relacje

Artykuły - Relacje (364)

Filmy - Relacje (7)

 • "To taka miękka tyrania, rządzenie przez niepewność". Komentarze o braku zmian personalnych w rządzie Morawieckiego

  Dyskusja nad tym, kogo odwołać, nie była prosta. Waszczykowski pewnie by wyleciał, ale dwaj ulubieńcy dyrektora Rydzyka - Szyszko czy Macierewicz - już nie – powiedział senator Marek Borowski, komentując brak zmian personalnych w rządzie Mateusza Morawieckiego, mimo trwającej od miesięcy dyskusji o rekonstrukcji i ewentualnych dymisjach ministrów. Politolog Aleksander Smolar tłumaczył, że "rząd kontynuacji" Morawieckiego to efekt polityki Jarosława Kaczyńskiego, której założeniem nie jest odwoływanie ludzi, a niepewność utrzymania stanowiska. - To taka miękka tyrania, rządzenie przez niepewność i strach. Kaczyński raz powie to tamto, wyrzuci albo nie, to sposób kontrolowania, i on tak też rządzi krajem.
 • Trump: Nie było żadnej zmowy z Rosją

  Trump: Nie było żadnej zmowy z Rosją.
 • S. Neumann: Polacy zapłacą z własnej kieszeni za szaleńczą, antyeuropejską politykę PiS

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało, że 28 sierpnie udzieli odpowiedzi na zalecenia Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce. MSZ miało miesiąc na ustosunkowanie się do zaleceń Komisji, które dotyczyły czterech ustaw przyjętych przez polski sejm. Chodzi o zawetowane przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz obowiązujące już ustawy o ustroju sądów powszechnych i Krajowej Szkole Sądownictwa. - My jako Polacy będziemy fizycznie płacić z własnej kieszeni za tą szaleńczą antyeuropejską politykę PiS. Za to szukanie wszędzie wroga - ocenił Sławomir Neumann, poseł PO. Piotr Apel, poseł Kukiz’15 uważa że przez nonszalancję PiS, który broni tylko swojego interesu, Polska traci możliwość budowania na forum Unii Europejskiej koalicji, która broniłaby interesów jej obywateli.
 • K. Marcinkiewicz: Szydło wydaje się cały czas bardzo dobrym narzędziem w rękach Jarosława Kaczyńskiego

  Były premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru zdymisjonować Beaty Szydło. Pogłoski o rzekomym konflikcie na linii premier-prezes PiS pojawiły się w mediach, a ich źródłem mieli być bywalcy siedziby PiS na Nowogrodzkiej. - Przyznam, że dziś pani premier wydaje się cały czas bardzo dobrym narzędziem w rękach Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz. Dodał, że premier "ociepla wizerunek rządu i PiS w Polsce". - Cały czas jest dużo trudniej atakować Beatę Szydło niż polityka mniej spokojnego czy mniej zgrabnego niż ona - wyjaśniał były premier. Jego zdaniem jedną z możliwych zmian w rządzie może być mianowanie Antoniego Macierewicza wicepremierem "bez teki" i powołanie nowego ministra obrony narodowej.