Rafał Trzaskowski

Artykuły - Rafał Trzaskowski (24)

 • Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

  Rafał Trzaskowski wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej

  Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy - ustalili liderzy obu ugrupowań, Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru.
 • ​"Rzeczpospolita": To będzie brudna kampania

  ​"Rzeczpospolita": To będzie brudna kampania

  "Skleimy Rafała Trzaskowskiego z Hanną Gronkiewicz-Waltz nieodwołalnie" - mówią "Rzeczpospolitej" politycy Prawa i Sprawiedliwości.
 • Zmiany wieku emerytalnego: Najwięcej stracą kobiety

  Zmiany wieku emerytalnego: Najwięcej stracą kobiety

  Jeżeli wiek emerytalny zostanie obniżony, tak jak w kampanii wyborczej obiecywał obecny prezydent, to najbardziej stracą na tym kobiety. Nie tylko z powodu obniżenia przyszłej emerytury, ale także ze względu na zmniejszenie szans na lepszą, lepiej płatną pracę.
 • Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Zdaniem Rafała Trzaskowskiego sobotni marsz KOD-u to "sukces całej opozycji". Według posła PO "PiS jest mocno zaniepokojone tą demonstracją". Z kolei Joachim Brudziński ocenił na antenie TVN 24, że demonstracja opozycji to "mega kompromitacja, mega porażka". - Nie jesteśmy rządem autorytarnym, rządzimy dzięki obywatelom. Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, a nie pan Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz. Naprawdę się nie cofniemy - podkreślił Brudziński w programie "Kawa na ławę".
 • Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Platforma Obywatelska zapowiada "wyważony" głos w debacie o Polsce z udziałem premier Beaty Szydło i jest do niej przygotowana. Debata ma się rozpocząć o godzinie 16.
 • Trzaskowski: Polska będzie rezeprezentowana na Malcie przez inne państwo

  Trzaskowski: Polska będzie rezeprezentowana na Malcie przez inne państwo

  Wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski poinformował, że rząd zwróci się do jednego z państw członkowskich o przedstawienie polskiego stanowiska na szczycie w Malcie.
 • Rafał Trzaskowski: Nie grozi nam utrata funduszy unijnych

  Rafał Trzaskowski: Nie grozi nam utrata funduszy unijnych

  Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere, popiera zmniejszanie unijnych funduszy dla państw, które nie zgadzają się na przyjęcie kwot, czyli odgórnie ustalonej liczbę imigrantów. ​- Nie grozi nam utrata unijnych funduszy - tak groźby niemieckiego MSW skomentował wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.
 • "Propozycja KE w sprawie uchodźców idzie w dobrym kierunku"

  "Propozycja KE w sprawie uchodźców idzie w dobrym kierunku"

  Minister ds. europejskich Rafał Trzaskowski powiedział w poniedziałek, że propozycja Komisji Europejskiej w sprawie złagodzenia kryzysu migracyjnego zmierza w dobrym kierunku. Wyjaśnił, że plan KE spełnia wiele postulatów, jakie Polska zgłaszała od początku.
 • ​Rafał Trzaskowski: Polska stawia warunki ws. uchodźców

  ​Rafał Trzaskowski: Polska stawia warunki ws. uchodźców

  "Polska powinna być solidarna i może przyjąć więcej uchodźców, jeśli spełnione zostaną nasze warunki. Zależy nam na: uszczelnieniu granic zewnętrznych UE, jasnym rozróżnieniu imigrantów ekonomicznych i uchodźców oraz możliwości weryfikacji uchodźców pod kątem bezpieczeństwa" - mówi wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.
 • ​Brytyjska prasa: Polska ostrzega Davida Camerona

  ​Brytyjska prasa: Polska ostrzega Davida Camerona

  Wywiad wiceministra spraw zagranicznych Rafała Trzaskowskiego dla "Observera" odbił się szerokim echem w brytyjskich mediach.

Filmy - Rafał Trzaskowski (21)

 • R. Trzaskowski kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Jego zastępcą ma zostać P. Rabiej

  Platforma Obywatelska i Nowoczesna ogłosiły wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy. Jest nim poseł Platformy Rafał Trzaskowski. Jego zastępcą w ratuszu ma zostać Paweł Rabiej z Nowoczesnej. - Zjednoczona opozycja staje się faktem - mówił Ryszard Petru na wspólnej konferencji prasowej. Rafał Trzaskowski został oficjalnie ogłoszony kandydatem PO na prezydenta Warszawy na początku listopada. - Cieszę się z decyzji Nowoczesnej. Nasz elektorat oczekuje współpracy. Mogę zadeklarować, że tylko w ten sposób nie oddamy naszego ukochanego miasta w ręce PiS - podkreślił. Paweł Rabiej, który wcześniej został ogłoszony jako kandydat Nowoczesnej, wycofuje się z wyścigu o fotel prezydenta stolicy. Jednak zgodnie z porozumieniem, jeśli Trzaskowski wygra wybory, on zostanie jego zastępcą. - Razem będziemy starali się wygrać - mówił.
 • Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (25.10.17)

  Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (25.10.17)
 • Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (25.10.17)

  Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (25.10.17)
 • "Najgorsze dla opozycji byłoby rozpoczęcie walki o władzę w partii. To by się źle skończyło"

  Cała opozycja działa retroaktywnie, czyli PiS wrzuca temat, a opozycja reaguje. Trzeba przenieść grę, przynajmniej częściowo, na własne boisko – zasugerował senator Marek Borowski. Jego zdaniem, partie opozycyjne powinny współpracować w sprawach, w których mają zbieżne poglądy, czyli w kwestiach ustrojowych. Powinny wspólnie stworzyć ustawy, które pokażą wyborcom, jak będzie wyglądała Polska po ich zwycięstwie. Jak dodał, najgorszą rzeczą dla opozycji byłoby to, gdyby w partiach rozpoczęła się walka o władzę. - Trzaskowski z Budką zacząłby rywalizować, a Gasiuk-Pichowicz z Lubnauer. To by się źle skończyło – powiedział Marek Borowski.