RMF FM

Artykuły - RMF FM (3230)

Filmy - RMF FM (247)

 • Kopacz o reformie oświaty: 10 proc. samorządów nie spłaciło jeszcze budowy gimnazjów

  "Likwidacja gimnazjów spowoduje, że ktoś będzie musiał za to zapłacić" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Ewa Kopacz. W ten sposób odniosła się do wprowadzanej przez rząd reformy oświaty. "Około 10 proc. samorządów, które budowały te gimnazja, nie spłaciło jeszcze kredytów zaciągniętych na budowę. Kto za to zapłaci?" - pyta była premier i dodaje: "Zastanówmy się, gdzie tkwi problem: dlaczego nikt z rządzących dzisiaj nie dał żadnej odpowiedzi, dlaczego teraz i dlaczego tak szybko. (...) Na to pytanie odpowiedział tylko prezydent Andrzej Duda: "Dlatego jest potrzebna reforma, żebyśmy dzisiaj uczyli polskie dzieci prawdziwej historii, w której będzie napisane, kto jest zdrajcą, a kto jest patriotą."
 • Jurek o Trybunale Konstytucyjnym: PiS dał się wciągnąć w pułapkę zastawioną przez PO

  Posłowie PiS „dali się wciągnąć w pułapkę zastawioną przez PO, którą opozycja dziś efektywnie gra” – stwierdził w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Marek Jurek, dodając, że postawa parlamentarzystów w sprawie Trybunału Konstytucyjnego to „cynizm bardzo naiwny”. Eurodeputowany ocenił też pierwszą kadencję Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej. „Tak jak PiS jest w sposób oczywisty lepszy od PO, tak Tusk jest lepszym przewodniczącym niż Van Rompuy” – porównywał byłego premiera z jego.
 • Prof. Andrzej Rzepliński: Przeciwko Trybunałowi prowadzona jest wojenka

  „Są to wyłącznie insynuacje” – powiedział w Porannej Rozmowie RMF FM Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński odpowiadając na zarzut, że jest liderem opozycji. „Prezes TK to nie jest prezes spółki akcyjnej, ma ten sam mandat co pozostali” - stwierdził . Według polityków PiS Zgromadzenie Ogólne Sędziów zignoruje zapisy nowej ustawy o TK i będzie się kierowało wewnętrznym regulaminem. "Sędziowie potrafią liczyć do trzech, do dwóch, wiedzą co znaczy liczba jeden" - skomentował tę sprawę rozmówca Roberta Mazurka. W jaki sposób wybrany zostanie jego następca? „I don’t know” - enigmatycznie odpowiedział sędzia. Uznał też, że nie ma mowy o upolitycznieniu TK. "Ja jestem po prostu sędzią i prezesem” - stwierdził, dodając, że nie jest liderem opozycji. „Co ja mam wspólnego z KOD-em i ich demonstracjami?"- pytał retorycznie na antenie RMF FM.
 • Lato w RMF FM: Wygraj wakacje na Fuerteventurze!

  Marzysz o wakacjach w miłym gronie na jednej z egzotycznych wysp? Nie masz funduszy, by tam pojechać? Nie martw się! Już teraz wyślij swoje zgłoszenie i leć z nami na Fuerteventurę! Zbierz swoją ekipę: żonę, brata, przyjaciół, sąsiada, listonosza - kogo tylko chcesz. Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy, że w krótki sposób uzasadnisz, kogo i dlaczego chciałbyś zabrać ze sobą. Autorów najciekawszych zgłoszeń nagrodzimy wyjątkowym, tygodniowym wyjazdem na Fuerteventurę w towarzystwie gwiazd: Margaret, Marty Wierzbickiej i Antka Smykiewicza! Tak słuchacze radia RMF FM bawili się w poprzednich latach na Teneryfie. Aby przeżyć niezapomniane wakacje, KLIKNIJ i weź udział w konkursie!