przepisy ruchu drogowego

Artykuły - Przepisy ruchu drogowego (70)

 • Piotr Żyła wziął udział w akcji "Bezpieczne przejście"

  Piotr Żyła wziął udział w akcji "Bezpieczne przejście"

  - Przejście dla pieszych jest po to zrobione, żeby ten pieszy miał pierwszeństwo - mówił nasz czołowy skoczek narciarski Piotr Żyła na antenie Polsatu News, biorąc udział w kampanii śląskiej policji "Bezpieczne przejście".
 • Co czeka kierowców w 2015 roku

  Co czeka kierowców w 2015 roku

  Kasy fiskalne we wszystkich warsztatach samochodowych, wyższe opłaty za ubezpieczenie OC, niższe ceny paliwa, zaostrzenie kar dla pijanych kierowców czy uruchomienie odcinkowego pomiaru prędkości - to tylko niektóre z licznych zmian, czekających kierowców w 2015 roku. Jakie praktyczne konsekwencje będą one miały dla właścicieli samochodów?
 • Uważaj na te przepisy. Łamiesz je nieświadomie!

  Uważaj na te przepisy. Łamiesz je nieświadomie!

  Są sytuacje, kiedy kierowcy nawet nie zdają sobie sprawy, że łamią przepisy i narażają się na mandat i punkty.
 • Jak piesi powinni sygnalizować zamiar wejścia na pasy? Wypowie się psycholog

  Jak piesi powinni sygnalizować zamiar wejścia na pasy? Wypowie się psycholog

  Aż kilkanaście ekspertyz postanowili zamówić posłowie w sprawie zmian w kodeksie ruchu drogowego. Chodzi o wprowadzenie obowiązkowego sprawdzianu z pierwszej pomocy na egzaminie na prawo jazdy oraz przepisu mówiącego o tym, że kierowca musi zatrzymać samochód przed pasami, gdy pieszy tylko zasygnalizuje, że ma zamiar przejść przez jezdnię.
 • Tramwaj kontra samochód. Oto kto ma rację

  Tramwaj kontra samochód. Oto kto ma rację

  Przepisy ruchu drogowego znać powinien każdy kierowca. Niestety, praktyka pokazuje, że jest z tym różnie. Dlatego warto na bieżąco uzupełniać swoją wiedzę.
 • RMF24: Poseł PO składa sprzeczne oświadczenia ws. mandatu

  RMF24: Poseł PO składa sprzeczne oświadczenia ws. mandatu

  Poseł PO Paweł Suski, który w listopadzie 2012 roku przyznał się do złamania przepisów ruchu drogowego, kilka miesięcy później zaprzeczył swoim słowom i odmówił zrzeczenia się immunitetu. Do całkowicie rozbieżnych oświadczeń parlamentarzysty dotarł reporter RMF FM Roman Osica.
 • Pościg za kierowcą porsche, jechał ponad 220 km/h

  Pościg za kierowcą porsche, jechał ponad 220 km/h

  42-latek, który łamiąc przepisy ruchu drogowego, uciekał przez policjantami i kierował samochodem pod wpływem alkoholu, odpowie za te wykroczenia przed sądem. Może mu grozić kara grzywny i utrata prawa jazdy.
 • Fotoradary nie tylko zarabiają? Zwolniła większość!

  Fotoradary nie tylko zarabiają? Zwolniła większość!

  Dzięki nowoczesnemu systemu fotoradarowemu na stołecznym skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Witosa nastąpiła wyraźna redukcja liczby łamiących przepisy ruchu drogowego - informuje straż miejska. Według straży odnotowano ponad 80-proc. spadek wykroczeń.

Filmy - Przepisy ruchu drogowego (10)

 • "Bytowska policja w akcji" okiem kierowcy

  Słynna szarpanina policjantów z kierowcą miała miejsce rok temu. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
 • Od niedzieli odblaski obowiązkowe nie tylko dla dzieci

  Od 31 sierpnia każdy pieszy, który porusza się po drodze poza obszarem zabudowanym, będzie miał obowiązek noszenia gadżetów odblaskowych. Nowe przepisy mają zwiększyć bezpieczeństwo. Dzięki błyszczącym kamizelkom, opaskom czy brelokom piesi i rowerzyści są widoczni z kilkuset metrów, a to może uratować im życie. – Wieczorami, pomimo dziesięciokrotnie mniejszego ruchu drogowego, zdarza się większość wypadków drogowych. W minionym roku po zmroku miało miejsce ponad 3 tys. wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku do 14 lat – mówi agencji informacyjnej Newseria Przemysław Pawlak, kierownik marki Kotlin, prowadzącej akcję propagującą bezpieczeństwo na drogach.
 • Ty też tak jeździsz?

  Polacy drogę traktują jak pole walki, traktując innego kierowcę jak przeciwnika, a pieszego - jak zło konieczne. Za to do przepisów mają bardzo swobodne podejście, traktując je raczej "informacyjnie". Na filmie prezentujemy kilka patologicznych zachowań zarejestrowanych na krakowskich ulicach.
 • Kierowcy pomagają policji

  Policjanci z Myśliborza zatrzymali kierującego Peugeotem, który nie zatrzymał się do kontroli. W ujęciu mężczyzny pomogli inni kierowcy. Zobacz jak do tego doszło.