ratownik GOPR

Artykuły - Ratownik GOPR (0)

 • Ratownicy GOPR uczą narciarzy bezpiecznych zachowań

  Ratownicy GOPR uczą narciarzy bezpiecznych zachowań

  Na zboczu Gromadzynia w Ustrzykach Dolnych (woj. podkarpackie) ratownicy górscy uczą narciarzy bezpiecznych zachowań na stoku - poinformował w sobotę naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Grzegorz Chudzik.
 • Koniec poszukiwań w Beskidach. Ratownicy GOPR odnaleźli ciało

  Ratownicy GOPR odnaleźli niedaleko Nowego Targu ciało poszukiwanego turysty. To 74-letni ksiądz z Piwnicznej, którego w górach zaskoczył śnieg i niska temperatura.
 • Ratownicy GOPR odnaleźli ciało zaginionej

  Po 21 godzinach poszukiwań, w masywie leśnym Jasienna, w regionie limanowskim ratownicy GOPR odnaleźli dzisiaj ciało zaginionej pensjonariuszki Domu Seniora w Lubomierzu.
 • TOPR: Ponad 1,4 tys. interwencji ratowników górskich podczas ferii

  Ponad 1,4 tys. razy interweniowali ratownicy górscy na stokach narciarskich przez trzy tygodnie ferii zimowych. Najwięcej wypadków wydarzyło się w minionym tygodniu; najpoważniejsze z nich to urazy kręgosłupów oraz urazy głów - oceniają ratownicy GOPR i TOPR.
 • Ratownicy GOPR odnaleźli turystę pod Turbaczem

  Ratownicy GOPR przetransportowali do szpitala w Nowym Targu 25-latka, który spędził noc w górach pod Turbaczem. Mężczyzna jest w stanie głębokiej hipotermii, skrajnie wyczerpany, ale przytomny - poinformował szef podhalańskiego GOPR Mariusz Zaród.
 • W górach siarczysty mróz, na szlakach i stokach nie brakuje turystów

  W górach od kilku dni utrzymuje się siarczysty mróz. Na szlakach nie brakuje turystów, a warunki dla narciarzy są dobre. W takich warunkach można wędrować po górach, ale tylko z odpowiednim wyposażeniem i doświadczeniem - przestrzegają ratownicy GOPR i zalecają odpowiedni ubiór.
 • Ratownicy GOPR dotarli do pięciu wyczerpanych turystów

  Ratownicy Podhalańskiej Grupy GOPR dotarli do pięciu turystów, którzy w piątek zasłabli podczas wędrówki po górach i schronili się w pasterskim szałasie pod Turbaczem w Gorcach. Piątka turystów wędrowała z 60-osobową grupą, która kontynuuje wyprawę.
 • Ratownicy GOPR poszukiwali turystów w rejonie Baraniej Góry

  Siedmiu turystów z Bielska-Białej poszukiwali nocą w Nowy Rok ratownicy GOPR w rejonie Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Po kilkugodzinnej akcji zostali odnalezieni i sprowadzeni do Wisły - poinformował w niedzielę ratownik dyżurny GOPR ze Szczyrku.
 • Bezpiecznie w górach

  Bezpiecznie w górach

  Poseł Platformy Obywatelskiej i ratownik GOPR Piotr van der Coghen powiedział, że konieczne jest uregulowanie przepisów określających zasady bezpieczeństwa na stokach narciarskich w Polsce.
 • Ratownicy GOPR poszukują dwojga grotołazów

  Ratownicy GOPR i policja poszukują dwojga młodych grotołazów, którzy zaginęli w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Mogą być uwięzieni w jednej z kilkudziesięciu jaskiń - powiedział naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR Piotr Van der Coghen.