radioterapia

Artykuły - Radioterapia (10)

 • Hipnoza pomaga w walce w rakiem piersi

  Hipnoza pomaga w walce w rakiem piersi

  Hipnoza może być cennym sojusznikiem w łagodzeniu skutków radioterapii na organizmy pacjentek cierpiących na raka piersi.
 • Coline 6 - polski akcelerator do zaawansowanej radioterapii

  Coline 6 - polski akcelerator do zaawansowanej radioterapii

  Polscy naukowcy stworzyli nowatorski akcelerator Coline 6, który jest przeznaczony do leczenia większości powszechnie spotykanych typów nowotworów, zaspokajając do 80 proc. potrzeb w zakresie radioterapii.
 • Światowy standard w leczeniu raka dostępny w Polsce

  Światowy standard w leczeniu raka dostępny w Polsce

  CyberKnife, czyli nóż cybernetyczny to supernowoczesne, precyzyjne i nieinwazyjne urządzenie do walki z nowotworami. W ostatnim czasie terapia metodą CyberKnife została pozytywnie zaopiniowana przez Agencję Oceny Technologii Medycznych, co dowodzi, że spełnia ona najwyższe kryteria bezpieczeństwa, skuteczności oraz opłacalności kosztów leczenia w stosunku do uzyskiwanych efektów zdrowotnych.
 • Chorzy na raka też chcą być rodzicami

  Chorzy na raka też chcą być rodzicami

  Podobnie jak wiele dorosłych osób, które w dzieciństwie wygrały walkę z nowotworem, Karen Corimer zawsze podkreślała, że nigdy nie zajdzie w ciążę...
 • W Pile powstanie ośrodek radioterapii

  Do 2017 r. w Pile (Wielkopolska) ma powstać Ośrodek Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. W poniedziałek podpisano porozumienie w tej sprawie - poinformowała rzecznik prezydenta Piły Dorota Strugała.
 • Nowy sposób leczenia guzów mózgu

  Nowy sposób leczenia guzów mózgu

  Terapia borowo-neutronowa jest wykorzystywana jako jeden ze sposobów leczenia guzów mózgu. Problemem przy jej wykorzystywaniu jest fakt, że poza nowotworem (w mniejszym lub większym stopniu) niszczona jest także tkanka go otaczająca. Teraz nastąpił przełom.
 • Teraz czeka go radioterapia

  Teraz czeka go radioterapia

  Tony Iommi z zespołu Black Sabbath zakończył już chemioterapię. Teraz dotkniętego nowotworem muzyka czekają tygodnie radioterapii.
 • Nowoczesna radioterapia w łódzkim szpitalu

  Regionalny Ośrodek Onkologiczny w szpitalu im. Kopernika w Łodzi wzbogacił się o nowy akcelerator do naświetlań nowotworów. To szósty i najnowocześniejszy aparat w Zakładzie Teleradioterapii. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 15 mln zł.
 • Cybernetycznym nożem w nowotwór

  Pierwsi pacjenci chorzy na nowotwory przeszli dziś zabiegi naświetlania w pracowni CyberKnife w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Cybernetyczny nóż, czyli supernowoczesna metoda radioterapii, pozwala niezwykle precyzyjnie i szybciej leczyć wiele nowotworów.
 • Radioterapia i onkologia po modernizacji

  Ponad 3 mln zł kosztowała modernizacja otwartego w poniedziałek po remoncie oddziału radioterapii i onkologii ogólnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi. Niewiele mniej zapłacono za 32-warstwowy tomograf komputerowy, który wzbogacił wyposażenie oddziału.