Rafał Majka

Artykuły - Rafał Majka (856)

Filmy - Rafał Majka (24)

• Rafał Majka stracił koszulkę lidera Dookoła Kalifornii. Wideo

Rafał Majka (Bora) zajął 22. miejsce na szóstym etapie - jeździe indywidualnej na czas - kolarskiego wyścigu Dookoła Kalifornii i stracił koszulkę lidera klasyfikacji generalnej. Na 24-kilometrowej trasie najszybszy był Brytyjczyk Jonathan Dibben (Sky), który o siedem sekund wyprzedził Amerykanina Brenta Bookwaltera (BMC) i o 16 jego rodaka Andrew Talansky'ego (Cannondale-Drapac).
  • Rafał Majka wygrał drugi etap Dookoła Kalifornii. Wideo

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) wygrał drugi etap wyścigu Dookoła Kalifornii, liczący 144,5 km z metą w San Jose, i objął prowadzenie w imprezie. Polski kolarz na finiszu wyprzedził Nowozelandczyka George'a Bennetta (LottoNL). Siedem sekund po czołowej dwójce linię mety minęli Amerykanin Ian Boswell (Sky) i Australijczyk Lachlan Morton (Dimension Data). Ta czwórka wspólnie pokonała ostatnie 20 km. Gdy pozostał kilometr podjazdu do San Jose zawodnicy zaczęli się "czarować". Majka zachował czujność, kiedy najpierw zaatakował Morton, a potem Bennett. Skuteczny kontratak rozpoczął na niespełna 200 m przed metą.
  • Sportowcy o tradycjach wigilijnych. Wideo

O tradycjach wigilijnych opowiadają: Magdalena Fularczyk-Kozłowska , Maja Włoszczowska, Karol Bielecki, Anita Włodarczyk, Piotr Wyszomirski, Karol Kłos, Rafał Majka i Paweł Zatorski