RMF FM

Artykuły - RMF FM (3218)

 • Pomoc frankowym kredytobiorcom nie dla najbogatszych!

  Pomoc frankowym kredytobiorcom nie dla najbogatszych!

  Pomoc frankowym kredytobiorcom nie dla najbogatszych. Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki zaproponował kancelarii prezydenta, która szykuje projekt ustawy dla frankowiczów, by wsparcie w spłacie kredytu dotyczyło wyłącznie mało i średnio zarabiających osób. Te informacje zdobyli dziennikarze RMF FM.
 • Podatek Religi ma wrócić od 2017 roku

  Podatek Religi ma wrócić od 2017 roku

  Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł chce przywrócić tak zwany "podatek Religi". Ma obowiązywać od przyszłego roku i będzie nam doliczany do obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia OC - dowiedział się dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda. Pieniądze mają zostać przeznaczone na leczenie ofiar wypadków samochodowych.
 • Sztandarowy projekt PiS - 500 złotych na dziecko - coraz skromniejszy

  Sztandarowy projekt PiS - 500 złotych na dziecko - coraz skromniejszy

  Ustawa "500 złotych na dziecko" jest coraz skromniejsza i coraz później. Prawo i Sprawiedliwość ogranicza swoją propozycję wypłacania 500 złotych miesięcznie na drugie i kolejne dzieci lub pierwsze i kolejne w przypadku najbiedniejszych - donosi dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. Wbrew temu, co pierwotnie zapowiadali politycy PiS, te pieniądze nie będą wypłacane za cały przyszły rok. Brakuje czasu i... pieniędzy właśnie.
 • Autosana chce kupić Huta Stalowa Wola

  Autosana chce kupić Huta Stalowa Wola

  Jest szansa na ratunek dla upadłej fabryki autobusów Autosan w Sanoku. Ofertę kupna Autosanu złożyła Huta Stalowa Wola, wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tym samym potwierdzają się informacje dziennikarzy RMF FM sprzed kilku tygodni.
 • Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Skandal z powołaniem prezesa Tauronu. Ominął zakaz konkurencji

  Jerzy Kurella objął kierowanie koncernem energetycznym Tauron, pomimo że obowiązuje go zakaz konkurencji z jego poprzednim pracodawcą - ustalił reporter RMF FM Krzysztof Berenda. Poprzednio Kurella był wiceprezesem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
 • Dwóch chętnych do zakupu sanockiego Autosanu

  Dwóch chętnych do zakupu sanockiego Autosanu

  Ostra walka o przejęcie upadłych zakładów Autosan z Sanoka. W finale jest dwóch chętnych - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. To państwowy gigant Polska Grupa Zbrojeniowa oraz prywatny holding POL-MOT, w skład którego wchodzi między innymi Ursus.
 • Awaria w BNP BGŻ Paribas

  Awaria w BNP BGŻ Paribas

  Awaria w banku BNP BGŻ Paribas. Przez kilka godzin system podwójnie księgował transakcje klientów - dowiedział się reporter RMF FM. Problem został już zdiagnozowany, trwa usuwanie skutków - zapewnia bank.
 • Koncert za jeden uśmiech: Sarsa w Zakopanem

  Koncert za jeden uśmiech: Sarsa w Zakopanem

  W środę (19 sierpnia) Sarsa spędziła dzień z mieszkańcami Zakopanego. Na miejscu na wokalistkę czekało wiele atrakcji, a to wszystko za sprawą akcji "Koncert za jeden uśmiech" organizowanej przez stację RMF FM.
 • Sarsa ugotuje gar kwaśnicy w Zakopanem?

  Sarsa ugotuje gar kwaśnicy w Zakopanem?

  Kolejną artystką, która podjęła wyzwanie słuchaczy stacji RMF FM i weźmie udział w akcji Koncert za jeden uśmiech jest Sarsa. W środę (19 sierpnia) wokalistka odwiedzi Zakopane i spędzi dzień z mieszkańcami miasta.
 • Blue Cafe nielegalnie wdarli się na statek

  Blue Cafe nielegalnie wdarli się na statek

  W kolejnej odsłonie letniej akcji RMF FM - Koncert za jeden uśmiech udział wziął zespół Blue Café. Grupa spędziła dzień z mieszkańcami i wczasowiczami Ostródy, a wieczorem dała koncert na tamtejszym molo.

Filmy - RMF FM (243)

 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Nawijka

  Jak poderwać dziewczynę? Od czego zacząć? Czym ją oczarować? Bezcenne porady tylko w felietonie Tomasza Olbratowskiego.
 • Felieton Tomasza Olbratowskiego: Ostatni będą pierwsi

  Duńscy naukowcy rozpracowali problem stania w kolejkach. O co chodzi? Tłumaczy Tomasz Olbratowski!
 • "Tego się słuchało - 2000"

  Tanecznym krokiem i w szampańskich nastrojach przenosimy się do roku 2000! Na całym świecie był on świętowany wyjątkowo hucznie. Niektórzy z rozczarowaniem stwierdzili rano, że zapowiadany koniec świata niestety nie nastał. I dobrze, bo ominęłoby nas mnóstwo ciekawych filmów i jeszcze więcej niezapomnianych klipów. Przypomnijmy sobie, co królowało wówczas na listach przebojów. W muzyczną podróż w czasie wyruszamy z Jackiem Tomkowiczem.
 • "Tego się słuchało: 1998"

  Małe podsumowanie roku 1998 zaczynamy od reaktywacji zespołu Modern Talking i spektakularnego rozłamu w zespole Spice Girls, który opuściła Geri Halliwell. To świetny rok dla twórców „Titanica”, który na gali Oscarów zgarnia aż 11 statuetek. W tym samym czasie w Polsce każdy marzył o własnym paszporcie Polsatu, a na ekranach telewizorów pojawiają się „Miodowe lata” i „Złotopolscy”. A co w słychać muzyce? Na dyskotekach rządzi zakręcona Reni Jusis, Urszula śpiewa, że „Anioł wie…” a Madonna z hitem „The power of goodbye” wcale nie ma zamiaru się żegnać. Posłuchajcie, jak brzmiała lista przebojów w 1998 roku!