roboty

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Roboty (Film (2005)[Robots] Reż.Chris Wedge) ,

Artykuły - Roboty (464)

 • RMF 24: Polski Masakrator najlepszy w walkach robotów! Zbudowali go studenci z Białegostoku

  RMF 24: Polski Masakrator najlepszy w walkach robotów! Zbudowali go studenci z Białegostoku

  Studenci z Politechniki Białostockiej zajęli dwa miejsca na podium w prestiżowych zawodach RobotChallenge 2017 w Chinach. Polska drużyna SumoMasters wystawiła dwa roboty: Speedster oraz Masakrator. Ten drugi pokonał w finale maszynę z Japonii.
 • Elon Musk namawia do regulacji prawnej sztucznej inteligencji

  Elon Musk namawia do regulacji prawnej sztucznej inteligencji

  Elon Musk uważa, że brak regulacji prawnych dotyczących sztucznej inteligencji może być ogromnym zagrożeniem dla ludzkości.
 • Modularne roboty do badania oceanicznych głębin i kosmicznej otchłani

  Modularne roboty do badania oceanicznych głębin i kosmicznej otchłani

  Naukowcy stworzyli modularne, samoprzemieszczające się roboty, które nie potrzebują silników ani innych części mechanicznych. Mogą zostać wykorzystane do badań na dużych głębokościach lub powierzchniach innych światów, z Księżycem i Marsem na czele.
 • Każde roboty i obiekty budowlane mogą podlegać kontroli

  Każde roboty i obiekty budowlane mogą podlegać kontroli

  Jak pokazuje wyrok NSA istnieje możliwość zastosowania przepisów o wstrzymaniu robót budowlanych nawet dla robót i obiektów, które nie wymagały ani uzyskania pozwolenia na budowę, ani zgłoszenia, jeśli stwarzają one zagrożenie lub łamią przepisy.
 • Bill Gates nakłania do opodatkowania robotów

  Bill Gates nakłania do opodatkowania robotów

  Nadchodzi era autonomicznych robotów i sztucznej inteligencji. Maszyny coraz częściej będą zabierać ludziom pracę, dlatego Bill Gates proponuje ich opodatkowanie.
 • Czy i w jakim stopniu roboty i IA zastąpią nas z pracy?

  Czy i w jakim stopniu roboty i IA zastąpią nas z pracy?

  Roboty jak również IA nie płacą podatków, nie jeżdżą na wakacje, nie chorują. W ciągu 10 20 lat zastąpią nawet 700 zawodów - jak przewidują oksfordzcy naukowcy. Przerażające? Niekoniecznie. Rozwój osobisty, przyszłość branży HR i wykorzystanie nowych technologii w zarządzaniu zasobami ludzkimi to tematy przewodnie styczniowego zjazdu Digital University "Personal Development and the Future of HR".
 • Inteligentne roboty LG

  Inteligentne roboty LG

  Podczas targów CES2017 w Las Vegas, firma LG prezentuje nową linię inteligentnych robotów, powstałą w wyniku prac prowadzonych w obszarze sztucznej inteligencji, która ma rozwinąć możliwości ekosystemu IoT. Pierwsze z debiutujących urządzeń ułatwiają korzystanie z inteligentnego sprzętu domowego oraz pełnią funkcję centrum powiadomień, zwiększającego wygodę podczas wykonywania codziennych czynności. Kolejne dwa roboty to zaawanasowane urządzenia pozwalające wykorzystać możliwości oferowane przez Internet Rzeczy (IoT) także poza domem np. w portach lotniczych i miejscach publicznych.
 • Czy roboty i sztuczna inteligencja zastąpią nas w pracy?

  Czy roboty i sztuczna inteligencja zastąpią nas w pracy?

  Roboty i sztuczna inteligencja nie płacą podatków, nie jeżdżą na wakacje, nie chorują. W ciągu 10, 20 lat zastąpią nawet 700 zawodów – przewidują oksfordzcy naukowcy. Przerażające? Niekoniecznie. Rozwój osobisty, przyszłość branży HR i wykorzystanie nowych technologii w zarządzaniu zasobami ludzkimi to tematy przewodnie styczniowego zjazdu Digital University „Personal Development and the Future of HR”.
 • Roboty zabiorą nam pracę

  Roboty zabiorą nam pracę

  Nadchodzą roboty. Autonomiczne samochody, roboty hotelowe i mnóstwo innych projektów wykorzystujących zautomatyzowane maszyny to nie wizja odległej przyszłości. To świat, który już widać na horyzoncie. Jak się na niego zapatruje Elon Musk?
 • Finansiści nie boją się sztucznej inteligencji

  Finansiści nie boją się sztucznej inteligencji

  Raport CIMA wskazuje, że roboty i automatyzacja pozytywnie wpłyną na biznes.Członkowie CIMA są głęboko przekonani, że sztuczna inteligencja, roboty i cudy techniki usprawnią pracę profesjonalistów.

Zdjęcia - Roboty (2)

 • nt.interia.pl
  Najciekawsze gadżety z targów CES 2013

Filmy - Roboty (14)

 • Młodzi konstruktorzy robotów. "Może wejść tam, gdzie nie może wejść człowiek"

  Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kole skonstruowali robota. - To robot kroczący, który kształtem przypomina pająka - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" uczennica Aleksandra Kukawka. - Konstrukcja jest w miarę ergonomiczna, więc może wejść tam, gdzie nie może wejść człowiek - podkreślił uczeń Filip Bagiński. Jakie trudności spotykają podczas testowania swojego robota? (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Żywy Park Jurajski!

  Azjaci mają w planie stworzyć Park Jurajski z dinozaurami-robotami. Ciekawe czy trend ten przyjmie się i rozszerzy na cały świat. Czekamy z niecierpliwością!
 • Robot kontra pies

  Małemu psu nie spodobał się dziwny czworonogi robot. Nie chciał dać mu spokoju. Nic nie zastąpi prawdziwych psiaków.
 • Japońskie roboty powiedziały sobie TAK!

  Tokio, Japonia. Japońskie roboty Frois i Yukirin oficjalnie zawarły związek małżeński. Uroczystość odbyła się w Tokio. To pierwszy w historii Japonii ślub robotów. Narzeczeni wyznali sobie miłość, pokroili tort weselny oraz przypieczętowali sakrament pocałunkiem. Na ceremonię przygotowanych było 100 zaproszeń, których cena wahała się od 72 do 81 dolarów.(STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.