Ryszard Petru

Synonimy:
Ekonomista Ryszard Petru,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Ryszard Petru (138)

 • ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  ​Ryszard Petru do Kamili Gasiuk-Pihowicz: Zamknij się

  Cotygodniowa rubryka Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego w tygodniku "Sieci Prawdy" przynosi soczystą plotkę z obozu Nowoczesnej.
 • Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  Petru: Politykom PiS nie służy debata o podwyżce, bo pokazuje, że kłamią

  "Politykom PiS nie służy debata na temat podwyżki cen paliwa, bo ewidentnie pokazuje, że kłamią" - ocenił lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Jak dodał, nieprawdą okazały się zapowiedzi PiS, że obietnice wyborcze będą realizowane bez podwyższania podatków.
 • Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes - Petru

  - Przyjęcie euro to dla Polski strategiczny interes gospodarczy i polityczny; to ożywienie wymiany handlowej i zwiększenie polityki bezpieczeństwa - powiedział w czwartek w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.
 • Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Ryszard Petru komentuje spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Theresą May

  Polska nie wygląda na poważny kraj; najważniejsze sprawy jedzie załatwiać "pierwszy sekretarz", a premier czeka na rozkazy - tak lider Nowoczesnej Ryszard Petru skomentował spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.
 • Trzeba odczarować temat przystąpienia Polski do strefy euro - Petru

  Trzeba odczarować temat przystąpienia Polski do strefy euro - Petru

  - Temat przystąpienia Polski do strefy euro trzeba odczarować, bo wkrótce może się okazać, że prawdziwa UE będzie w strefie euro, a my będziemy mogli tylko przejeżdżać przez granice bez paszportów - podkreślił lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas debaty dot. gospodarki.
 • Ryszard Petru odpowiada na propozycję Jarosława Kaczyńskiego

  Ryszard Petru odpowiada na propozycję Jarosława Kaczyńskiego

  ​Nowoczesna nigdy nie przyłoży ręki do zmian prawa wyborczego, które da szansę PiS na większą władzę w Polsce - oświadczył w poniedziałek w Szczecinie lider Nowoczesnej Ryszard Petru, nawiązując do planów PiS dotyczących zmian w ordynacji wyborczej do samorządów.
 • ​Ryszard Petru: Nie muszę mówić, gdzie byłem na sylwestra

  ​Ryszard Petru: Nie muszę mówić, gdzie byłem na sylwestra

  Lider Nowoczesnej Ryszard Petru komentował w TVN 24 swoją zagraniczną podróż w trakcie sejmowego protestu opozycji.
 • ​Ryszard Petru: Prezydent i premier kłamali

  ​Ryszard Petru: Prezydent i premier kłamali

  "Premier i prezydent oszukali nas, kłamiąc, że podwyższą kwotę wolną od podatku dla wszystkich" - powiedział w Radiu Zet Ryszard Petru, lider Nowoczesnej.
 • ​Ryszard Petru: W USA nie ma Misiewiczów

  ​Ryszard Petru: W USA nie ma Misiewiczów

  "Nowoczesna jest pierwszym ugrupowaniem, w którym większość posłów straciła finansowo na wejściu do polityki" - przekonuje w rozmowie z "Super Expressem" Ryszard Petru.
 • Petru o pomysłach Schetyny: To nie ma sensu

  Petru o pomysłach Schetyny: To nie ma sensu

  Kompromis aborcyjny w konstytucji? To nie ma sensu. Likwidacja CBA i IPN? Te instytucje nie stanowią w Polsce problemu – w ten sposób szef Nowoczesnej Ryszard Petru odniósł się do pomysłów Grzegorza Schetyny przedstawionych podczas niedzielnej konwencji Platformy Obywatelskiej.

Filmy - Ryszard Petru (44)

 • "To hucpa, z tego nic nie wynika". R. Petru o propozycji prezydenta ws. przeprowadzenia referendum konstytucyjnego

  To hucpa, z tego referendum nic nie wynika. Konstytucja jest bardzo złożonym dokumentem – powiedział Ryszard Petru, komentując propozycję prezydenta o przeprowadzeniu referendum ws. zmiany konstytucji. Jak dodał, referendum nie określi, jaki ustrój będzie panował w Polsce. Zauważył również, że duży wpływ na jego wyniki będą miały osoby, które będą układać pytania. - Nie ma potrzeby przeprowadzania referendum, niech prezydent przedstawi konkretne propozycje zmian w konstytucji – stwierdził Ryszard Petru. Prezydent chce zgody Senatu na referendum. Andrzej Duda mówił o tym w telewizyjnym orędziu. Głosowanie dotyczące zmian w konstytucji miałoby się odbyć 11 listopada 2018 r.
 • R. Petru: Jeśli PO nie zmieni zdania ws. programowych, nie będzie koalicji z Nowoczesną

  Jeśli PO nie zmieni zdania w fundamentalnych kwestiach, jak rozdział państwa od Kościoła, uchodźcy czy zagadnienia gospodarcze, koalicja w wyborach samorządowych czy parlamentarnych byłaby nie fair wobec wyborców Nowoczesnej - stwierdził Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej zaznaczył, że warunkiem ewentualnej koalicyjnej współpracy oby centrowych ugrupowań musiałoby być wspólne minimum programowe, a więc przezwyciężenie owych fundamentalnych rozbieżności.
 • R. Petru: Są sprawy fundamentalne, w których opozycja powinna współpracować

  Musimy walczyć z populizmem, który może doprowadzić kraj do bankructwa. Są kwestie fundamentalne, takie jak: demokracja, niezależność wymiaru sprawiedliwości, miejsce Polski w Europie. W tych miejscach powinniśmy być ponad podziałami we wspólnej sprawie, bo tylko wtedy będziemy skuteczni. Ale na co dzień wyborcy chcą móc głosować na partie, które reprezentują ich poglądy z nadzieją, że potem między tymi partiami w sprawach fundamentalnych może istnieć możliwość współpracy - powiedział Ryszard Petru. Podczas "Marszu Wolności" środowisk opozycyjnych szef PO Grzegorz Schetyna przekonywał, że jedyną drogą dla partii opozycyjnych i niezależnych środowisk jest jedność. Zadeklarował również chęć utworzenia wspólnej listy w najbliższych wyborach parlamentarnych. - Ja mam problem ze wspólną listą. Jeżeli PO proponuje 13. emeryturę i 500 zł na pierwsze dziecko, to ja mówię „nie”. Nie po to powstaliśmy, żeby rozdawać pieniądze, których nie ma. Nasz elektorat nie zgodzi się na to – powiedział Ryszard Petru.
 • Petru: W przypadku Warszawy nie widzę możliwości współpracy z PO

  „Wniosek o wotum nieufności dla ministra Błaszczaka jest w Sejmie. Mamy 31 posłów. Ja nie zbieram podpisów na bieżąco, ale wiem, że pod wnioskiem podpisują się posłowie innych klubów. Mam apel do posłów PO, by zechcieli podpisać się pod tym wnioskiem” – powiedział Ryszard Petru w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. „Zaproponowaliśmy wspólne działanie opozycji, nie widzę żadnego powodu, dla którego nie mielibyśmy składać takiego wniosku; gdyby udało się go złożyć, było to wielkie osiągnięcie, które pokazałoby siłę opozycji” – dodał przewodniczący Nowoczesnej. Petru poinformował także, że wspólne posiedzenie prezydiów klubów Nowoczesnej i PO odbędzie się "w najbliższym czasie". "Jak będzie oficjalny termin, to podam – teraz go dogadujemy” – zaznaczył. Gość Marcina Zaborskiego zadeklarował także wolę współpracy z PO „w kwestiach fundamentalnych”, takich jak obrona TK i sądownictwa. Odnosząc się do wyborów samorządowych Petru stwierdził: „W przypadku Warszawy nie widzę możliwości współpracy; przedstawiam propozycję – startujemy w tych wyborach oddzielnie, ale jeśli do II tury wejdzie nasz kandydat, to popiera go PO, a jeśli będzie to kandydat PO, to my go popieramy”.