reprywatyzacja

Artykuły - Reprywatyzacja (16)

Filmy - Reprywatyzacja (11)

 • H. Gronkiewicz-Waltz: Nie stawię się przed komisją reprywatyzacyjną. Jest niekonstytucyjna

  Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zamierza się stawić przed komisją mającą badać stołeczną reprywatyzację. - Nie chcę wpaść w pychę, ale może dla mnie ona została zrobiona? Natomiast jest niekonstytucyjna - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak podkreśliła, gotowa jest się natomiast stawić na ewentualne wezwanie prokuratura bądź przed sejmową komisją śledczą, ponieważ są to ciała mające konstytucyjne umocowanie. Prezydent Warszawy nie zgadza się też ze stawianymi ratuszowi zarzutami bezczynności w zakresie nieprawidłowości przy prywatyzacji. - Ja cały czas wyjaśniam, cały czas robimy audyt, jest opublikowana biała księga, odpowiadam na wszystkie interpelacje, odpowiadam na wszystkie pytania – powiedziała Gronkiewicz-Waltz. Ustawę powołującą komisję weryfikacyjną podpisał prezydent Andrzej Duda. Komisja będzie mogła między innymi uznać słuszność zwrotu nieruchomości, albo uchylić taką decyzję i - jeśli uzna ją za bezprawną - odebrać pozyskaną nieruchomość.
 • "Zatrzymany urzędnik został przyjęty za czasów PiS". Posłowie komentują serię zatrzymań ws. warszawskich reprywatyzacji

  Wrocławska prokuratura rozpoczęła przesłuchiwanie zatrzymanych w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji w Warszawie. W poniedziałek (30.01) w tej sprawie zatrzymano pięć osób, w tym znanego adwokata i byłego wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami w stołecznym ratuszu. - Najważniejsze, że został zatrzymany urzędnik, któremu prokuratura postawi zarzuty. Został przyjęty do stołecznego ratusza za czasów PiS-u - powiedział poseł PO Borys Budka. Przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło projekt Platformy Obywatelskiej ws. reprywatyzacji. Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik zwrócił jednak uwagę, że to dopiero obecny rząd rozwiązuje problem nieprawidłowości reprywatyzacyjnych, z którym „nie potrafiono dać sobie rady przez wiele lat”. (TVN24/X-news)
 • "Cel to przykrycie caracali, Misiewiczów i konfliktu wokół TK". Polemika ws. komisji weryfikacyjnej PiS

  Były prezydent Warszawy Marcin Święcicki zasugerował, że zapowiedź powstania komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji ma odwrócić uwagę od wewnętrznych problemów Prawa i Sprawiedliwości. - Po co to zastępowanie własnych prokuratorów? CBA? Normalnych procedur? Cel to przykrycie caracali, Misiewiczów i konfliktu z Unią Europejską wokół TK - mówi M. Święcicki. Zaprzeczał temu wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik. - Komisja weryfikacyjna w żadnym razie nie ma za zadanie zastąpić prokuratorów, prokuratury bądź sądów - podkreśla. (TVN24/X-news)
 • Kaczyński o incjatwie PiS w sprawie wyrównania niesprawiedliwości reprywatyzacyjnych (TV Interia)

  Kaczyński o incjatwie PiS w sprawie wyrównania niesprawiedliwości reprywatyzacyjnych (TV Interia).