RMF FM

Artykuły - RMF FM (3124)

Filmy - RMF FM (237)

 • "Tego się słuchało - 1995"

  Rok 1995 zapisał się w naszej pamięci kilkoma istotnymi wydarzeniami. Właśnie wtedy ruszyła pierwsza edycja przystanku Woodstock, a Aleksander Kwaśniewski został prezydentem Polski! Na ekranach kin możemy podziwiać piękną Izabellę Scorupco, która wystąpiła u boku Pierce Brosnana w kolejnej części „Bonda”. Najmłodsi widzowie przenieśli się natomiast do świata zabawek Andy'ego dzięki bijącej rekordy popularności animacji „Toy Story”. Równie wiele działo się wówczas w muzyce. Właśnie wtedy na polskim rynku muzycznym pojawia się płyta Liroya z kultowymi utworami „Scyzoryk” i „Scoobiedoo Ya”. Co jeszcze króluje na listach przebojów? Mamy tu największe światowe gwiazdy: U2, Ace of Base, Michael Jackson, Tina Turner czy Shaggy. Świetnie sobie radzą tez Polacy, którzy okupują czołówkę listy: Varius Manx, Kasia Kowalska i Formacja Nieżywych Schabuff.
 • "Tego się słuchało - 1993"

  Tym razem przenosimy się w czasie do roku 1993, który warto zapamiętać choćby dlatego, że właśnie wtedy ruszył pierwszy finał WOŚP, a z ekranu bezpieczeństwa broni dzielny i nieustraszony „Strażnik Teksasu”. W muzyce też jest gorąco. Listy przebojów szturmują panowie z zespołu Ira czy Aerosmith. A pamiętacie jeszcze zespół 4 Non Blondes i ich przebój (szkoda, że jedyny) „What’s up”?
 • "Tego się słuchało - 1992"

  W rok 1992 został wysłany pierwszy sms, Warszawiacy (wreszcie!) mogli spróbować hamburgera prosta z McDonalds, a w telewizji mogliśmy oglądać zmagania uczestników kultowego programu „Koło fortuny”. A co z muzyką? I tu nie będziecie zawiedzeni, ponieważ na szczycie listy przebojów króluje: Dr Alban, Michael Jackson i Guns N’ Roses. Zresztą posłuchajcie sami!
 • "Tego się słuchało: 1991"

  Zaczynamy od roku 1991, kiedy to z linii produkcyjnej zjeżdża pierwszy Polonez Caro, a na świat przychodzi Kamil Bednarek. A co królowało wówczas na listach przebojów? Czołówka to Guns N’ Roses z nieśmiertelnym przebojem „Don’t cry”, grupa Queen i ich „Show must go on” wydane zaledwie kilka miesięcy przed śmiercią Freddiego Mercurego czy przepiękna ballada Bryana Adamsa „(Everything I do) I do it for you”. Posłuchajcie!