rząd

Synonimy:
rządowy,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rząd (6594)

Filmy - Rząd (96)

 • Szydło: Wniosek PO obraża inteligencję Polaków, zabiera czas Sejmowi

  - Ten wniosek nie tylko obraża inteligencję Polaków, ale też zabiera po prostu czas wysokiej izbie, bo wydaje mi się, że w tej chwili jest dużo więcej ważnych spraw, którymi powinniśmy się zajmować, niż dyskutowanie na temat takich kłamliwych oszczerstw - mówiła w Sejmie Beata Szydło w odpowiedzi na złożony przez posłów PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla jej rządu. W odpowiedzi na słowa premier posłowie z ław opozycji rozległo się skandowanie: "do dymisji!”. Zanim na mównicę wkroczył Grzegorz Schetyna, by uzasadnić wiosek o wotum, członkowie rządu z Szydło na czele opuścili salę sejmową. Wystąpieniu Schetyny przysłuchiwała się tylko minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Sama Szydło udała się natomiast do Pałacu Prezydenckiego, by wziąć udział w spotkaniu z prezydentem i szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
 • Rząd Beaty Szydło

  Skład rządu Beaty Szydło.
 • Czy rządowi wystarczy pieniędzy na podwyżki dla pracowników budżetówki

  Wzrost PKB w wysokości 3,8%, inflacja 2,3% oraz stopa bezrobocia 6,4% to główne założenia do projektu ustawy budżetowej na rok 2018. Najbardziej zaskakujący jest mały wzrost wydatków.
 • Rząd chroni górnictwo, a polityki energetycznej nadal nie mamy

  Nadal nie mamy w Polsce perspektyw na długofalową, szeroką politykę energetyczną do 2050 r., która wytyczyłaby jasny kurs. W obecnych warunkach skazujemy się na gaszenie pożarów i łatania dziur, takich jak kryzysy w górnictwie.