RMF FM

Artykuły - RMF FM (3213)

Filmy - RMF FM (241)

 • "Tego się słuchało - 2000"

  Tanecznym krokiem i w szampańskich nastrojach przenosimy się do roku 2000! Na całym świecie był on świętowany wyjątkowo hucznie. Niektórzy z rozczarowaniem stwierdzili rano, że zapowiadany koniec świata niestety nie nastał. I dobrze, bo ominęłoby nas mnóstwo ciekawych filmów i jeszcze więcej niezapomnianych klipów. Przypomnijmy sobie, co królowało wówczas na listach przebojów. W muzyczną podróż w czasie wyruszamy z Jackiem Tomkowiczem.
 • "Tego się słuchało: 1998"

  Małe podsumowanie roku 1998 zaczynamy od reaktywacji zespołu Modern Talking i spektakularnego rozłamu w zespole Spice Girls, który opuściła Geri Halliwell. To świetny rok dla twórców „Titanica”, który na gali Oscarów zgarnia aż 11 statuetek. W tym samym czasie w Polsce każdy marzył o własnym paszporcie Polsatu, a na ekranach telewizorów pojawiają się „Miodowe lata” i „Złotopolscy”. A co w słychać muzyce? Na dyskotekach rządzi zakręcona Reni Jusis, Urszula śpiewa, że „Anioł wie…” a Madonna z hitem „The power of goodbye” wcale nie ma zamiaru się żegnać. Posłuchajcie, jak brzmiała lista przebojów w 1998 roku!
 • "Tego się słuchało - 1997"

  Rok 1997 jest wart zapamiętania nie tylko ze względu na wydarzenia muzyczne. Do kin wchodzą bowiem polskie kasowe przeboje! Panowie z wypiekami na twarzy oglądali „Sarę” i oczywiście „Killera”, gangstera, którego przedstawiać nikomu nie trzeba. Od filmu płynnie przechodzimy do muzyki, bo skoro mamy już „Killera” filmowego, to nie może zabraknąć także tego w wykonaniu Elektrycznych Gitar. W podsumowaniu listy „Przebój roku RMF FM” znalazły się jeszcze takie muzyczne perełki jak: „12 groszy” Kazika, „Don’t speak” grupy No Doubt czy Puff Daddy & Faith Evens feat. 112 w przeboju „I’ll be missing you”.
 • "Tego się słuchało - 1996"

  Cofamy się w czasie o 19 lat do roku 1996. W sporcie królują Adam Małysz i Andrzej Gołota, nasze polityczne podwórko zaszczyciła swoją obecnością królowa Elżbieta, a Warszawę odwiedził sam Michael Jackson! A czego się wtedy słuchało w 1996 roku? Pamiętacie jeszcze niezwykle muzykalną rodzinkę The Kelly Family i ich największy przebój „I can’t help myself”, który podbijał listy przebojów na całym świecie? Nie mogło go oczywiście zabraknąć w plebiscycie RMF na przebój roku. Posłuchajcie, co jeszcze rozpalało naszą muzyczną wyobraźnię.