Rzym

Synonimy:
Rome,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rzym (774)

Filmy - Rzym (15)

 • Konkurs na... kradzież roweru!

  Akcja zorganizowana przez miłośników rowerów. Postanowili sprawdzić, w którym z trzech Europejskich miast, Rzymie, Amsterdamie i Pradze, najszybciej stracimy nieprzypięty rower. Dla złodzieja przygotowali konfetti i orkiestrę. Sprawdźcie, które miasto zwycięży!
 • Zabójczy smog zagraża nie tylko zdrowiu

  Prawie cztery tysiące rzymskich zabytków jest zagrożonych z powodu smogu. Wyniki badań przeprowadzonych w stolicy Włoch wskazują jednoznacznie, że smog powoduje niszczenie pozostałości starożytnych budowli i posągów. Walka ze szkodliwym zjawiskiem w wiecznym mieście nie jest wcale łatwiejsza niż w Krakowie, gdzie w ostatnich dniach poziom stężenia szkodliwego pyłu nawet czterokrotnie przekroczył normę. Okazuje się więc, że smog nie tylko truje mieszkańców jednego z najpiękniejszych polskich miast, ale zagraża też krakowskim zabytkom. W związku ze znacznym przekroczeniem norm, władze Krakowa ogłosiły drugi stopień zagrożenia. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska zdecydowanie odradza wychodzenie z domów, a prezydent miasta, Jacek Majchrowski, dąży do wprowadzenia zakazu ruchu samochodowego w centrum miasta.
 • Utalentowany Dario Rossi

  Nie potrzeba perkusji, aby być mistrzem bębnów!
 • Papież wraz z Rzymem chce zorganizować IO 2024

  Najmniejsze państwo świata chce zorganizować letnie igrzyska olimpijskie. Papież Franciszek poparł oficjalną kandydaturę Rzymu jako gospodarza imprezy w 2024 roku. Foto Olimpik/x-news