RP

Synonimy:
Ruch Patriotyczny RP, Ruch Patriotyczny Rzeczypospolitej Polskiej
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - RP (1423)

 • PSL: PiS chce powrotu do IV RP, to bardzo niebezpieczne

  PSL: PiS chce powrotu do IV RP, to bardzo niebezpieczne

  Realizacja programu PiS grozi powrotem do IV RP - ocenia PSL. Podczas kongresu programowego Prawa i Sprawiedliwości prezes tej partii Jarosław Kaczyński mówił między innymi o konieczności uporządkowaniu służb mundurowych i specjalnych, umocnienia CBA i NIK i przywrócenia dawnych zadań IPN.
 • Karp smażony z masełkiem ziołowym

  Karp smażony z masełkiem ziołowym

  Składniki na 6 porcji: 1 i 1/2 kg karpia, 1 szkl. bułki tartej, 2 jajka, 3 łyżki mąki, 1 łyżka masła, 1 łyżka oleju, sok z 1 cytryny. Na masło ziołowe: 1/4 kostki masła, 4 łyżki posiekanego koperku, szczypiorku, natki, 2 ząbki czosnku, sól, pieprz.
 • Lek czy suplement diety?

  Lek czy suplement diety?

  Półki w aptekach i sklepach uginają się od pigułek, syropów, tabletek musujących. Jedne leczą, inne nie...
 • RP: Niech Polacy głosują przez internet i korespondencyjnie

  Ruch Palikota przygotował projekt umożliwiający Polakom głosowanie przez internet oraz korespondencyjnie w wyborach prezydenckich, parlamentarnych, samorządowych i do PE. Takie rozwiązania podwyższą frekwencję - przekonuje Wincenty Elsner (RP).
 • Sejm odrzucił projekt RP ws. opodatkowania usług finansowych

  Sejm odrzucił projekt RP ws. opodatkowania usług finansowych

  Sejm odrzucił w piątek w pierwszym czytaniu przygotowany przez Ruch Palikota projekt ustawy o opodatkowaniu usług finansowych, który - zdaniem jego autorów - miałby ograniczyć transakcje spekulacyjne.
 • Uroczystości w Dzień Flagi RP: Flaga to symbol dumy

  Flaga jest dla nas przejawem dumy i patriotyzmu, przypomina nam o odwadze i bohaterstwie tych, którzy walczyli za naszą ojczyznę - mówił wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska podczas czwartkowych uroczystości z okazji Dnia Flagi RP.
 • Ruch Palikota namawia samorządy do dofinansowania in vitro

  Ruch Palikota apeluje do par z problemami płodności. Politycy namawiają, aby zgłaszać się do samorządów z prośbą o dofinansowanie metody in vitro i metody zapłodnienia domacicznego.
 • Ruch Palikota proponuje: 16-latkowie do urn wyborczych

  Ruch Palikota proponuje: 16-latkowie do urn wyborczych

  Czynne prawo wyborcze już od 16. roku życia, zagwarantowanie 20 proc. miejsc na listach wyborczych dla osób do 30. roku życia - to niektóre postulaty Ruchu Młodych - młodzieżówki Ruchu Palikota, które zostaną przedstawione na jej sobotnim kongresie.
 • Schetyna: Samobójczy gol Palikota

  Schetyna: Samobójczy gol Palikota

  - To początek nowego czasu w Sejmie. Nowicka jako wicemarszałek bez klubu, będzie przyczyną problemów, a szóstego wicemarszałka, dla Ruchu Palikota, nie będzie - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, Palikot niezdarnie przeprowadził akcje odwoływanie Nowickiej i strzelił samobójczego gola. Jego problemy będą rosnąć. - Palikot przegrał, bo uważa się za właściciela swojego klubu. Jednoosobowe decydowanie o klubie i partii jest niemożliwe. To dotyczy wszystkich - przekonuje gość RMF FM.

Filmy - RP (2)