RMF FM

Artykuły - RMF FM (3220)

 • Sztandarowy projekt PiS - 500 złotych na dziecko - coraz skromniejszy

  Sztandarowy projekt PiS - 500 złotych na dziecko - coraz skromniejszy

  Ustawa "500 złotych na dziecko" jest coraz skromniejsza i coraz później. Prawo i Sprawiedliwość ogranicza swoją propozycję wypłacania 500 złotych miesięcznie na drugie i kolejne dzieci lub pierwsze i kolejne w przypadku najbiedniejszych - donosi dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Wbrew temu, co pierwotnie zapowiadali politycy PiS, te pieniądze nie będą wypłacane za cały przyszły rok. Brakuje czasu i... pieniędzy właśnie.
 • Autosana chce kupić Huta Stalowa Wola

  Autosana chce kupić Huta Stalowa Wola

  Jest szansa na ratunek dla upadłej fabryki autobusów Autosan w Sanoku. Ofertę kupna Autosanu złożyła Huta Stalowa Wola, wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tym samym potwierdzają się informacje dziennikarzy RMF FM sprzed kilku tygodni.
 • Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Jerzy Kurella objął kierowanie koncernem energetycznym Tauron, pomimo że obowiązuje go zakaz konkurencji z jego poprzednim pracodawcą - ustalił reporter RMF FM Krzysztof Berenda. Poprzednio Kurella był wiceprezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
 • Dwóch chętnych do zakupu sanockiego Autosanu

  Dwóch chętnych do zakupu sanockiego Autosanu

  Ostra walka o przejęcie upadłych zakładów Autosan z Sanoka. W finale jest dwóch chętnych - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. To państwowy gigant Polska Grupa Zbrojeniowa oraz prywatny holding POL-MOT, w skład którego wchodzi między innymi Ursus.
 • Awaria w BNP BGŻ Paribas

  Awaria w BNP BGŻ Paribas

  Awaria w banku BNP BGŻ Paribas. Przez kilka godzin system podwójnie księgował transakcje klientów - dowiedział się reporter RMF FM. Problem został już zdiagnozowany, trwa usuwanie skutków - zapewnia bank.
 • Koncert za jeden uśmiech: Sarsa w Zakopanem

  Koncert za jeden uśmiech: Sarsa w Zakopanem

  W środę (19 sierpnia) Sarsa spędziła dzień z mieszkańcami Zakopanego. Na miejscu na wokalistkę czekało wiele atrakcji, a to wszystko za sprawą akcji "Koncert za jeden uśmiech" organizowanej przez stację RMF FM.
 • Sarsa ugotuje gar kwaśnicy w Zakopanem?

  Sarsa ugotuje gar kwaśnicy w Zakopanem?

  Kolejną artystką, która podjęła wyzwanie słuchaczy stacji RMF FM i weźmie udział w akcji Koncert za jeden uśmiech jest Sarsa. W środę (19 sierpnia) wokalistka odwiedzi Zakopane i spędzi dzień z mieszkańcami miasta.
 • Blue Cafe nielegalnie wdarli się na statek

  Blue Cafe nielegalnie wdarli się na statek

  W kolejnej odsłonie letniej akcji RMF FM - Koncert za jeden uśmiech udział wziął zespół Blue Café. Grupa spędziła dzień z mieszkańcami i wczasowiczami Ostródy, a wieczorem dała koncert na tamtejszym molo.
 • Blue Cafe za jeden uśmiech w Ostródzie

  Blue Cafe za jeden uśmiech w Ostródzie

  Grupa Blue Cafe to kolejny wykonawca, który bierze udział w letniej akcji RMF FM - Koncert za jeden uśmiech.
 • Honorata Skarbek w Żninie: Biesiada przy ognisku i łowienie złotej rybki

  Honorata Skarbek w Żninie: Biesiada przy ognisku i łowienie złotej rybki

  W środę (5 sierpnia) Honorata Skarbek spędziła dzień z mieszkańcami Żnina, gdzie wzięła udział w kolejnej odsłonie akcji Koncert za jeden uśmiech organizowanej przez stację RMF FM.

Filmy - RMF FM (242)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Ostatni będą pierwsi

  Duńscy naukowcy rozpracowali problem stania w kolejkach. O co chodzi? Tłumaczy Tomasz Olbratowski!
 • "Tego się słuchało - 2000"

  Tanecznym krokiem i w szampańskich nastrojach przenosimy się do roku 2000! Na całym świecie był on świętowany wyjątkowo hucznie. Niektórzy z rozczarowaniem stwierdzili rano, że zapowiadany koniec świata niestety nie nastał. I dobrze, bo ominęłoby nas mnóstwo ciekawych filmów i jeszcze więcej niezapomnianych klipów. Przypomnijmy sobie, co królowało wówczas na listach przebojów. W muzyczną podróż w czasie wyruszamy z Jackiem Tomkowiczem.
 • "Tego się słuchało: 1998"

  Małe podsumowanie roku 1998 zaczynamy od reaktywacji zespołu Modern Talking i spektakularnego rozłamu w zespole Spice Girls, który opuściła Geri Halliwell. To świetny rok dla twórców „Titanica”, który na gali Oscarów zgarnia aż 11 statuetek. W tym samym czasie w Polsce każdy marzył o własnym paszporcie Polsatu, a na ekranach telewizorów pojawiają się „Miodowe lata” i „Złotopolscy”. A co w słychać muzyce? Na dyskotekach rządzi zakręcona Reni Jusis, Urszula śpiewa, że „Anioł wie…” a Madonna z hitem „The power of goodbye” wcale nie ma zamiaru się żegnać. Posłuchajcie, jak brzmiała lista przebojów w 1998 roku!
 • "Tego się słuchało - 1997"

  Rok 1997 jest wart zapamiętania nie tylko ze względu na wydarzenia muzyczne. Do kin wchodzą bowiem polskie kasowe przeboje! Panowie z wypiekami na twarzy oglądali „Sarę” i oczywiście „Killera”, gangstera, którego przedstawiać nikomu nie trzeba. Od filmu płynnie przechodzimy do muzyki, bo skoro mamy już „Killera” filmowego, to nie może zabraknąć także tego w wykonaniu Elektrycznych Gitar. W podsumowaniu listy „Przebój roku RMF FM” znalazły się jeszcze takie muzyczne perełki jak: „12 groszy” Kazika, „Don’t speak” grupy No Doubt czy Puff Daddy & Faith Evens feat. 112 w przeboju „I’ll be missing you”.