roboty

Artykuły - Roboty (374)

 • Nowe zasady odpowiedzialności za wady dzieła i robót budowlanych

  Nowe zasady odpowiedzialności za wady dzieła i robót budowlanych

  Zmiana zasad odpowiedzialności z rękojmi za wady przy sprzedaży, która nastąpiła z dniem 25 grudnia 2014 r., ma również wpływ na odpowiedzialność z rękojmi za wady dzieła i robót budowlanych. Dłuższy jest termin odpowiedzialności, zmodyfikowane zostały uprawnienia i roszczenia zamawiającego (inwestora) w razie ujawnienia wad.
 • Husarion chce dokonać przełomu w robotyce z pomocą Kickstartera

  Husarion chce dokonać przełomu w robotyce z pomocą Kickstartera

  Polski start-up zaprezentował globalnej społeczności projekt o nazwie RoboCORE - "Serce robotów", dzięki któremu ich budowanie ma być o wiele prostsze i tańsze.
 • Rok 2015 pod znakiem drukarek 3D

  Rok 2015 pod znakiem drukarek 3D

  ​W nadchodzącym roku można spodziewać się ogromnego zainteresowania inteligentnymi urządzeniami, robotami i drukarkami 3D. Takiego zdania jest brytyjski futurolog, James Bellini.
 • Ten robot sprawia, że zawód ochroniarza odchodzi do lamusa

  Ten robot sprawia, że zawód ochroniarza odchodzi do lamusa

  Do branż, w których ludzi wypierają maszyny dołączył właśnie fach ochroniarza – roboty Knightscope oferują to samo, co niewykwalifikowani pracownicy ochrony, a do tego są tańsze i nie potrzebują odpoczynku.
 • Zbudowali samodoskonalące się roboty

  Zbudowali samodoskonalące się roboty

  Naukowcy-konstruktorzy z Uniwersytetu w Oslo zaprojektowali i wydrukowali samodoskonalącego się robota – donosi PopSci.
 • Mikroskopijne roboty, które mogą poruszać się wewnątrz ludzkiego ciała

  Mikroskopijne roboty, które mogą poruszać się wewnątrz ludzkiego ciała

  Miniaturowe roboty, poruszające się – niczym okręty podwodne – w ludzkim układzie krwionośnym, jeszcze niedawno wydawały się domeną SF. Po raz kolejny technologia dogoniła popkulturę: zbudowano mikroskopijne roboty, zdolne do pracy wewnątrz ludzkiego ciała. Jak działają i do czego można je wykorzystać?
 • Roboty pomagają klientom w robieniu zakupów

  Roboty pomagają klientom w robieniu zakupów

  Wizja świata, w której życie ludzi stało się łatwe i przyjemne dzięki armii pracujących dla nas robotów, do niedawna wydawała się domeną SF, ale właśnie zaczyna stawać się rzeczywistością. Amerykański sklep z narzędziami zaczął eksploatację robotów, asystujących klientom w czasie zakupów.
 • Rosjanie chwalą się wojskowymi robotami

  Rosjanie chwalą się wojskowymi robotami

  Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że na poligonie wojsk inżynieryjnych w podmoskiewskim Nikoło - Urjupino odbył się pokaz „robota - sapera” typu Uran - 6 i „robota – strażaka” typu Uran - 14. Wojskowe programy badawcze prowadzone przez rosyjskie instytuty były zawsze okryte tajemnicą, jednak sytuacja po wydarzeniach na Ukrainie wyraźnie się zmieniła. Władze w Moskwie muszą udowodnić, że mimo sankcji są zdolne do samodzielnego prowadzenia skomplikowanych programów zbrojeniowych. Pokaz robotów był częścią takiej polityki.

Zdjęcia - Roboty (2)

 • nt.interia.pl
  Najciekawsze gadżety z targów CES 2013

Filmy - Roboty (10)