ryby

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
ryby (zwierzęta) ,

Artykuły - Ryby (330)

 • Polska największym importerem norweskiego łososia

  Polska największym importerem norweskiego łososia

  W 2017 roku Polska była najważniejszym odbiorcą norweskiego łososia. Na nasz rynek trafiło w ubiegłym roku 132 tysiące ton tej ryby, wynika z raportu Norweskiej Rady ds. Eksportu Ryb i Owoców Morza.
 • Jaka ryba na obiad?

  Jaka ryba na obiad?

  Około 30% światowych zasobów ryb jest przełowionych, a aż 60% poławianych na najwyższym możliwym poziomie. Problem jest na tyle poważny, że bez podjęcia odpowiednich działań za 40 lat poławiane ryby mogą zniknąć z mórz i oceanów świata, a tym samym ze sklepów i naszych stołów. Kto może to zmienić i jak?
 • Dzieci powinny jeść ryby

  Dzieci powinny jeść ryby

  Konsumpcja ryb sprzyja osiąganiu wyższych wyników na skali inteligencji przez dzieci w wieku szkolnym. Efekt ten związany jest prawdopodobnie z lepszą jakością snu – twierdzą badacze z Uniwersytetu Pensylwanii (USA).
 • UOKiK: Jak kupić dobrą rybę na święta? Kontrola Inspekcji Handlowej

  UOKiK: Jak kupić dobrą rybę na święta? Kontrola Inspekcji Handlowej

  Inspekcja Handlowa sprawdziła jakość ryb, owoców morza i przetworów z nich * Dopatrzyła się nieprawidłowości w ponad 70 proc. sklepów i hurtowni * Najwięcej zastrzeżeń kontrolerzy mieli do ryb mrożonych.
 • Odkryto nowy gatunek samogłowa - może ważyć nawet dwie tony

  Odkryto nowy gatunek samogłowa - może ważyć nawet dwie tony

  Naukowcy potrzebowali czterech lat, aby znaleźć nowy gatunek największej ryby kostnoszkieletowej na świecie. Niektóre okazy samogłowów mogą ważyć nawet dwie tony!
 • Zdrów jak ryba?

  Zdrów jak ryba?

  Lekarze i dietetycy zalecają, byśmy jedli ryby jak najczęściej.
 • Wakacyjna ryba

  Wakacyjna ryba

  ​Liczysz, że nad morzem zjesz dobrą i świeżą rybę? Wbrew krążącym po sieci opiniom jest to możliwe. Nie znaczy to jednak, że nie trzeba pozostać czujnym. Zwłaszcza, że ryby są zdrowe i polecane dla dzieci. Na co zatem zwracać uwagę?
 • Centra sprzedaży ryb nie poprawiły konkurencyjności

  Centra sprzedaży ryb nie poprawiły konkurencyjności

  Centra pierwszej sprzedaży ryb pozytywnie wpłynęły na rozwój portów i przystani morskich, ale ich wpływ na poprawę konkurencyjności sektora rybackiego był niewielki - wynika z opublikowanej ostatnio informacji Najwyższej Izby Kontroli (NIK).
 • Jak wybrać dobrego karpia?

  Jak wybrać dobrego karpia?

  Karp - król bożonarodzeniowego stołu, bez którego niejeden Polak nie wyobraża sobie wigilijnej kolacji. By zapobiec świątecznej tragedii, warto zaopatrzyć się w rybę ze sprawdzonego źródła. Sekret jego wyjątkowego smaku zależy bowiem od warunków jego hodowli.
 • Nie kupuj karpia w worku. Sprawdź, czy jest świeży

  Nie samym karpiem żyje człowiek. Coraz więcej Polaków oprócz typowych świątecznych potraw przygotowuje na święta coś nietradycyjnego. Na naszych stołach zaczynają pojawiać się np. owoce morza.

Filmy - Ryby (31)

 • A czy ty przed świętami czujesz się na stoisku rybnym jak ryba w wodzie?

  Jak wynika z prezentacji „Rynek ryb i spożycie w 2016 roku”, statystyczny Polak zjadł w ubiegłym roku 12,69 kg ryb. Najczęściej wybieraliśmy mintaja (2,72 kg). Kolejne miejsca zajęły śledź (2,70 kg), dorsz (1,05 kg) i łosoś (0,87 kg). Królujący na naszych wigilijnych stołach karp zajął siódmą pozycję, ex aequo z tuńczykiem (0,58 kg). Niezależnie od tego, jakie ryby kupujemy, zwracajmy uwagę, aby były one świeże.
 • Przepis na halibuta w sosie porowym

  Halibut to właściwie ryba idealna! Nie jest zbyt droga, a jej charakterystyczny smak ma tysiące zwolenników na całym świecie! Świetnie nadaje się do przyrządzania wyrazistych w smaku potraw rybnych, łatwo ją filetować, ma też niewiele ości, co jest niezaprzeczalną zaletą dla wszystkich, którzy unikają mięsa ryb właśnie z ich powodu. Mają mnóstwo białka i świetnie sprawdzają się dla osób na diecie! Tym razem mamy dla was przepis na szybki obiad - halibuta w sosie porowym. Wystarczy parę chwil!
 • Łosoś po szwedzku - szybki przepis

  Łosoś to jedna z najpyszniejszych ryb, której zwarte, o charakterystycznym kolorze mięso jest nie tylko niebywale smaczne, ale również bardzo zdrowe! Świetnie smakuje delikatnie upieczony czy uduszony, jako danie główne sprawdza się doskonale! Tym razem mamy dla was przepis na klasyczny sposób podawania łososia - oto łosoś po szwedzku, którego przygotujecie dosłownie w parę chwil!
 • Przepis na nuggetsy rybne z sosem ze śliwki

  Rybne nuggetsy to pyszna i zdrowa odmiana dla klasycznych, drobiowych nuggetsów, które idealnie sprawdzają się jako przekąska na przyjęcia czy choćby szybkie danie do pracy. Świeże mięso z fileta dorsza w łączeniu z odrobiną płatków - jaglanych i kukurydzianych, a do tego przepyszny sos z sokiem z mandarynek, śliwką kalifornijską i odrobiną sosu sojowego - jeszcze nie raz będziecie chcieli wrócić do tego przepysznego smaku rybnych nuggetsów!