prokuratura

Synonimy:
prokurator, prokuratiura prokurator prokuratorzy prokuratoura prokuratura prokuratury
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Prokuratura (5442)

 • Prokuratura masowo rekwiruje domy i samochody

  Prokuratura masowo rekwiruje domy i samochody

  Prawie 500 mln zł - takiej wartości mienie zajęli prokuratorzy w I połowie tego roku. To kilka razy więcej niż w analogicznych okresach w poprzednich latach, kiedy wartość dokonanych zabezpieczeń majątkowych nie przekraczała 200 mln zł.
 • "Puls Biznesu": Prokuratura prześwietla SGB-Bank

  "Puls Biznesu": Prokuratura prześwietla SGB-Bank

  Śledczy badają, czy w banku nie doszło do niegospodarności na co najmniej 70 mln zł. Były prezes Ryszard Lorek odrzuca podejrzenia - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".
 • "Gang Suchego" rozbity. 43 osoby zatrzymane

  "Gang Suchego" rozbity. 43 osoby zatrzymane

  43 osoby związane z multi-przestępczym "gangiem Suchego", specjalizującym się m.in. w produkcji i obrocie narkotykami, wyrobami tytoniowymi i handlu bronią, zatrzymano w Polsce, Niemczech i Francji - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński.
 • Afera penitencjarna. Szkody mogły sięgać 50 mln zł

  Afera penitencjarna. Szkody mogły sięgać 50 mln zł

  Szkody spowodowane w badanej przez CBA i gdańską prokuraturę sprawie dotyczącej inwestycji w zakładach penitencjarnych, dofinansowywanych ze środków unijnych, mogły sięgnąć łącznie 50 mln zł - poinformowała Prokuratura Krajowa. Zastrzegła, że chodzi nie o program dotyczący pracy więźniów, tylko umowy z 2014 r.
 • Airbus dołączył do wniosku do prokuratury w sprawie śmigłowców

  Airbus dołączył do wniosku do prokuratury w sprawie śmigłowców

  Firma Airbus Helicopters dołączyła do trwającego postępowania w sprawie unieważnionego jesienią ubiegłego roku przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii.
 • Nie tylko KAS. Pęcznieje liczba podmiotów mogących blokować rachunki bankowe

  Nie tylko KAS. Pęcznieje liczba podmiotów mogących blokować rachunki bankowe

  Banki, instytucje finansowe, a nawet giełdy bitcoinów, będą mogły zablokować konto bądź wstrzymać transakcję nie tylko na zlecenie szefa Krajowej Administracji Skarbowej, lecz także prokuratora.
 • Prezes Airbusa odpiera zarzuty austriackiej prokuratury

  Prezes Airbusa odpiera zarzuty austriackiej prokuratury

  Prezes koncernu EADS (Airbus) Thomas Enders skrytykował w czwartek prowadzone przeciwko niemu w Austrii dochodzenie w związku z podejrzeniami o praktyki korupcyjne przy dostawach myśliwców Eurofighter.
 • KNF zawiadomiła o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w spółce Bumech SA

  KNF zawiadomiła o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w spółce Bumech SA

  Komisja Nadzoru Finansowego postanowiła o przekazaniu do publicznej wiadomości informacji o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz o zaistnieniu okoliczności wskazujących na dokonanie manipulacji w obrocie akcjami spółki publicznej Bumech SA z siedzibą w Katowicach - poinformowała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.
 • ​Urzędnik w rządzie PO-PSL na celowniku prokuratury

  ​Urzędnik w rządzie PO-PSL na celowniku prokuratury

  Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi śledztwo przeciwko podejrzanym, wśród których jest Tomasz L. - jeden z byłych podsekretarzy stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w rządzie PO - PSL. W 2012 roku odpowiadał on za nadzór nad procesem prywatyzacji Przemysłowego Instytutu Maszyn Budowlanych sp. z o.o. z siedzibą w Kobyłce - poinformowała Prokuratura Krajowa.
 • ​Jest śledztwo ws. nocnego wejścia do CEK NATO

  ​Jest śledztwo ws. nocnego wejścia do CEK NATO

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. nocnego wejścia do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Akcją kierował wówczas Bartłomiej Misiewicz.

Filmy - Prokuratura (45)