roboty

Artykuły - Roboty (384)

 • Roboty zabiorą miejsca pracy 60 proc. Niemców

  Roboty zabiorą miejsca pracy 60 proc. Niemców

  ​Z przeprowadzonego badania wynika, że w nadchodzących dekadach niemal 60 proc. Niemców straci swoją pracę na rzecz maszyn i inteligentnych oprogramowań. Robotyzacja i automatyzacja zawodów będzie miała radykalny wpływ na niemieckie społeczeństwo.
 • Czy roboty zastąpią w przyszłości pracę ludzkich rąk?

  Czy roboty zastąpią w przyszłości pracę ludzkich rąk?

  Wyniki międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez Monster.com pokazują, że większość zatrudnionych nie obawia się widma zastąpienia przez inteligentne maszyny.
 • Roboty niczym ludzie

  Roboty niczym ludzie

  ​Amerykańska firma Hanson Robotics słynie z produkcji inteligentnego oprogramowania i robotów, które z wyglądu bardzo przypominają człowieka - potrafią odpowiadać na pytania i realistycznie reagować na różne sytuacje. Jeden z humanoidów został niedawno zaprezentowany w Hong Kongu na wystawie elektroniki AsiaWorld Expo.
 • Nowoczesne jednoramienne roboty w laboratoriach GE

  Nowoczesne jednoramienne roboty w laboratoriach GE

  Pomimo odwiecznej fascynacji ludzkości robotami i mechanicznymi urządzeniami naśladującymi czynności wykonywane przez człowieka, w procesach produkcyjnych nadal aż 90 proc. aktywności nie zostało poddanych automatyzacji. Ich potencjał dostrzegła firma GE, która w swoich fabrykach i laboratoriach wykorzystuje nowoczesne jednoramienne roboty firmy Rethink Robotics.
 • W call contact center roboty mogą zastąpić ludzi

  W call contact center roboty mogą zastąpić ludzi

  ​W branży call contact center pracuje w Polsce ok. 200 tys. osób. Polskie centra obsługują wiele różnych firm w kilkunastu językach. Po 20 latach dynamicznego rozwoju teraz branżę czeka pewna stagnacja, a zagrożeniem dla zatrudnionych w centrach obsługi telefonicznej jest zmierzanie w kierunku automatyki.
 • Nowe zasady odpowiedzialności za wady dzieła i robót budowlanych

  Nowe zasady odpowiedzialności za wady dzieła i robót budowlanych

  Zmiana zasad odpowiedzialności z rękojmi za wady przy sprzedaży, która nastąpiła z dniem 25 grudnia 2014 r., ma również wpływ na odpowiedzialność z rękojmi za wady dzieła i robót budowlanych. Dłuższy jest termin odpowiedzialności, zmodyfikowane zostały uprawnienia i roszczenia zamawiającego (inwestora) w razie ujawnienia wad.
 • Husarion chce dokonać przełomu w robotyce z pomocą Kickstartera

  Husarion chce dokonać przełomu w robotyce z pomocą Kickstartera

  Polski start-up zaprezentował globalnej społeczności projekt o nazwie RoboCORE - "Serce robotów", dzięki któremu ich budowanie ma być o wiele prostsze i tańsze.
 • Rok 2015 pod znakiem drukarek 3D

  Rok 2015 pod znakiem drukarek 3D

  ​W nadchodzącym roku można spodziewać się ogromnego zainteresowania inteligentnymi urządzeniami, robotami i drukarkami 3D. Takiego zdania jest brytyjski futurolog, James Bellini.

Zdjęcia - Roboty (2)

 • nt.interia.pl
  Najciekawsze gadżety z targów CES 2013

Filmy - Roboty (10)