prostytucja

Artykuły - Prostytucja (134)

Filmy - Prostytucja (20)

 • Na czym polega sponsoring i kto wchodzi w takie relacje?

  Podobno sponsoring to nie prostytucja - tak uważają osoby, które się tym trudnią. Dla studentek czy studentów to szybka i łatwa - szczególnie w dobie do internetu i mediów społecznościowych - droga do zarobienia pieniędzy na naukę czy inne przyjemności. Wystarczy tylko trafić na dobrego sponsora-mecenasa. O sponsoringu rozmawiały seksuolog Izabela Jąderek i socjolog Karolina Wigura. Jakie szkody emocjonalnie niesie instytucja sponsoringu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Najstarszy zawód świata i absurd w Szwecji

  Mówi się, że to najstarszy zawód świata... i pewnie już wiecie, o czym będzie dzisiejszy odcinek? Przenosimy się zatem do Szwecji, gdzie surowo zabronione jest korzystanie z usług pań do towarzystwa. Gdzie tu jednak jakiś prawny absurd? Spokojnie. Jest. Zakaz wielu by nie zdziwił, gdyby nie fakt, że w Szwecji… prostytucja jest legalna. Ktoś tu widzi sens? Dajcie znać.
 • Prostytucja wśród młodych uchodźców

  Park „Tiergarten” w centrum Berlina. Tu prostytuuje się coraz więcej młodych uchodźców. Większość z nich pochodzi z Iranu, Afganistanu, Pakistanu, Syrii lub Iraku. Wielu ma nakaz opuszczenia kraju i grozi im deportacja.
 • Tancerki jak prostytutki. Tutaj bardzo dużo ryzykują

  Na tej scenie trwa właśnie walka ze stereotypami. Wybierając zawód tancerki, Suhaee Abro podjęła duże ryzyko. W Pakistanie publiczne prezentowanie swoich umiejętności tanecznych jest bardzo źle postrzegane i często kojarzy się z prostytucją. Tutejsze kobiety lekkich obyczajów nie raz bowiem prowadzą swoją nielegalną działalność pod przykrywką występów artystycznych. Bez przerwy musimy tłumaczyć ludziom, że taniec jest sztuką, że nie powinien kojarzyć się tylko z tym, co dzieje się w dzielnicy Czerwonych Latarni, i że nie chodzi o tylko o dostarczanie mężczyznom rozrywki. Ciągle musimy wyjaśniać, że nie chodzi ani o seksualność, ani o eksponowanie cielesności - mówi tancerka.