Rafał Trzaskowski

Artykuły - Rafał Trzaskowski (20)

 • Zmiany wieku emerytalnego: Najwięcej stracą kobiety

  Zmiany wieku emerytalnego: Najwięcej stracą kobiety

  Jeżeli wiek emerytalny zostanie obniżony, tak jak w kampanii wyborczej obiecywał obecny prezydent, to najbardziej stracą na tym kobiety. Nie tylko z powodu obniżenia przyszłej emerytury, ale także ze względu na zmniejszenie szans na lepszą, lepiej płatną pracę.
 • Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Brudziński: Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, nie Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz

  Zdaniem Rafała Trzaskowskiego sobotni marsz KOD-u to "sukces całej opozycji". Według posła PO "PiS jest mocno zaniepokojone tą demonstracją". Z kolei Joachim Brudziński ocenił na antenie TVN 24, że demonstracja opozycji to "mega kompromitacja, mega porażka". - Nie jesteśmy rządem autorytarnym, rządzimy dzięki obywatelom. Jedynym, kto może nas weryfikować jest naród, a nie pan Schetyna, Petru czy Kosiniak-Kamysz. Naprawdę się nie cofniemy - podkreślił Brudziński w programie "Kawa na ławę".
 • Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Platforma Obywatelska zapowiada "wyważony" głos w debacie o Polsce z udziałem premier Beaty Szydło i jest do niej przygotowana. Debata ma się rozpocząć o godzinie 16.
 • Trzaskowski: Polska będzie rezeprezentowana na Malcie przez inne państwo

  Trzaskowski: Polska będzie rezeprezentowana na Malcie przez inne państwo

  Wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski poinformował, że rząd zwróci się do jednego z państw członkowskich o przedstawienie polskiego stanowiska na szczycie w Malcie.
 • Rafał Trzaskowski: Nie grozi nam utrata funduszy unijnych

  Rafał Trzaskowski: Nie grozi nam utrata funduszy unijnych

  Niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere, popiera zmniejszanie unijnych funduszy dla państw, które nie zgadzają się na przyjęcie kwot, czyli odgórnie ustalonej liczbę imigrantów. ​- Nie grozi nam utrata unijnych funduszy - tak groźby niemieckiego MSW skomentował wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.
 • "Propozycja KE w sprawie uchodźców idzie w dobrym kierunku"

  "Propozycja KE w sprawie uchodźców idzie w dobrym kierunku"

  Minister ds. europejskich Rafał Trzaskowski powiedział w poniedziałek, że propozycja Komisji Europejskiej w sprawie złagodzenia kryzysu migracyjnego zmierza w dobrym kierunku. Wyjaśnił, że plan KE spełnia wiele postulatów, jakie Polska zgłaszała od początku.
 • ​Rafał Trzaskowski: Polska stawia warunki ws. uchodźców

  ​Rafał Trzaskowski: Polska stawia warunki ws. uchodźców

  "Polska powinna być solidarna i może przyjąć więcej uchodźców, jeśli spełnione zostaną nasze warunki. Zależy nam na: uszczelnieniu granic zewnętrznych UE, jasnym rozróżnieniu imigrantów ekonomicznych i uchodźców oraz możliwości weryfikacji uchodźców pod kątem bezpieczeństwa" - mówi wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.
 • ​Brytyjska prasa: Polska ostrzega Davida Camerona

  ​Brytyjska prasa: Polska ostrzega Davida Camerona

  Wywiad wiceministra spraw zagranicznych Rafała Trzaskowskiego dla "Observera" odbił się szerokim echem w brytyjskich mediach.
 • Trzaskowski: Polska nie zgodzi się na pakiet klimatyczny w obecnej wersji

  Trzaskowski: Polska nie zgodzi się na pakiet klimatyczny w obecnej wersji

  Jeśli nie zostaną spełnione nasze warunki, nie zgodzimy się na pakiet klimatyczny. Dzisiejsza wersja pakietu tych warunków nie spełnia. Jeśli propozycja nie ulegnie zmianie, polskie weto jest jedną z opcji. We wtorek będziemy podejmować decyzje - mówi wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Trzaskowski: Wszyscy zainteresowani będą mieć wpływ na zarządzanie siecią

  Trzaskowski: Wszyscy zainteresowani będą mieć wpływ na zarządzanie siecią

  - Zarządzanie internetem odbywać się będzie w modelu wielostronnym - powiedział minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski, który reprezentował Polskę na zakończonym w czwartek spotkaniu dotyczącym zarządzania internetem.

Filmy - Rafał Trzaskowski (18)

 • "Najgorsze dla opozycji byłoby rozpoczęcie walki o władzę w partii. To by się źle skończyło"

  Cała opozycja działa retroaktywnie, czyli PiS wrzuca temat, a opozycja reaguje. Trzeba przenieść grę, przynajmniej częściowo, na własne boisko – zasugerował senator Marek Borowski. Jego zdaniem, partie opozycyjne powinny współpracować w sprawach, w których mają zbieżne poglądy, czyli w kwestiach ustrojowych. Powinny wspólnie stworzyć ustawy, które pokażą wyborcom, jak będzie wyglądała Polska po ich zwycięstwie. Jak dodał, najgorszą rzeczą dla opozycji byłoby to, gdyby w partiach rozpoczęła się walka o władzę. - Trzaskowski z Budką zacząłby rywalizować, a Gasiuk-Pichowicz z Lubnauer. To by się źle skończyło – powiedział Marek Borowski.
 • "Warszawa uczciwa, aktywna i otwarta". Nowoczesna wystawia własnego kandydata w wyborach prezydenckich w Warszawie, PO woli wspólnego

  Choć wybory samorządowe dopiero w przyszłym roku, to Nowoczesna już wybrała swojego kandydata na prezydenta stolicy. Został nim Paweł Rabiej. - To nie jest początek kampanii wyborczej, to na razie czas przekonywania warszawiaków do wizji Warszawy uczciwej, aktywnej i otwartej - mówi kandydat Nowoczesnej w walce o fotel prezydenta stolicy. Rafał Trzaskowski z PO podkreśla, że wolałby, aby Nowoczesna i PO wystawiły wspólnego kandydata. - Wolałbym, żeby był jeden kandydat, natomiast rozumiem, że w Warszawie jest to trudne - mówi Trzaskowski.
 • Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (07.04.17)

  Trzaskowski w Porannej rozmowie RMF (07.04.17)
 • R. Trzaskowski: Zarzuty wobec kontrolerów ze Smoleńska wykluczają wybuch. Macierewicz do dymisji

  Antoni Macierewicz powinien się podać do dymisji, ponieważ okazało się, że wszystko czym nas karmił przez ostatnie miesiące i lata było kłamstwem. Opowiadał o tym, że ma nowe dowody, opowiadał bez przerwy o zamachu, o trotylu, nie wiadomo o czym. A prokuratura, która jest politycznie kontrolowana przez Prawo i Sprawiedliwość tak naprawdę przyznała rację Komisji Millera - powiedział Rafał Trzaskowski. Poseł PO odniósł się do sformułowanych przez Prokuraturę Krajową wobec rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku zarzutów umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym. - Jeżeli prokuratura mówi: ci ludzie, być może w sposób świadomy, sprowadzili pewne nieszczęście, tym samym wyklucza wybuch - dodał Trzaskowski, nawiązując do lansowanej przez Antoniego Macierewicza i jego ekspertów tezy, jakoby prezydencki tupolew uległ katastrofie wskutek zamachu.