urok, kawę i jedzenie, choć z tym ostatnim może być ciężko. Obowiązuje tu bowiem… zakaz biwakowania. Władze co prawda nie mają tu na myśli rozbicia namiotu i pieczenia kiełbasek przy ognisku rozpalonym w centrum miasta, ale za kanapkę zjedzoną na ławce, na schodach Hiszpańskich lub wypicie napoju w pobliżu innych zabytków zapłacicie naprawdę ogromną karę… 500 euro!
 • Wieczne Miasto tonie w morzu śmieci

  Rzym odwiedza rocznie miliony turystów, zachwycają się oni tamtejszą architekturą i atmosferą. Jednak w oczy coraz częściej rzucają się negatywne zjawiska. Stolica Włoch tonie w morzu śmieci, a na obrzeżach miasta rośnie przestępczość. Wszędzie można spotkać się z korupcją. Mieszkańcy Wiecznego Miasta postanowili z tym walczyć, w tym celu założono stowarzyszenie. - Tak źle jeszcze nie było - żalił się właściciel delikatesów. Aktywiści mają nadzieję, że dzięki wspólnym wysiłkom uda się przeciwstawić również mafii. Stowarzyszenie zdobywa coraz więcej sympatyków. Na efekty ich pracy trzeba jednak jeszcze poczekać.
 • Konkurs na... kradzież roweru!

  Akcja zorganizowana przez miłośników rowerów. Postanowili sprawdzić, w którym z trzech Europejskich miast, Rzymie, Amsterdamie i Pradze, najszybciej stracimy nieprzypięty rower. Dla złodzieja przygotowali konfetti i orkiestrę. Sprawdźcie, które miasto zwycięży!
 • Zabójczy smog zagraża nie tylko zdrowiu

  Prawie cztery tysiące rzymskich zabytków jest zagrożonych z powodu smogu. Wyniki badań przeprowadzonych w stolicy Włoch wskazują jednoznacznie, że smog powoduje niszczenie pozostałości starożytnych budowli i posągów. Walka ze szkodliwym zjawiskiem w wiecznym mieście nie jest wcale łatwiejsza niż w Krakowie, gdzie w ostatnich dniach poziom stężenia szkodliwego pyłu nawet czterokrotnie przekroczył normę. Okazuje się więc, że smog nie tylko truje mieszkańców jednego z najpiękniejszych polskich miast, ale zagraża też krakowskim zabytkom. W związku ze znacznym przekroczeniem norm, władze Krakowa ogłosiły drugi stopień zagrożenia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zdecydowanie odradza wychodzenie z domów, a prezydent miasta, Jacek Majchrowski, dąży do wprowadzenia zakazu ruchu samochodowego w centrum miasta.