Rafał Majka

Artykuły - Rafał Majka (910)

Filmy - Rafał Majka (26)

 • Rafał Majka chce wygrać Tour de Pologne (wideo)

  Rafał Majka stanie na starcie 74. Tour de Pologne! Polski kolarz, który z powodu kontuzji, odniesionej podczas upadku na trasie 9. etapu, musiał wycofał się z Tour de France, potwierdził tę wiadomość w rozmowie z mediami. - Rafał jest zawsze skromny, ale z tego co wiem od jego trenea, z którym widziałem się na Tour de France, Majka jest w superformie, jest zmotywowany, nastawiony na to, żeby tu walczyć i zwyciężać. Na pewno jest to jego docelowy wyścig i Rafał nie przyjechał tu po to, żeby się przygotować do końcówki sezonu, ale po to, by wygrać - powiedział w rozmowie z x-news Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.
 • Rzecznik grupy Bora-Hansgrohe: Rafał Majka jest w szpitalu na badaniach. Wideo

  Rafał Majka ucierpiał w kraksie na 9. etapie Tour de France. Polak dojechał do mety ze stratą ponad 36 minut do zwycięzcy Rigoberto Urana. Rzecznik zespołu Bora-Hansgrohe potwierdził , że Majka nie wycofał się z rywalizacji. - Nie mamy na tę chwilę żadnych wieści o jego stanie zdrowia. Po ukończeniu etapu udał się wraz z lekarzem ekipy do samochodu medycznego Touru. Tam podjęto decyzję, aby pojechać do szpitala na dalsze badania. Nie wiemy, jak dokładnie doszło do kraksy na zjeździe. Gdy otrzymamy informację od lekarza, przekażemy, co się stało i czy Rafał będzie w stanie jechać dalej - powiedział Ralph Scherzer. Źródło: Press Focus/x-news
 • Rafał Majka stracił koszulkę lidera Dookoła Kalifornii. Wideo

  Rafał Majka (Bora) zajął 22. miejsce na szóstym etapie - jeździe indywidualnej na czas - kolarskiego wyścigu Dookoła Kalifornii i stracił koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Na 24-kilometrowej trasie najszybszy był Brytyjczyk Jonathan Dibben (Sky), który o siedem sekund wyprzedził Amerykanina Brenta Bookwaltera (BMC) i o 16 jego rodaka Andrew Talansky'ego (Cannondale-Drapac).
 • Rafał Majka wygrał drugi etap Dookoła Kalifornii. Wideo

  Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) wygrał drugi etap wyścigu Dookoła Kalifornii, liczący 144,5 km z metą w San Jose, i objął prowadzenie w imprezie. Polski kolarz na finiszu wyprzedził Nowozelandczyka George'a Bennetta (LottoNL). Siedem sekund po czołowej dwójce linię mety minęli Amerykanin Ian Boswell (Sky) i Australijczyk Lachlan Morton (Dimension Data). Ta czwórka wspólnie pokonała ostatnie 20 km. Gdy pozostał kilometr podjazdu do San Jose zawodnicy zaczęli się "czarować". Majka zachował czujność, kiedy najpierw zaatakował Morton, a potem Bennett. Skuteczny kontratak rozpoczął na niespełna 200 m przed metą.