relacje

Artykuły - Relacje (364)

Filmy - Relacje (5)

 • S. Neumann: Polacy zapłacą z własnej kieszeni za szaleńczą, antyeuropejską politykę PiS

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiedziało, że 28 sierpnie udzieli odpowiedzi na zalecenia Komisji Europejskiej ws. praworządności w Polsce. MSZ miało miesiąc na ustosunkowanie się do zaleceń Komisji, które dotyczyły czterech ustaw przyjętych przez polski sejm. Chodzi o zawetowane przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa oraz obowiązujące już ustawy o ustroju sądów powszechnych i Krajowej Szkole Sądownictwa. - My jako Polacy będziemy fizycznie płacić z własnej kieszeni za tą szaleńczą antyeuropejską politykę PiS. Za to szukanie wszędzie wroga - ocenił Sławomir Neumann, poseł PO. Piotr Apel, poseł Kukiz’15 uważa że przez nonszalancję PiS, który broni tylko swojego interesu, Polska traci możliwość budowania na forum Unii Europejskiej koalicji, która broniłaby interesów jej obywateli.
 • K. Marcinkiewicz: Szydło wydaje się cały czas bardzo dobrym narzędziem w rękach Jarosława Kaczyńskiego

  Były premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru zdymisjonować Beaty Szydło. Pogłoski o rzekomym konflikcie na linii premier-prezes PiS pojawiły się w mediach, a ich źródłem mieli być bywalcy siedziby PiS na Nowogrodzkiej. - Przyznam, że dziś pani premier wydaje się cały czas bardzo dobrym narzędziem w rękach Jarosława Kaczyńskiego - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz. Dodał, że premier "ociepla wizerunek rządu i PiS w Polsce". - Cały czas jest dużo trudniej atakować Beatę Szydło niż polityka mniej spokojnego czy mniej zgrabnego niż ona - wyjaśniał były premier. Jego zdaniem jedną z możliwych zmian w rządzie może być mianowanie Antoniego Macierewicza wicepremierem "bez teki" i powołanie nowego ministra obrony narodowej.
 • Premier Chin ostrzega USA przed wojną handlową

  Premier Chin Li Keqiang ostrzegł USA przed wojną handlową, podkreślając, że żadnej ze stron nie wyjdzie to na dobre, a obydwa kraje mają sporo wspólnych interesów.
 • Jakim sąsiadem jesteś?

  Agata Passent, Maciej Mazur i Marek Troszyński opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" o tym, jak dobrze mieć sąsiada. Dlaczego ludzie coraz częściej się mijają? - Są mieszkańcy miast, na których ja mówię: garaż, garaż. Tak wygląda ich dzień. Rano wchodzą ze swojego mieszkania do garażu, wsiadają do swojego samochodu, jadą do swojej firmy, wjeżdżają windą do garażu - powiedziała felietonistka. - Staram się znać przynajmniej mieszkańców swojego piętra, swojego bloku, okolicznych sklepikarzy - zdradził dziennikarz. Czy naprawdę jest źle z naszymi relacjami sąsiedzkimi? - Ludzie bardzo dużo się przemieszczają, ale tworzą lokalne wspólnoty - podkreślił socjolog.