rynki wschodzące

Synonimy:
emerging markets,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Rynki wschodzące (2)

 • Rajd obligacji rynków wschodzących, wersja 2.0

  Rajd obligacji rynków wschodzących, wersja 2.0

  Dla obligacji rynków wschodzących rok rozpoczął się dość burzliwie. W pierwszych dniach stycznia główne wskaźniki tych obligacji odnotowały rekordowe maksima bez względu na to, iż na wyniki podstawowych obligacji wpływał fakt powszechnie rosnącej rentowności.
 • Perspektywy dla polskich akcji nie są już tak klarowne

  Perspektywy dla polskich akcji nie są już tak klarowne

  Perspektywy dla polskich akcji na 2018 rok nie są już tak klarowne, jak na początku obecnego roku. Hossa na świecie jest już zaawansowana, dynamika zysków spółek nie jest już tak wysoka, a dodatkowo rośnie presja płacowa, która docelowo może wpłynąć na wzrost inflacji.
 • Globalny wzrost PKB utrzyma się , banki centralne ostrożne

  Globalny wzrost PKB utrzyma się , banki centralne ostrożne

  Światowa gospodarka utrzyma w 2018 r. solidne tempo wzrostu, a inflacja pozostanie niska - uważają uczestnicy debaty PAP Biznes "Strategie rynkowe". Ich zdaniem banki centralne nadal będą ostrożnie podejmować decyzje, by nie zaskakiwać rynków.
 • Polska w 2018 r. może być faworytem rynków?

  Polska w 2018 r. może być faworytem rynków?

  Akcje są najlepszym typem inwestycyjnym na 2018 r. - ocenili zarządzający biorący udział w debacie PAP Biznes "Strategie rynkowe TFI 2018". Zarządzający oczekują kontynuacji hossy na Wall Street, ich zdaniem dobre perspektywy mają wybrane rynki wschodzące tym Polska.
 • Zmienność na giełdach najniższa od kryzysu

  Zmienność na giełdach najniższa od kryzysu

  Zdaniem analityków na rynkach mamy obecnie najniższą od czasu kryzysu finansowego zmienność co sugeruje, by przy inwestowaniu w akcje zachować szczególną ostrożność.
 • 2018 rokiem waluty antyrządowej!

  2018 rokiem waluty antyrządowej!

  Główny ekonomista, CIO i dyrektor ds. obrotu w Saxo Banku prezentuje swoje prognozy dotyczące kluczowych czynników na rynkach, w tym Chin, elektryfikacji, kryptowalut, recesji i polityki, które mogą odegrać ważną rolę w 2018 roku.
 • Rynki wschodzące stawiają czoła przeciwnościom, kluczowa dywersyfikacja aktywów

  Rynki wschodzące stawiają czoła przeciwnościom, kluczowa dywersyfikacja aktywów

  Od grudnia 2015 roku, kiedy Rezerwa Federalna (Fed) podniosła stopy procentowe po raz pierwszy od czerwca 2006 roku, inwestorzy spoglądają na rynek obligacji i obawiają się, że spready długu korporacyjnego i rządowego wzrosną.
 • Polska awansuje do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata

  Polska awansuje do najbardziej rozwiniętych gospodarek świata

  Polska jest pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, który znalazł się w grupie 25 najbardziej rozwiniętych gospodarek świata. Analitycy FTSE Russel awansują Polskę, decyzja wejdzie w życie we wrześniu 2018 r., podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).
 • Wschód czy zachód rynków wschodzących?

  Wschód czy zachód rynków wschodzących?

  Dla jednych zaczęła się dekada handlu na rynkach wschodzących. Inni uważają, że kraje rozwijające są dla inwestorów największym źródłem ryzyka. Podczas gdy ETF odwzorowujące zachowanie spółek emerging markets są blisko rekordowych poziomów, indeks ryzyka dla aktywów z tego obszaru wzrósł dwukrotnie od początku roku. W jakim kierunki zmierzają rynki wschodzące?
 • Obligacje "Nowej Europy" mogą przynieść zysk

  Obligacje "Nowej Europy" mogą przynieść zysk

  Obligacje krajów strefy euro zaczęły tracić po ostatnich wypowiedziach członków Europejskiego Banku Centralnego. Zdaniem ekspertów, zysków na rynku obligacji warto obecnie poszukać w "Nowej Europie", m.in. na Węgrzech i w Turcji.W regionie Europy Środkowo-Wschodniej wciąż atrakcyjnie prezentują się obligacje polskie.

Filmy - Rynki wschodzące (2)

 • Niskie stopy. Gdzie szukać zysku?

  Lokaty czy konta oszczędnościowe nie dają już takich zysków. Coraz niższe stopy procentowe powodują, że chcąc inwestować pieniądze trzeba dobrze pomyśleć. Gdzie szukać dobrych inwestycji? O tym rozmawiano w czasie konferencji Inwestowanie na Rynkach Wschodzących. Wypowiedź: Piotr Osiecki, prezes zarządu, Altus TFI, Aleksander Mokrzycki, CFA, wiceprezes, BPH TFI
 • Obligacje Polski zamiast diamentów

  "Dobrym strzałem" inwestycyjnym na 2012 rok mogą być obligacje rynków wschodzących, czyli obligacje takich państw jak Polska, Malezja czy Indonezja - przewiduje Paweł Cymcyk z ING TFI.