program

Artykuły - Program (404)

Filmy - Program (18)

 • R. Petru: Jeśli PO nie zmieni zdania ws. programowych, nie będzie koalicji z Nowoczesną

  Jeśli PO nie zmieni zdania w fundamentalnych kwestiach, jak rozdział państwa od Kościoła, uchodźcy czy zagadnienia gospodarcze, koalicja w wyborach samorządowych czy parlamentarnych byłaby nie fair wobec wyborców Nowoczesnej - stwierdził Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej zaznaczył, że warunkiem ewentualnej koalicyjnej współpracy oby centrowych ugrupowań musiałoby być wspólne minimum programowe, a więc przezwyciężenie owych fundamentalnych rozbieżności.
 • R. Petru: Są sprawy fundamentalne, w których opozycja powinna współpracować

  Musimy walczyć z populizmem, który może doprowadzić kraj do bankructwa. Są kwestie fundamentalne, takie jak: demokracja, niezależność wymiaru sprawiedliwości, miejsce Polski w Europie. W tych miejscach powinniśmy być ponad podziałami we wspólnej sprawie, bo tylko wtedy będziemy skuteczni. Ale na co dzień wyborcy chcą móc głosować na partie, które reprezentują ich poglądy z nadzieją, że potem między tymi partiami w sprawach fundamentalnych może istnieć możliwość współpracy - powiedział Ryszard Petru. Podczas "Marszu Wolności" środowisk opozycyjnych szef PO Grzegorz Schetyna przekonywał, że jedyną drogą dla partii opozycyjnych i niezależnych środowisk jest jedność. Zadeklarował również chęć utworzenia wspólnej listy w najbliższych wyborach parlamentarnych. - Ja mam problem ze wspólną listą. Jeżeli PO proponuje 13. emeryturę i 500 zł na pierwsze dziecko, to ja mówię „nie”. Nie po to powstaliśmy, żeby rozdawać pieniądze, których nie ma. Nasz elektorat nie zgodzi się na to – powiedział Ryszard Petru.
 • W Gdańsku odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. L. Wałęsa gościem specjalnym

  W Gdańsku odbyła się konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej. Najważniejszym celem jest określenie kierunków działalności partii, które znajdują się w deklaracji programowej. Według Grzegorza Schetyny, PO ma być ugrupowaniem konserwatywno-liberalnym, liberalnym także w kwestiach światopoglądowych. Gościem specjalnym zjazdu był były prezydent Lech Wałęsa. (TVN24/X-news)
 • Otylia Jędrzejczak dostała swój program w TV

  Otylia Jędrzejczak dała już sobie spokój z wyczynowym sportem. Co zatem robi teraz? - Zakończyłam studia, obroniłam dyplom - zdradziła była sportsmenka Agnieszcze Jastrzębskiej. - Mam też swój własny cykl w "Dzień Dobry TVN" o karierze po karierze. Mam nadzieję, że odcinki będą się widzom podobały - dodała. O czym będzie program pływaczki? Posłuchajcie! (Dzień Dobry TVN/x-news)